oto nasza Top 12 najpiękniejszych włoskich jezior!

Gastronomia, kultura, sztuka życia, słońce: Włochy potrafią oczarować podróżnych. Ale kraj ma też naturalne klejnoty. Oto artykuł o najpiękniejszych włoskich jeziorach. Tylko dla nich warto przejść przez Alpy!

Włoskie jeziora: czy to na ich brzegach znajdujemy esencję Dolce Vita? Podczas gdy góry odbijają się w spokojnych wodach, lasy uspokajają, a malownicze wioski witają, czujemy tę słodycz życia, która sprawia, że ​​cały urok naszego transalpejskiego sąsiada… Włoskie jeziora to oaza spokoju łącząca naturę, kulturę i dobre samopoczucie. Ale które jezioro wybrać na weekend we Włoszech lub dłuższy pobyt? Oto nasz szczyt najpiękniejszych włoskich jezior!

Jezioro Como

Czy to może być najpiękniejsze włoskie jezioro? W każdym razie jest jednym z najbardziej znanych. Prawdziwe niebieskawe ustawienie w Alpach, zarządzał tour de force łączącym śródziemnomorski splendor i górskie krajobrazy. Narty wodne, żeglarstwo, piesze wycieczki: aktywności obfitują (Spójrz tutaj)! A kiedy nadejdzie czas na przerwę, możesz wypić drinka na tarasie w jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech: Bellagio.

Jezioro Como
Jezioro Como © travelpeter

Jezioro Garda

Bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych jezior we Włoszech! To jest również największy i chyba najbardziej spektakularny (ponad wszystko widziana z nieba przez paralotnię). Na samej północy kraju jezioro rozciąga się w bujnym regionie. Delikatnie pachnące drzewami pomarańczowymi, cytrynowymi i oliwnymi, jezioro destyluje uroki wzdłuż jego brzegów. Krajobrazy, kultura literacka, romantyzm: Jezioro Garda z powodzeniem miesza powody, by je uwielbiać! Jeśli przejeżdżasz, jest to również dobry pretekst do zapłaty dzień w Gardaland przylega do jeziora: jest największym włoskim parkiem rozrywki.

Jezioro Garda wśród najpiękniejszych włoskich jezior
Jezioro Garda © Berg

Jezioro Maggiore

Wyspy i zamki… to właśnie wzbudza zainteresowanie tego jeziora Maggiore w Lombardii, położony w otoczeniu zielonych wzgórz i gór. Wyspy Borromee to małe rajskie klejnoty w sercu jeziora, naprzeciwko pięknego miasta Stresa: możesz łatwo dołącz do nich łodzią wskakuj/wyskakuj. Czekają na Ciebie pałace, ogrody i urocze uliczki. Oprócz tych wysp i zamków nie można przegapić jedno ze 100 najpiękniejszych miast we Włoszech: Vogogna.

Wyspy Borromee na jeziorze Maggiore
Wyspy Borromee na jeziorze Maggiore © lamax

ODKRYJ WIDEO

Przeczytaj artykuł poświęcony Jezioro Maggiore

Jezioro Bolsena

Zostawmy na chwilę północne Włochy, aby osiedlić się w pobliżu Rzymu. Powstały po zawaleniu się starożytnego wulkanu, to piękne jezioro obiecuje spokojny pobyt w otoczeniu natury. Malownicza trasa oferuje kilka niezwykłych punktów widokowych i ładna wioska Capodimonte wydaje się idealnym miejscem na relaksujący postój.

Capodimonte nad jeziorem Bolsena we Włoszech
Capodimonte sur le lac de Bolsena © FPWing

Jezioro Trazymeńskie

Na południe od Sieny ten słoneczny region jest idealnym miejscem na pobyt nad jeziorem. Nie ma tu jednak gór. Ale śródziemnomorski krajobraz i wiele malowniczych zamków są niezaprzeczalnym atutem do zwiedzania Jeziora Trasimeno. Wiśnia na torcie : le petit wieś Castiglione del Lago to jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek.

Castiglione del Lago i jezioro Trasimène
Castiglione del Lago i jezioro Trasimène © ValerioMei

Jezioro Toblino

Na pewno nie jest największy! Zaledwie 1,5 km długości, nie można go porównać do ogromnego jeziora Garda i jego 51 km. Jednak w pełni zasługuje na swoje miejsce w pierwszej dwunastce najpiękniejszych włoskich jezior. Niedaleko Werony, oferuje wybór pomiędzy górami, trzcinami i bujnymi lasami. Na małym półwyspie, naprzeciw jeziora, Zamek Toblinopochodzący z XI wieku, to obowiązkowy przystanek!

Jezioro i zamek Toblino
Jezioro Toblino i zamek © dinosmichail

Jezioro Resia

Położone niedaleko granicy austriackiej i szwajcarskiej jezioro to ma fotogeniczna cecha: zatopiony kościół! Czternastowieczna dzwonnica wynurza się z wody i wydaje się unosić. Wokół jeziora Resia znajdziesz wspaniałe wędrówki w górach obfitych w ładne punkty widzenia i czyste powietrze.

Jezioro Resia i jego niesamowity zatopiony kościół?
Jezioro Resia i jego niesamowity zatopiony kościół © REC

Lac d’Orta

Tuż obok jeziora Maggiore, to małe 15-kilometrowe jezioro oferuje przyjemna sceneria lasów sosnowych i pagórków. W tle ośnieżone góry malują oszałamiające tło. Wioska Orta to urocze i spokojne miejsce, z typową atmosferą północnych Włoch, z jej tarasami, cichymi uliczkami i niezapomnianym widokiem na jezioro.

Jezioro Orta wśród najpiękniejszych włoskich jezior
Jezioro Orta © lamax

Jezioro Iseo

Jego wody po prostu skrywają? największa wyspa na jeziorze w całych Włoszech ! Rekord, który z pewnością wyjaśnia jego rozgłos. Ale nie powinniśmy na tym poprzestać! Piękno otaczających krajobrazów jest rozkoszą dla odwiedzających, którzy również przyjeżdżają, aby cieszyć się wiele zajęć takich jak żeglarstwo, wędkarstwo, a nawet nurkowanie.

Jezioro Iseo we Włoszech
Jezioro Iseo © Andrew Mayovskyy

Jezioro Idro

Niedaleko jeziora Garda znajduje się małe, mniej znane jezioro, ale o ogromnym uroku! Ciche i duże przestrzenie pozwolą Ci cieszyć się pobytem. Możesz w szczególności wędrówki po górach i gęstych lasach które tworzą główną scenerię jeziora Idro. Przy niewielkim wzroście będziesz miał okazję podziwiać klarowny i niebieskawy kolor tego małego szafiru z północnej Brescii: dobry pretekst, by skusić się na lot paralotnią nad jeziorem Idro.

Jezioro Idro we Włoszech
Jezioro Idro © nblxer

Jezioro Lugano

To jezioro znajduje się w Szwajcarii… ale jedna trzecia rozciąga się przez granicę, we Włoszech! jezioro polodowcowe?oferuje urzekające krajobrazy pięknych gór, czy to z brzegu, czy w trakcierejs po jeziorze. Miłośnicy rowerów będą się świetnie bawić i jest to świetna okazja do odkrycia lokalna gastronomia, bardzo znana. Kolejny doskonały powód, aby odwiedzić najpiękniejsze włoskie jeziora!

Campione, nad jeziorem Lugano po stronie włoskiej
Campione, nad jeziorem Lugano po włoskiej stronie © TonzTonz

Jezioro Braies

Małe jezioro alpejskie w Val de Braies, ta przestrzeń niebieskiej lub zielonej wody w zależności od światła jest koniecznością w Dolomitach. Położony na wysokości 1500 m n.p.m autentyczna przyroda, w której wędrówki piesze są głównym zajęciem. Tutaj szczyty są majestatyczne, a góry strome, strome i imponujące. Mineralny krajobraz, który z pewnością uwiedzie miłośników Alp!

Wspaniałe jezioro Braies
Wspaniałe jezioro Lac de Braies © samael334

Najpiękniejsze włoskie jeziora… a potem?

Najpiękniejsze włoskie jeziora otwierają się przed naszymi zdumionymi oczami wyjątkowymi naturalnymi krajobrazami. Sprawiają, że chce się spacerować, delektować się, nie spieszyć… Poza tym miasta nad jeziorami pachną dobrze Dolce Vita i stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Jeśli Włochy słyną ze wspaniałych jezior, Francja nie ma się czego wstydzić a także ma kilka pereł do pilnego odwiedzenia! Oto artykuł o 13 najpiękniejszych jeziorach we Francji. Co więcej, jeśli przyciągają Cię romantyczne miejsca, Włochy są oczywiście idealnym wyborem. Ale inne niezwykłe miejsca są idealne do planowania podróży poślubnej!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co zobaczyć w Xi’an? 8 wizyt, których nie można przegapić!

Dlaczego jechać na Tahiti? Egzotyka, słońce i palmy kokosowe!