Oto 15 najważniejszych wizyt w Niemczech!

Między tradycją a nowoczesnością, Niemcy to kraj, który oferuje swoim odwiedzającym ogromne bogactwo i wiele możliwości odkrywania. Zamki, wysublimowana przyroda, nowoczesne lub historyczne miasta, tradycyjne wioski czy barokowa architektura, wybór Niemiec jako miejsca wypoczynku pozwala na stworzenie zróżnicowanego programu. Aby pomóc Ci wybrać zajęcia na następną podróż do naszych niemieckich sąsiadów, przygotowaliśmy wybór 15 obowiązkowych wizyt robić w Niemczech!

Podziwiaj zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein położony jest w Alpach Bawarskich, w pobliżu granicy z Austrią jeden z najbardziej znanych zabytków w Niemczech. Zbudowany pod koniec 19mi wiek na skale 200 metrów nad poziomem morza, ten wspaniały zamek zachwyci Cię tak jak Walt Disney, który zainspirował się nim do wyobrażenia sobie zamku Śpiącej Królewny. Podczas wizyty koniecznie udaj się na most Marienbücke, skąd będziesz miał najlepszy widok na budynek i jego naturalne otoczenie.

Zobacz też : 12 najpiękniejszych zamków w Niemczech do odwiedzenia.

Zamek Neuschwanstein
Zamek Neuschwanstein © VOJTa Herout

Wędrówki po Schwarzwaldzie

Na granicy z Francją Schwarzwald to pasmo górskie położone w Badenii-Wirtelbergu. pomiędzy gęste lasy, jeziora, typowe wioski lub silne zamkiregion ten uchodzi za jeden z najpiękniejszych w kraju. Zdobyć przewagę nad unikalne naturalne krajobrazy, radzimy wybrać wędrówkę po Schwarzwaldzie spośród wielu szlaków. Poświęć również czas na zwiedzanie regionu i zatrzymaj się w kilku miastach, takich jak Fryburg Bryzgowijski lub Baden-Baden.

Sceneria Schwarzwaldu do zrobienia w Niemczech
Krajobraz Schwarzwaldu © Ricardo Ferrando

Zwiedzanie Wyspy Muzeów w Berlinie

Stolica Niemiec, Berlin, to miasto zarówno awangardowe, jak i mające ciężką przeszłość. Berlin to także miasto muzeów w przybliżeniu 180 budynków do odkrycia. Podczas podróży do Niemiec radzimy zaplanować kilka wizyt w berlińskich muzeach i umówić się na wizytę na Wyspie Muzeów. Znajdziesz jedne z najciekawszych wizyt w Berlinie z Muzeum Pergamon, Muzeum Bodego, Muzeum Altes i Muzeum Neues.

Wyspa Muzeów w Berlinie
Wyspa Muzeów w Berlinie © Noppasinw

Weź udział w Oktoberfest w Monachium

Impreza o międzynarodowej renomie, która przyciąga około 6 milionów odwiedzających, Oktoberfest odbywa się co roku w Monachium od drugiej połowy września do pierwszego tygodnia października. W przyjazna i autentyczna atmosferamożesz oczywiście pić piwo ale także odkryj lokalna gastronomia i słuchaj muzyka bawarska. Podczas pobytu w Monachium nie zapomnij odkryć wysublimowanego placu Marienplatz oraz zabytkowego centrum miasta.

Miejsce Marienplatz w Monachium Panorama malowniczy widok na panoramę Pejzaż z Monachium noc oświetlona architektura pod jasne błękitne niebo: Nowy Ratusz i Frauenkirche w nocy, Bawaria, Niemcy.
Plac Marienplatz w Monachium © gnoparus

Odwiedź zamek w Heidelbergu

Zamek w Heidelbergu jest jedną z najwspanialszych renesansowych rezydencji w Niemczech. Zbudowany w 13mi wiek na wyżynach miastazamek, nawet jeśli dziś jest częścią ruin, ma wspaniała architektura eti wydaje się czuwać nad Heidelbergiem. Po wizycie skieruj się w stronę starego mostu, skąd będziesz miał wspaniały widok na budynek.

Le château d'Heidelberg
Le château d’Heidelberg © tilialucida

Rozkoszuj się barokową atmosferą Drezna

W Saksonii Drezno to wzniosłe miasto i przykład architektury barokowej. Aby zanurzyć się w atmosferze Drezna, masz specjalne spotkanie na Pałac Zwingera. Należy pamiętać, że w pałacu znajduje się kilka głównych muzeów w mieście, w tym Gemäldegalerie Alte Meister, muzeum sztuki, w którym można podziwiać między innymi Madonnę Sykstyńską Rafaela, arcydzieło włoskiego malarstwa.

Zwinger Palace rzeczy do zrobienia w Niemczech?
Pałac Zwinger © Noradoa

Wędrówka po Parku Narodowym Saskiej Szwajcarii

Położony na wschód od Drezna Park Narodowy Saskiej Szwajcarii jest raj dla wędrowców i wspinaczy. Zajmujący 9350 hektarów, oferuje turystom wyjątkowe punkty widokowe dzięki licznym naturalne formacje skalne niektóre z nich sięgają około stu milionów lat.

Park Narodowy Saskiej Szwajcarii
Park Narodowy Saskiej Szwajcarii © Mike Mareen

Podróżuj romantyczną drogą

Na 350 kilometrów, Szlak Romantyczny prowadzi podróżnych z Würzburga do Füssen. Z autentycznymi miastami do odkrycia, zmieniającymi się krajobrazami od Main do Alp lub wiele zamków, ta trasa jest szczególnie polecana, jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę po południowych Niemczech.

Część romantycznego szlaku w Niemczech
Część Szlaku Romantycznego w Niemczech © mojolo

Odwiedź średniowieczne miasto Rothenburg ob der Tauber

Położone przy romantycznej drodze średniowieczne miasto Rothenburg ob der Tauber jest jedna z najbardziej autentycznych wiosek w Niemczech. Słynące z piękna i stanu zachowania zabytków, to małe miasteczko jest doskonałym przykładem niemiecki romantyzm.

Ładna wioska Rothenburg ob der Tauber
Le joli village de Rothenburg ob der Tauber © JFL Photography

Wzdłuż romantycznego Renu

Pomiędzy Koblencją a Binge romantyczny Ren jest częścią doliny Renu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponad 65 kilometrów odkryjesz wyjątkowe krajobrazy dzięki wielu skały geologiczne obecny wzdłuż Renu, ale także winnice i wiele silne zamki.

Twierdza Pfalzgrafenstein nad romantycznym Renem
Twierdza Pfalzgrafenstein nad romantycznym Renem © travelanddesign

Odwiedź dzielnicę magazynową i port w Hamburgu

Hamburg zachwyca swoim jakość życiases parkises historyczne budynki i jego wielokrotności okazje do zabawy. W Hamburgu radzimy odwiedzić dzielnicę magazynową wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także słynny port. W przypadku obu tych atrakcji koniecznie wybierz się w rejs, aby zobaczyć ceglane budynki i atmosferę portu z wody.

Dzielnica magazynowa w Hamburgu
Dzielnica magazynowa w Hamburgu © holger.l.berlin

Idź do katedry w Kolonii

Osiągając w 157 metrówKatedra w Kolonii prezentuje wyjątkowa gotycka architektura i oferuje swoim gościom skarby. Podczas wizyty zalecamy udanie się do szczyt budynku. Jeśli masz odwagę wspiąć się po 509 stopniach Wieży Południowej, będziesz cieszyć się wyjątkowym widokiem na miasto.

Katedra w Kolonii
Katedra w Kolonii © dudlajzov

Odwiedź Pałac Sanssouci w Poczdamie

Letnia rezydencja króla pruskiego Fryderyka WielkiegoPałac Sanssouci to architektoniczny cud do odkrycia w Poczdamie, niedaleko Berlina. Dzięki eleganckiemu i rokokowemu stylowi wizyta w tym pałacu i jego ogrodach z pewnością Cię uwiedzie.

Pałac Sanssouci do zrobienia w Niemczech?
Atrakcje Pałacu Sanssouci w Niemczech © modernmovie

Relaks nad Jeziorem Bodeńskim

Jezioro Bodeńskie to oaza spokoju o powierzchni 536 km2 i ulubione miejsce wypoczynku Niemców. Wokół jeziora znajduje się wiele przyjemnych małych miasteczek, takich jak Lindau, Constance czy Bregenz, gdzie można uprawiać różne sporty wodne. Odkryj inne jeziora w Niemczech!

Atrakcje nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech
Jezioro Bodeńskie © bbsferrari

Wakacje na wyspie Rugia

W północnych Niemczech wyspa Rugia jest bardzo popularna wśród niemieckich turystów. Na największa wyspa w krajuTwoja wizyta zabierze Cię do zróżnicowane krajobrazy między kredowymi klifami, dziewicza przyroda w Parku Narodowym Jasmund, zatoki i eleganckie nadmorskie kurorty.

Wyspa Rugia do zrobienia w Niemczech
L’île de Rügen © Chemnitz z góry

Koniecznie trzeba zobaczyć w Niemczech… i później?

Znasz już nasz wybór najważniejszych rzeczy do zrobienia w Niemczech. Więc wszystko, co musisz zrobić, to zorganizować swoje odkrycie tego kraju z tysiącem aspektów. Aby Ci pomóc, nie wahaj się spojrzeć na najpiękniejsze niemieckie miasta, nasz wybór Landów (regiony niemieckie) lub skonsultować się z naszym przewodnikiem po Niemczech.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Oto 13 najważniejszych wizyt w Bawarii (Niemcy)

12 najpiękniejszych miast w Niemczech do odwiedzenia