Spojrzenie na Szanghaj: podróż w przyszłość

Szanghaj dosłownie oznacza „na morzu”, ponieważ graniczy z rzeką Huangpu i znajduje się u ujścia Yangzi Jiang. Jest to jedno z głównych miast Chińskiej Republiki Ludowej. powołany, by zostać globalna metropolia obok Londynu, Paryża czy Nowego Jorku jest futurystyczne miasto który w krótkim czasie zaznał imponującego rozwoju!

Pomiędzy Muzeum Szanghaju, dzielnicą Bundu, parkiem Hongkou, Placem Ludowym i starym chińskim miastem z ogrodem Yu, miasto oferuje wspaniały krajobraz, w którym ślad kolonialnej przeszłości, drapacze chmur i tradycyjne chińskie krajobrazy mieszają sięchociaż te ostatnie są dość rzadkie.

Futurystyczne krajobrazy i kolonialne ślady

Pudong to zdecydowanie miasto przyszłości. Do wyboru można wybrać się na spacer wzdłuż Bundu lub bulwarem na zachodnim brzegu rzeki Huangpu. W mieście znajduje się również Oriental Pearl Tower, który, nawiasem mówiąc, jestjedna z najwyższych wież na świecie. Stosunkowo futurystyczny krajobraz, któremu towarzyszą jednak stare budynki polityczne, pozostałość po kolonialnej i rewolucyjnej epoce ostatnich 150 lat.

Szanghaj nocą w budynkach
Szanghaj, futurystyczny © DR

Poza malowniczym pięknem, Szanghaj oferuje różne zajęcia i wydarzenia, takie jak intensywne życie nocne, różne marki żywności, ciekawe zakupy oraz wszelkiego rodzaju ciekawe muzea i centra wystawiennicze.

Niezwykły pobyt

W latach 20. i 30. Szanghaj doświadczył rozwoju kulturalnego, który pomógł go rozsławić. Obecnie chińskie miasto stało się popularnym celem turystów z całego świata. To miasto ma wiele atrakcji, takich jak Nanjing Road, Ogród Yuyuan czy Świątynia Jadeitowego Buddy.

Ogród Yuyuan w Szanghaju
Ogród Yuyuan w Szanghaju © DR

Możesz odwiedzić wiele wież miasta, spacerować po różnych parkach lub iść na zakupy, ponieważ możesz znaleźć różne produkty z całych Chin. W przeciwnym razie, życie nocne w Szanghaju odzyskuje dawną żywotność. Dawniej znane z barów i palarni opium, miasto oferuje obecnie kilka klubów nocnych, które są niezbędne do odwiedzenia podczas pobytu w Szanghaju.

Szanghaj Nankin Road
Ulica handlowa Nanjing Road © Lee

Niektóre miejsca, które trzeba zobaczyć w Szanghaju?

Zapraszamy do odkrycia tej wielkiej historycznej i kulturalnej metropolii Chin. Oto kilka wizyt do zrobienia podczas pobytu!

Le Bund

Bund to bulwar o długości około 1,5 km wzdłuż rzeki Huang Pu. Pozwoli ci odwiedzić Szanghaj tak, jakbyś był w latach 20-30. W tym czasie miasto znajdowało się pod kontrolą największych mocarstw europejskich. Dzielnicę nazywano także dzielnicą koncesji międzynarodowych. Do dziś jest to istotne miejsce dla gospodarki Szanghaju. Z tego bulwaru można kontemplować most Walibadu, Bank Szanghaju, hotel Peace (jeden z najstarszych budynków w Szanghaju) lub wybrać się na spacer po parku Huang Pu.

Bund Szanghaj
Bund nocą ©Julia Tolshina

Muzeum Szanghajskie

Rozsławiony na całym świecie dzięki chińska sala z brązu, muzeum w Szanghaju warte odwiedzenia dla wszystkich miłośników sztuki. Wspaniałe dzieła kontemplują Cię ze szczytu ich 21 wieków istnienia. Na trzecim piętrze zdziwisz się, widząc rekonstrukcję sali recepcyjnej z okres Mingczy nawet gabinet.

Mandarin Garden You

Stworzony za czasów dynastii Ming ogród pozwala odkrywać zestaw pagód, fontann i drzewek bonsai. Ogród ten znajduje się w zabytkowej dzielnicy Szanghaju i zajmuje powierzchnię dwóch hektarów. Prawdziwa oaza spokoju w najbardziej zaludnionym chińskim mieście.

Świątynia Yufosi

Świątynia Jadeitowego Buddy (Yufosi) to świątynia buddyjska, jedna z nielicznych w Szanghaju. Ich rzadkość tłumaczy młodzież miasta. Zobaczysz tam dwa posągi słynnego boga: jeden przedstawia go siedzącego, drugi leżącego. Siedzący posąg jest wyrzeźbiony bezpośrednio z jadeitu, co rozsławiło to miejsce.

Cieszenie się Szanghajem nie jest takie drogie

Rozwijają się nietypowe obwody. Teraz można znajdź pakiety all inclusive które obejmują koszt lotu, pobytu, hotelu, a czasem nawet działania, takie jak na przykład wycieczki. Na pospieszną podróż do Szanghaju najlepiej skorzystać z komparatorów podróży. Dzięki temu można uzyskać najlepszą formułę, a to w najniższej cenie. Na miejscu będziesz miał również przyjemność odkryć, że jedzenie i atrakcje są dość tanie.

Dźwignia panoramy Szanghaju sole
Wschód słońca nad panoramą Szanghaju © DR

Praktyczne informacje

Chcesz pojechać do Szanghaju? Aby zapewnić udany pobyt, OK Voyage umożliwia korzystanie z praktycznych informacji i dobrych planów.

CENTRUM DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Chińskie Narodowe Biuro Turystyki (CNTA)
15, rue de Berri 75008 Paryż Francja

Paszport i wiza

Ważny paszport i wiza dla obywateli Europy.

Zdrowie i szczepienia

Aby wjechać do Chin, nie są wymagane żadne szczepienia. Jednak podróżni, którzy pochodzą z endemicznego regionu, muszą przybyć do Szanghaju z zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko żółtej febrze. Ponadto ze względów zdrowotnych nie zaleca się picia wody z kranu. Wreszcie, zawsze warto zabrać ze sobą balsam antybakteryjny.

Pieniądze i zmiana

Oficjalną walutą jest chiński juan (CNY).

Klimat

Szanghaj ma klimat subtropikalny, czyli gorący i wilgotny. Bolesne w miesiącach letnich, najlepszą porą roku jest sucha jesień i stosunkowo łagodna zima.

Kiedy jechać do Szanghaju?

Najlepsze miesiące to maj i październik.

Zmęczenie spowodowane różnicą czasu

W lecie o 6:00 (18:00 w Szanghaju = 12:00 w Paryżu); zimą 7 godz.

Jak dostać się do Szanghaju?

Sieć kolejowa i lotnicza Szanghaju jest bardzo dobrze skomunikowana. Międzynarodowe lotnisko znajduje się w Pudong, 40 kilometrów na południe od Szanghaju. Tymczasem drugie lotnisko, Hong Qiao, łączy tylko miasta śródlądowe.

Porównaj ceny, aby znaleźć tani bilet lotniczy do Szanghaju.

Przenieś się na miejsce

Lotnisko Shanghai Pudong jest połączone z centrum Szanghaju autobusami wahadłowymi, taksówkami i szybkim pociągiem Maglev. Nie zaleca się chodzenia, ponieważ szybko staje się to męczące.

Szanghaj jest nowoczesnym miastem, więc poruszanie się po mieście autobusem lub taksówką w celu uniknięcia korków nie jest interesujące. Lepiej wybrać rower lub metro.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

gdzie pojechać na następne wakacje?

dokąd udać się na kolejny miejski wypad?