wszystko o formalnościach wjazdowych

Zanim będzie można podziwiać tutejsze cuda, pora przejść przez formalności administracyjne. Czy potrzebuję wizy do Tajlandii? Oto nasz kompletny przewodnik!

Z białymi piaszczystymi plażami porośniętymi palmami kokosowymi, łagodnym stylem życia, majestatycznymi świątyniami i mieszkańcami z ich legendarnymi uśmiechami, Tajlandia jest prawdziwy mały raj na ziemi. Ale lepiej być dobrze poinformowanym przed przygotowaniem walizek: mogą być konieczne pewne formalności administracyjne, aby móc bez przeszkód wjechać do kraju. W zależności od długości Twojego pobytu lub powodów, dla których się tam wybierasz, możesz potrzebować wizy do Tajlandii. Pod jakimi warunkami? Jak to zdobyć? Jakie dokumenty dostarczyć? Przegląd kroków, które należy podjąć!

Czy potrzebuję wizy do Tajlandii?

Jeśli twój pobyt jest?okres krótszy niż 30 dni, wiza nie będzie potrzebna dla Tajlandii. Mówimy wtedy o zwolnieniu z obowiązku wizowego ze względów turystycznych, co jest darmową formalnością. Zgodnie z obowiązującymi przepisami imigracyjnymi wszyscy obywatele G7 (w tym Francja i Kanada), ale także Belgowie i Szwajcarzy mogą wjechać do Tajlandii drogą lądową lub powietrzną na tej ziemi.

Będziesz wtedy musiał przedstawić następujące dokumenty do urzędnika imigracyjnego po przybyciu na terytorium:

 • oraz paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Tajlandii.
 • oraz bilet powrotny na okres równy lub krótszy niż 30 dni lub bilet wlotowy i bilet lotniczy wyjazdowy w terminie maksymalnie 30 dni od dnia przylotu. Pamiętaj, że wszystkie bilety należy zakupić przed odlotem, w przeciwnym razie możesz odmówić przyjęcia na pokład.

Tam nadal będzie można przedłuż pobyt do 60 dni. Aby to zrobić, udaj się do urzędu imigracyjnego, aby złożyć wniosek o przedłużenie. Tylko jeden jest autoryzowany, a jego koszt to 1900 bahtów (około 30 €). W przypadku prostych międzylądowanie w Tajlandii, nie będziesz musiał ubiegać się o wizę. Wtedy wchodzisz w zakres zwolnienia i będziesz musiał przedstawić te same dokumenty.

Odwiedź Tajlandię
Wiza na dłuższy pobyt w Tajlandii © preto_perola

Jakie są rodzaje istniejących wiz?

Jeśli z góry wiesz, że Twój pobyt będzie trwał więcej niż 30 dni, konieczne jest złożenie wniosku o wiza do Tajlandii przed wyjazdem. Istnieje kilka rodzajów wizw zależności od czasu spędzonego tam, Twojego wieku, ale także celu Twojej wizyty.

Wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu

Na trwającą podróż 60 dni na miejscu wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu jest ważna przez trzy miesiące od daty wydania i kosztuje 30 euro. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj wizy nie pozwala opuścić terytorium Tajlandzki, w takim przypadku Twoja wiza zostanie anulowana i będziesz musiał ponownie ubiegać się o wizę, aby móc ponownie wjechać do kraju.

Aby uzyskać tę wizę, nie można przebywać w Tajlandii przez 90 dni w ciągu ostatnich 6 miesięcy (pieczątki są sprawdzane przez ambasadę). Jeśli chodzi o zwolnienie, wiza turystyczna można przedłużyć za dodatkowe 30 dni w jednej z usług imigracyjnych, za 1900 bahtów (około 30 euro) i bez opuszczania kraju.

Wielokrotna wiza turystyczna

Jeśli planujesz odwiedzić kilka krajów w Azji Południowo-Wschodniej, przejeżdżając kilka razy przez Tajlandię, ta wiza jest idealnym rozwiązaniem. Przez sześć miesięcy będziesz mógł wyjechać i ponownie wjechać do kraju przez maksymalny okres 60 dni na każdy wjazd. Wielokrotna wiza turystyczna kosztuje 150 € i można tam przedłużyć.

Wizy nieimigracyjne O

Nazywana również „wizą dla emerytów”, skierowana jest przede wszystkim do turystów z powyżej 50 lat którzy chcą pozostać na miejscu przez maksymalnie 90 dni. Za koszt 55 € ta wiza uprawnia do jednorazowy wjazd na terytorium Tajlandii i nie pozwala na pracę. Jeśli masz mniej niż 50 lat, nadal możesz z tego skorzystać, jeśli masz tam rodzinę lub uczestniczysz w misji humanitarnej jako wolontariusz. Po przybyciu do kraju można zmienić rodzaj wizy w urzędzie imigracyjnym.

Wiza długoterminowa

Zarezerwowane również dla powyżej 50 latwiza długoterminowa, czyli wiza OA, to ważny przez 1 rok. W cenie 175€ nie pozwala na opuszczenie kraju pod groźbą anulowania, ani na pracę na miejscu. Można go jednak przedłużyć.

Bardzo długoterminowa wiza pobytowa

Wiza nieimigracyjna OX jest na podróżni powyżej 50, obywatele Francji, Szwajcarii lub Kanady. Za koszt 300€ pozwala zostań 5 lat w Tajlandii i można ją przedłużyć na kolejne 5 lat. Z tą wizą istnieje możliwość wjazdu i wyjazdu z kraju tyle razy, ile chcesz.

Wiza pracownicza

Jak sama nazwa wskazuje, ta wiza do Tajlandii pozwala pracować na miejscu przez 60 dni. Ważny przez 3 miesiące od daty wydania, kosztuje 55 € i jest dostępne dla wszystkichbez ograniczeń wiekowych.

Specjalne Covid19

Podczas kryzysu zdrowotnego Tajlandia wdrożyła konkretne środki:

 • Wiza turystyczna jest ważna 45 dni zamiast 60.
 • Specjalna Wiza Turystyczna (STV): długoterminowa wiza turystyczna, która pozwala na pobyt na miejscu od 90 dni do 9 miesięcy w cenie 55 €. Zostanie wydany do 30 września 2021 r.
 • Przed wyjazdem jest obowiązkowe do uzyskania świadectwa wjazdu (COE), nawet będąc zwolnionym z obowiązku wizowego.
 • Po przyjeździe będziesz musiał przestrzegaj kwarantanny 10 nocy w hotelu wybranym dla COE (tylko 7 noclegów dla osób zaszczepionych minimum 15 dni).
 • Będziesz musiał przedstawić negatywny test PCR covid i których próbka została pobrana na mniej niż 72 godziny przed odlotem. Ale także prezentują certyfikat medyczny potwierdzający wynik testu i napisany w języku angielskim.
Wiza w paszporcie
Wiza tajska © rostovdriver

Jakie dokumenty należy przygotować?

Oto szczegóły dokumentów, które należy przygotować do wizy, aby pomóc Ci w procedurach administracyjnych.

Dokumenty, które należy dostarczyć do wszystkich wiz

Wszystkie te dokumenty (z wyjątkiem paszportu i zdjęcia) należy przedstawić w kolejności i wydrukować w formacie A4:

 • I paszport na którym zostanie umieszczona wiza do Tajlandii. Musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju. Musi również zawierać co najmniej 3 puste strony, w tym 2 twarzą w twarz. Należy pamiętać, że Ambasada może odmówić przyjęcia uszkodzonego paszportu.
 • I Formularz należycie wypełnione, opatrzone datą i podpisane przez wnioskodawcę.
 • A zdjęcie legitymacyjne oryginalny, w kolorze zgodnym ze standardami francuskimi, o neutralnym wyrazie.
 • Kopia trzy ostatnie miesięczne wyciągi z konta bankowego w twoim imieniu, po francusku iw euro. Każdy musi mieć saldo większe niż 2000 euro. Może to być rachunek bieżący, ale także rachunek oszczędnościowy.
 • A potwierdzenie lotu wychodzącegoz firmą zatwierdzoną przez ambasadę.
 • W przypadku wiz turystycznych i nieimigracyjnej wizy O: a potwierdzenie lotu powrotnego z datą krótszą niż okres ważności zezwolenia na pobyt.
 • Bezpłatny arkusz, na którym jest napisane nazwa twojego pracodawcy i twój zawód. Jeśli nie pracujesz, po prostu wskaż „bezrobotny” lub „emeryt”.

Dla wizy nieimigracyjnej O

Do poprzednich kawałków musisz dodać:

 • I dowód dobrej kondycji finansowej : kopia trzech ostatnich wyciągów z rachunku bieżącego, podpisana i ostemplowana przez bank. Minimalne saldo na koncie musi wynosić co najmniej 6000 €.
 • A zaświadczenie o ubezpieczeniu „emigrantów” w imieniu wnioskodawcy, która pokrywa koszty leczenia i hospitalizacji w Tajlandii na kwotę co najmniej 400 000 Bahtów (około 12 000 EUR) przez co najmniej 1 rok od daty przyjazdu.

O wizę nieimigracyjną OA

 • Kopia wyciąg z rejestru karnego mniej niż 2 miesiące. Ambasada zastrzega sobie prawo do odmowy wydania wizy w przypadku braku odprawy celnej. Wniosek jest składany online, na stronie internetowej Ministerstwo Sprawiedliwości.
 • Kopia certyfikat medyczny dobrego zdrowia. Napisana czytelnie przez lekarza informacja musi określać, że nie masz chorób zakaźnych.
 • A kopia imienna Twojego banku potwierdzające, że masz saldo większe niż 24 000 €. Tylko zablokowane konta oszczędnościowe (typu PEL) nie są akceptowane.
 • A zaświadczenie o ubezpieczeniu „emigrantów”na takich samych warunkach jak w przypadku wizy nieimigracyjnej O.

Inne części do dostarczenia

 • Dla nieletnich : kopia dokumentów tożsamości obojga rodziców, kopia aktu urodzenia lub książeczki rodzinnej (odnośne strony męża, żony i nieletnich).
 • W przypadku paszportów innych niż francuskie, ale europejskie : kopia dowodu adresu we Francji, datowana na mniej niż 2 miesiące.
 • W przypadku paszportów spoza UE : kopia dokumentu pobytowego ważnego przez 6 miesięcy od daty powrotu oraz kopia ostatnich 3 odcinków wypłaty we Francji lub wyciąg z Kbis.

Ile czasu zajmuje otrzymanie wizy do Tajlandii?

W zależności od ilości próśb w ambasadzie, przedłużają się opóźnienia w uzyskaniu różnych rodzajów wiz 10 do 15 dni. Pamiętaj więc, aby zrobić to wystarczająco wcześnie, aby mieć pewność, że masz wizę na czas przed wylotem. W każdym razie pamiętaj, aby sprawdzić zAmbasada Tajlandii w Paryżuponieważ sytuacja może się regularnie zmieniać.

Uzyskaj wizę łatwo i szybko! Czy wszystkie te kroki wydają Ci się skomplikowane? Przejść obok Szybka wiza znacznie ułatwi Ci pracę! Powierz im swoje dokumenty i załatwiają wszystkie formalności. Prosto, szybko i sprawnie, to gwarancja uzyskania wizy do Tajlandii na czas przed wyjazdem.

Świątynia w Bangkoku
Odwiedź świątynie Bangkoku © Southtownboy Studio

Gotowy do startu? Po zakończeniu procedur administracyjnych czas marzyć! Aby przygotować się do podróży, koniecznie przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Tajlandii, nie zapominając o poznaniu kultury i historii tego kraju. Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się z nami swoimi reakcjami w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Nasze wskazówki dotyczące ubiegania się o wizę do Nowej Zelandii (NZeTA)

wiedzieć wszystko, zanim się zakochasz!