Poznaj wszystkie formalności do dopełnienia!

Marzysz o odkryciu krainy Smoka? Przed wyruszeniem na niezapomniany pobyt, trzeba będzie uzyskać wizę do Wietnamu. Przegląd kroków, które należy podjąć!

Wietnam łączy wszystkie składniki na niezwykła podróż : od elektrycznych zielonych pól ryżowych do wysublimowanej zatoki Halong, mijając zachowaną kolonialną architekturę Hanoi. Kraj oferuje zadziwiającą różnorodność krajobrazów, do których dodaje uśmiechnięte i ciepłe powitanie. Prawdziwe symbol wiecznej Azji, podróżując tam, odkryjesz wyjątkowe cuda świata. Ale wcześniej konieczne będą pewne formalności administracyjne. Jaki rodzaj wizy do Wietnamu wybrać? Jak długo jest ważny? Powiemy Ci wszystko!

Potrzebujesz wizy do Wietnamu?

Obywatele francuscy, podobnie jak wszystkie narodowości europejskie, podlegają:obowiązek wizowy możliwość wejścia na pokład samolotu lecącego do Wietnamu. The nieletniniezależnie od wieku, również podlegają temu obowiązkowi.

Tylko osoby z paszport wydany przez kraj azjatycki członek ASEAN może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku wizowego. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, skontaktuj się z Ambasadą Wietnamu, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli podróżujesz do innego kraju i zatrzymujesz się na prosty postój, nie musisz ubiegać się o wizę do Wietnamu. Nie będziesz jednak mógł opuścić międzynarodowego obszaru lotniska.

Kąpiel Halong ma Wietnam
Gość w zatoce Halong © Balate Dorin

Gdzie uzyskać wizę do Wietnamu?

Wiza wietnamska może dostępne na 3 różne sposoby :

 • przed wyjazdem, w ambasadzie wietnamskiej w Paryżu lub w ambasadzie kraju, w którym się znajdujesz. Wnioski są zazwyczaj składane bezpośrednio na miejscu, poprzez złożenie kompletnej dokumentacji, a także paszportu. Jeśli nie możesz podróżować, a mieszkasz we Francji, formalności możesz dopełnić pocztą.
 • przez internet, składając wniosek o wizę elektroniczną. Oprócz tego, że nie trzeba zostawiać paszportu, to rozwiązanie ma tę zaletę, że jest szybsze i tańsze. Wszystkie czynności wykonujemy online, od formularza do płatności.
 • w dniu przyjazdu : od czasu wprowadzenia wizy elektronicznej ta możliwość prawie zniknęła. Jeśli jednak nie masz innego wyjścia, musisz wcześniej wystąpić o pisemne zezwolenie do wietnamskiego urzędu imigracyjnego.

Jakie są rodzaje istniejących wiz?

Władze wietnamskie wydają wizy na wizytę w kraju lub do pracy. W zależności od celu podróży możliwe są różne czasy trwania, najczęściej do roku. Wiza wietnamska jest ważne w terminach wskazanych w formularzu, a nie od daty jej zakończenia. Innymi słowy, możesz wykonać te czynności z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Oszczędzi Ci to stresu związanego z formalnościami w ostatniej chwili! W zamian należy skrupulatnie przestrzegać wybranych terminów, a lokalne władze są bardzo wybredne data ważności wizy. W związku z tym za każdy dzień przekroczenia nakładana jest kara w wysokości 25 USD.

Tam można złożyć wniosek o przedłużenie wizy. W tym celu udaj się do urzędu imigracyjnego w najbliższym mieście lub powierz swój paszport swojemu hotelowi lub lokalnemu biuru podróży, które załatwi za Ciebie formalności. Większość czasu, możesz go przedłużyć dwa razy, na okres równy temu, który uzyskałeś na początku. Najlepiej zrobić to przynajmniej na tydzień przed upływem terminu ważności wizy, kroki mogą być dość długie, szczególnie w przypadku świąt państwowych. Istnieje trzy kategorie wizkażdy z inną długością pobytu i warunkami.

E-wiza

Ta wiza do Wietnamu jest wydawana online z wyprzedzeniem, więc jest najprostsze rozwiązanie. Skierowany jest do osób, które chcą odwiedzić kraj w celach turystycznych lub biznesowych. Wiza elektroniczna jest ważny przez 1 miesiąc (30 dni) od daty wjazdu do Wietnamu. Z tą wizą będziesz uprawniony tylko do jeden wpis na terytorium. Jeśli chcesz opuścić kraj i wjechać do niego z kolejną e-wizą, będziesz musiał przestrzegać miesięcznego okresu między dwoma pobytami.

Aby ubiegać się o tę wizę, musisz przybyć na lotnisko międzynarodowe, ponieważ Twój paszport zostanie odczytany elektronicznie. Urządzenie jest wdrażane na lądowych i morskich posterunkach granicznych. Pamiętaj więc, aby dowiedzieć się, czy planujesz wjechać do Wietnamu bez latania. Cena wizy elektronicznej wynosi 24 €. Jest to zatem najbardziej dostępna z dostępnych wiz!

Wiza turystyczna lub biznesowa

Te dwie wizy można uzyskać w ambasadzie Wietnamu i są niezbędne, jeśli chcesz zostać w kraju dłużej niż miesiąc lub wjeżdżać i wyjeżdżać tyle razy, ile chcesz.

Dla pojedynczy wpis :

 • Od 1 do 30 dni na miejscu wiza kosztuje 60 €.
 • Od 31 do 90 dni (3 miesiące) cena wynosi 80 €.

O wizę wiele wpisów :

 • Od 1 do 30 dni koszt wynosi 80 €.
 • Od 31 do 90 dni na miejscu cena wynosi 130 €.

Jeśli potrzebujesz uzyskać jedną z tych wiz nagły wypadek, cena wynosi wtedy dodatkowe 60 € za osobę. Odnośnie wizy biznesowe, są wydawane ze względów zawodowych. Na przykład, jeśli musisz wykonać misję na miejscu. W takim przypadku okres ważności wizy można wydłużyć, zwracając się o oficjalne upoważnienie do ambasady. W zależności od czasu przyznanego w Wietnamie opłata wizowa może wzrosnąć do 160 €.

wiza w paszporcie
Miej wizę w paszporcie © ma8

Podczas kryzysu zdrowotnego Wietnam wdrożył konkretne środki:

 • Granice powietrzne i lądowe są obecnie zamknięte.
 • Wydanie wizy turystyczne jest zawieszona.
 • The wizy biznesowe lub ze względu na łączenie rodzin są jedynymi, które należy zaakceptować.
 • Wnioski nie są już składane w ambasadzie, a tylko online lub pocztą.

Jakie dokumenty należy przygotować?

Przed złożeniem wniosku o wizę do Wietnamu pamiętaj, aby sprawdzić kwalifikowalność paszportu. Musi być w dobrym stanie, ambasada zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia uszkodzonego lub podartego paszportu. Musi również zawierać co najmniej jedną całkowicie pustą stronę, aby można było umieścić wizę lub paszport podstemplowany po przyjeździe.

Dokumenty, które należy dostarczyć do e-wizy

Aby ubiegać się o wizę elektroniczną, przejdź do krajowy portal imigracyjny. Będziesz musiał zeskanować i przesłać następujące dokumenty:

 • strony 2 i 3 z Twój paszport (tych z Twoją tożsamością i Twoim podpisem). Skan musi być dobrej jakości. W przypadku wizy elektronicznej paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy po powrocie.
 • a zdjęcie legitymacyjne według francuskich standardów: w kolorze iz twarzą na twarzy i bez wyrazu.

Wypełniając ankietę, oprócz danych dotyczących Twojej tożsamości zostaniesz poproszony o:

 • twój narodowość,
 • twój zawód a także nazwę i dane kontaktowe Twojego pracodawcy. Jeśli nie pracujesz, zaznacz „brak”,
 • vos punkty wejścia i wyjścia ty Wietnamie,
 • ten motyw pobytu,
 • twój adres na miejscu : po przyjeździe podaj nazwę i adres swojego hotelu.

Po wypełnieniu aplikacji online otrzymasz potwierdzenie par mail Kilka dni później. Następnie musisz kliknąć podany link, sprawdzić, czy wszystkie informacje są poprawne, wydrukować wizę elektroniczną i okazać ją wraz z paszportem po przyjeździe do Wietnamu.

Dokumenty, które należy dostarczyć do wniosku wizowego w ambasadzie

Jeśli możesz podróżować do Paryża, udaj się do ambasady wietnamskiej, aby złożyć swoją sprawę wniosek wizowy w godzinach otwarcia. Jeśli nie możesz tam pojechać, dokumenty można wysłać pocztą. Będziesz musiał dostarczyć następujące dokumenty:

 • Twój paszport, ważny przez 1 miesiąc od daty zwrotu.
 • Zdjęcie tożsamości oryginalne w kolorze, zgodnie z francuskimi standardami.
 • Formularz NA1 należycie wypełniony formularz wniosku wizowego. Należy go pobrać ze strony internetowej, a zdjęcie należy wkleić do dostarczonej w tym celu wkładki.
 • I środki płatnicze (gotówka, karta kredytowa lub czek).
 • Jeśli twój pobyt jest na podróż służbowadodaj zdjęcie paszportowe, a także pismo od firmy, która Cię zatrudnia, wyjaśniające charakter prac wykonywanych na miejscu.

Jeżeli żądanie składane jest drogą pocztową, należy dodatkowo podać:

 • Sprawdzenie płatne na rzecz Ambasady Wietnamu.
 • Koperta przesyłka polecona opłacona za potwierdzeniem odbioru za zwrot dokumentów.

Ile czasu zajmuje otrzymanie wizy do Wietnamu?

Czas realizacji będzie zależeć od rodzaju wizy żądanie :

 • 4 do 5 dni roboczych na e-wizę,
 • 10 dni na wizę w ambasadzie,
 • 3 dni na wizę awaryjną.

Jak łatwo i szybko uzyskać wizę? Uprość swoje życie! Jeśli boisz się popełnić błąd lub nie chcesz się tym zająć, przejdź dalej Szybka wiza jest właściwym rozwiązaniem. Jak postępować ? Wypełnij teczkę, wyślij im swoje dokumenty, a oni zajmą się resztą. Wydajny i szybkina pewno otrzymasz wizę do Wietnamu.

pola ryżowe w wietnamie
Wiza w ręku, odwiedź Wietnam © Blue Planet Studio

Teraz, gdy formalności są już załatwione, przygotowania są Twoje! Aby zorganizować podróż, przeczytaj nasz artykuł z poradami dotyczącymi podróży i zacznij marzyć przed tymi 42 zdjęciami zrobionymi na miejscu. Podobał Ci się ten artykuł? Nie wahaj się reagować w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Namibia: 10 najważniejszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia

25 najpiękniejszych wiosek do odkrycia bez zwłoki