Oto 25 najpiękniejszych krajobrazów północnych Włoch na zdjęciach!

Północne Włochy są pełne zapierające dech w piersiach naturalne piękno i fantastyczne krajobrazy. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem otwartych przestrzeni, miłośnikiem piękna architektury, czy olśnionym jeziorami i rzekami, każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne krajobrazy północnych Włoch, często pomijane lub niedoceniane, obiecują kolorowy pobyt, kojące i niezapomniane. Niezależnie od tego, czy wolisz miasto, czy wieś, możesz być zachwycony tylko odkrywaniem te panoramyblisko Ciebie i godny najpiękniejszych pocztówek!

Park Przyrody Dolomity i jego oszałamiająca sceneria

Ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rezerwat zachwyca podróżnych ponad 300 szczytów wznosi się na wysokości ponad 3000 metrów. Jej jeziora, wodospady i górskie szczyty oferują niesamowite widoki!

Park Przyrody Dolomity
Park Przyrody Dolomity © ValentinValkov

Langhe, historyczny i bukoliczny region Piemontu

Ankieta region winny tysiąca kolorów. Natura wita Cię olśniewającym środowiskiem dzięki wspaniałym winoroślom aż po horyzont oraz małym średniowiecznym wioskom, które dodatkowo podkreślają urok tego miejsca.

Wieś w regionie Langhe
Wieś w regionie Langhe © Florian

Cinque Terre i jego górskie wioski rybackie

Można śmiało założyć, że to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oczaruje Cię jasnymi kolorami i nieopisanym urokiem. W brzeg Morza Śródziemnegoodkryj z radością te piękne krajobrazy północnych Włoch.

Wioska Vernazza w najpiękniejszych krajobrazach północnych Włoch
Le village de Vernazza © GianlucaMenciassi

Jezioro Garda i jego urozmaicona naturalna sceneria

Logrom jeziora Garda zachwyca przechodzących gości i oferuje wyjątkowe punkty widokowe wzdłuż jego brzegów. Ten kojący punkt wodny, położony pomiędzy przyjaznymi wioskami i bajecznymi górami, pozostawia niezapomniane wspomnienia.

Jezioro Garda wśród najpiękniejszych krajobrazów północnych Włoch
Jezioro Garda we Włoszech © photolook

Jezioro Sorapis, piękno na wolności

Ce turkusowe jezioro wodne, pochodzenia lodowcowego, to punkt widzenia, na który trzeba sobie zasłużyć. Przejedź 13 km szlaków w Dolomitach, zanim dotrzesz do tego cudu natury.

Jezioro Sorapis w północnych Włoszech
Jezioro Sorapis w północnych Włoszech © Gorilla

Jezioro Lugano, wyjątkowa panorama między Szwajcarią a Włochami

To jezioro, zagubione między wzgórzami i górami, jest… położony między jeziorem Maggiore a jeziorem Como. Dzikie punkty widokowe i małe przyjemne plaże sprawiają, że jest to miejsce doceniane przez wszystkich. Bez trudu dołącza do klasyfikacji najpiękniejszych krajobrazów północnych Włoch.

Jezioro Lugano wśród najpiękniejszych krajobrazów północnych Włoch
Jezioro Lugano © Byrnison

Chiavenna i jej stare miasto z urokiem przeszłości

Chiavenna słynie z wyjątkowe Crotti, naturalne ubytki alpejskie. Odkryj to średniowieczne miasto, jego typowe domy i piękną rzekę, które nadają temu miejscu wyjątkową atrakcję.

Le bourg de Chiavenna
Le bourg de Chiavenna © Matho

Lecco, małe miasteczko w Lombardii o wspaniałej scenerii

To mało znane turystom miasto leży między niektórymi masywami a jeziorem Como. Doceń widok na tę południową część jeziora i wybierz się na spacer wzdłuż wybrzeża we wspaniałej scenerii.

Lecco, en Lombardie
Lecco, en Lombardie © Michał Ludwiczak

Mityczne jezioro Como

Ce czarujący i wspaniały wystrój słynie z tego, że jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów w północnych Włoszech. Ta naturalna perełka zachwyca wszystkie zmysły podróżników i olśniewa intensywnością barw i kontrastów.

Słynne jezioro Como
Słynne jezioro Como © janoka82

Pawia i jej słynny most

Odwiedzając Pawię, zrób sobie przerwę, aby obserwować niesamowite otoczenie stworzone przez znany most. The inne prace architektoniczne tego małego miasteczka oferują ciekawe krajobrazy.

Słynny most Pawii
Słynny most Pawii © milosk50

Bergamo i jego panoramiczne punkty widokowe

Niezależnie od tego, czy jedziesz kolejką, odkrywasz wzgórza park lub niezależnie od tego, czy umieścisz się w strategicznym miejscu, aby cieszyć się niezrównanym widokiem, Bergamo zawsze traktuje Cię fascynujący wystrój.

Bergamo w najpiękniejszych krajobrazach północnych Włoch
Bergamo © Elena Odareeva

Moc wodospadów Acquafraggia

Ces wodospady pochodzą z jeziora Pizzo mieści się na wysokości ponad 3000 metrów nad poziomem morza. Te wodospady, imponujące pod względem liczby, wielkości i mocy, oferują olśniewający spektakl.

Wodospady Acquafraggia w północnych Włoszech
Wodospady Acquafraggia w północnych Włoszech © Dimitri

Wysokie góry włoskiego Queyras

Podziwiaj majestatyczny spektakl oferowany przez hojny charakter Queyras. Uważany za jeden z najpiękniejszych krajobrazów w północnych Włoszech, to wysokie miejsce we włoskich Alpach nigdy nie przestaje zaskakiwać odwiedzających.

Włoski krajobraz Queyras
Włoski krajobraz Queyras © leszed.com

Wenecja i jej legendarne kanały

Daj sobie chwilę relaks i romans w mieście jak żadne inne. Pomiędzy kanałami, wyjątkowymi zabytkami, alejkami o szalonym uroku, nie będziesz wiedział, gdzie się skręcić.

Wenecja i jej krajobrazy
Wenecja i jej gondole © Yasonya

Jezioro Orta i włoski romans

Ciesz się spokojem miejsca podkreślonym przezogrom, który jest ci oferowany. To rzadziej odwiedzane przez turystów jezioro nie ma czego pozazdrościć najpiękniejszych krajobrazom północnych Włoch.

Jezioro Orta wśród najpiękniejszych krajobrazów we Włoszech
Jezioro Orta © lamax

Wzgórza Montferrato

Między winnicami a orzechami laskowymi… zielone i kolorowe wzgórza zapraszamy na zasłużony wypoczynek na wsi. Podziwiaj krajobraz o zmieniających się kolorach i obserwuj te średniowieczne wioski, które podkreślają urok tego miejsca.

Panorama Montferrato
Panorama Montferrato © vpardi

Skarby Parku Przyrody Lessinia

Niedaleko Werony odkryj wyjątkowy rezerwat przyrody który zachwyca zielonymi panoramami wsi i wciąż dzikimi terenami. Pomiędzy lasami, krasowymi krajobrazami i pastwiskami wszystko może się całkowicie odłączyć.

Park przyrodniczy Lessinia
Parki przyrodnicze Lessinia © Claudio Colombo

Valpolicella, region winiarski par excellence

Spaceruj po małych wioskach rozsianych po tym regionie i zatrać się w jego hojnej naturze. Ciesz się widokami na rozległe winnice, a także? bardziej skaliste krajobrazy.

Winnice Valpolicella
Winnice Valpolicella © nadirco

Urok i autentyczność Portofino

Znajduje się na Riwierze Śródziemnomorskiej, ten romantyczna i kolorowa zatoczka nie pozostawia nikogo obojętnym. Małe łodzie rybackie dopełniają tego oszałamiającego obrazu i nadają temu miejscu odrobinę koloru i radości.

Portofino i jego kolorowe domy
Portofino i jego kolorowe domy © Olena Zn

Odkrycie Florencji z jej belwederu

Szturmuj ten belweder położony na południowym brzegu Arno i ciesz się niezrównany widok na Florencję?. Inne punkty widzenia pozwalają odkryć miasto z nowej perspektywy i podziwiać miejskie krajobrazy typowe dla północnych Włoch.

Widok z lotu ptaka Florencji we Włoszech krajobrazy
Widok z lotu ptaka na Florencję © Vladimir Sazonov

Naturalne bogactwo Parku Narodowego Stelvio

Uważany za jeden z najstarsze włoskie parki, to miejsce cieszy zapierającymi dech w piersiach widokami stromych dolin. Koniecznie sprawdź jego fenomenalne lodowce.

Park Przyrody Stelvio we Włoszech
Park Przyrody Stelvio © gatsi

Dolina Aosty i jej niezliczone magiczne punkty widokowe

Trudno wybrać ulubione miejsce w Dolinie Aosty, ponieważ sceneria jest tak różnorodna i bajeczna. Ciesz się widokiem na Mont-Blanc i odkryj małe jeziora położone w górach.

Dolina Aosty wśród najpiękniejszych krajobrazów we Włoszech
Dolina Aosty © Francesco Bonino

Piękna dolina Sabbia i jezioro Idro

Mistrzowski widok na to jezioro nie ma czego pozazdrościć najpiękniejszym pejzażom północnych Włoch. Ta zielona okolica, zlokalizowana u stóp małych Dolomitów z widokiem na piękną dolinę Sabbia.

Widok na jezioro Idro
Widok na jezioro Idro © Berg

Wioska Selva di Cadore i jej górskie krajobrazy

The wspaniałe krajobrazy które ta mała górska wioska sprawia ci przyjemność, daje za każdym razem potężne emocje. Pomiędzy prostotą, wielkością i ogromem, poczuj się bardzo mały przed tymi niezwykłymi dekoracjami.

Wieś Selva di Cadore
Wioski Selva di Cadore © Ivan Kmit

Trafnie nazwany Park Narodowy Gran Paradiso

Wędruj po kilku dolinach z niesamowite naturalne skarby. Podekscytuj się tymi pięknymi północnymi krajobrazami Włoch! Pomiędzy jeziorami, pastwiskami górskimi, zamkami, rzekami i wodospadami podziwiaj widok.

Park Narodowy Gran Paradiso
Park Narodowy Gran Paradiso © Żaba 974

Więcej odkryć w północnych Włoszech

Czy jesteś zdumiony odkryciem najpiękniejszych krajobrazów północnych Włoch? Dowiedz się o niezbędnych krokach, aby udać się w podróż po tym regionie Włoch. I nie przegap naszych 12 najpiękniejszych włoskich jezior.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

15 obowiązkowych atrakcji w Tybecie

Dlatego Bora Bora jest jedną z najpiękniejszych wysp na świecie