Oto 15 najlepszych parków rozrywki w Niemczech!

Lubisz parki rozrywki? Skorzystaj z kolejnej podróży do Niemiec, aby zafundować sobie dzień pełen emocji!

Europa Park, Legoland, Playmobil Fun Park czy nawet Phantasialand… wiele słynnych parków rozrywki znajduje się w Niemczech. Niezależnie od tego, czy szukasz parku rozrywki, czy niesamowitej kolejki górskiej, są parki rozrywki dla wszystkich smaków. Sprawdź więc nasz wybór najlepszych parków rozrywki w Niemczech, aby wybrać i przygotować się do napełnić wrażeniami w następną podróż!

Europa Park

Znajduje się w Rust, Europa Park jest powszechnie uważany za najlepszy park rozrywki w Niemczech, a jego dużą zaletą jest jego lokalizacja blisko granicy z Francją. Z piętnastoma strefami, z których każda reprezentuje kraj europejski, to europejski park rozrywki oferuje swoim gościom podróż z jednego kraju do drugiego dzięki wspaniałej scenerii. Aby przeżyć emocje lub cieszyć się z rodziną, Europa Park zawiera sto atrakcji dla każdego wieku, trzynaście kolejek górskich i wiele programów. Masz więc wystarczająco dużo czasu, aby spędzić wolny dzień w drugim najczęściej odwiedzanym parku rozrywki w Europie!

Srebrna Gwiazda w Europa Park
Srebrna Gwiazda w Europa Park © Jeremy Thompson/Flickr

Legoland

W Bawarii słynna park Legoland oferuje ci dzień w świecie małych klocków. Z ponad Łącznie w parku 55 milionów cegieł, znajdziesz wiele rekonstrukcji miast i emblematycznych zabytków Niemiec, a nawet Europy. W sercu Dekoracje Legomożna też pobawić się w 50 atrakcji parku odpowiedni dla wszystkich gustów.

Legoland, Niemcy
Legoland, Niemcy © Tolo

Park rozrywki Playmobil

Miłośnicy Playmobil, spędzicie w tym ogromnym dniu niesamowity dzień park poświęcony słynnym figurkom. Ten park rozrywki, położony w pobliżu Norymbergi w Bawarii, rzeczywiście pozwoli Ci wziąć udział w wiele atrakcji lub wodnych gier w rewelacyjnych ustawieniach dedykowanych świat Playmobil.

Playmobil Fn Park wśród parków rozrywki w Niemczech
Park na Playmobil © playmobil-funpark.de

kraina fantazji

Poczęty dookoła świata bajek, kraina fantazji to idealny park rozrywki, jeśli chcesz przeżyć fantastyczną i sensacyjną wycieczkę. Zanurz się w magicznej wyobraźni bajek na jeden dzień i baw się z rodziną podczas różnych przejażdżek po parku. Ten park, położony około 10 kilometrów od Kolonii, obejmuje również wiele ekscytujących przejażdżek skoro możesz na przykład testować najszybsza kolejka górska na świecie ! Phantasialand jest często wymieniany jako jeden z najlepszych parków rozrywki w Niemczech, a nawet w Europie!

Phantasialand w Niemczech
Fantasialand w Niemczech © Tobiasi0 / Wikimedia Commons

Hansa Park

W północnych Niemczech Hansa Park jest około 30 kilometrów od Lubeki. Ją sytuacja na stole, oni więcej sprawia, że ​​jest to wyjątkowy i idealny park rozrywki na jednodniowy urlop. Od kolejek górskich po przejażdżki dla dziecipark ten oferuje wiele atrakcji odpowiednich dla całej rodziny!

Hansa-Park w parkach rozrywki w Niemczech
Hansa-Park © Thiemo Schuff / Wikimedia Commons

Bayern Park

W Reisbach, w bezpośrednim sąsiedztwie Monachium, Bayern-Park czeka na poszukiwaczy mocnych wrażeń ze swoim niesamowita kolejka górska wiesz zejście i rafting ponad 600 metrów wokół parku. Bayern Park oferuje również cichsze atrakcje, na przykład na jego ogromne sztuczne jezioro gdzie można zaokrętować się na tradycyjnych łodziach. Dla najmłodszych Wyspa Piratów zostawi je z trwałymi wspomnieniami.

Kolejka górska Bayern Park
Kolejka górska Bayern Park © BTS Dynamics / Wikimedia Commons

Wioska przygód Karla

Lubisz truskawki? Polecamy park rozrywki Wioska przygód Karla kto jest w całości poświęcony truskawkom. Od stworzenia świec, po robienie dżemu truskawkowego, poprzez wprowadzenie do pracy w gospodarstwie, można wziąć udział w wiele warsztatów zorientowanych wokół truskawki. Aby ukończyć swoje zajęcia, dostępne są różne gry dla twoich dzieci. Zauważ, że wstęp do parku jest bezpłatny, z wyjątkiem sytuacji, gdy instalowane są rzeźby z piasku latem lub lodowy pałac zimą.

Wioska przygód Karla w Niemczech
Karl Adventure Village © wolfro54 / Flickr

Park Eifel

Park Eifel jest park rozrywki wyobrażony na temat dzikiego życia. Odwiedzając ten park będziecie mogli obserwować dzikie zwierzęta i bawić się w wielu atrakcjach według własnych upodobań. Z dzika rzeka na dziecięcych przejażdżkach znajdziesz rozrywkę dla wszystkich wśród 45 atrakcji parkowych. Od niedźwiedzi po wilki, w parku można zobaczyć setki dzikich zwierząt.

Park Eifel w Niemczech
Park Eifel w Niemczech © eifelpark.de

Zabawny świat

Znajduje się w Kappel Grafenhauser w pobliżu granicy z Francją, Zabawny świat jest park rozrywki dla dzieci do lat 12. W tym parku Twoje dzieci mogą bawić się w różnych atrakcjach specjalnie dla nich zaprojektowanych.

Le Parc d'atractions Funny Worldd
Le parc d’attractions Funny World © funny-world.de

Rozrywka Ravensburger Park

Czy znasz markę gier Ravensburger? Odkryć park rozrywki dedykowana słynnej niemieckiej marce. Podczas rodzinnego wyjścia możesz cieszyć się wieloma atrakcjami i znaleźć wszystkie kultowe postacie z gier marki. Twoje dzieci pokochają spędzenie dnia z Fixem i Foxi, a nawet Captain Bluebean!

Park atrakcji Ravensburger
Park atrakcji Ravensburger © spieleland.de

Skyline Park

Skyline Park jest Ulubiony park rozrywki Bawarczyków z różnymi atrakcjami i nowinkami technologicznymi. Podczas wizyty nie przegap Niebiański Smokjedna z największych atrakcji parku!

Skyline park w Niemczech
Skyline park © Rufus46 / Wikimedia Commons

Tripsdrill

Położony na północ od Stuttgartu w środku winnicy, ten park rozrywki podzielony jest na dwie części. Z jednej strony możesz się cieszyć wiele atrakcji takie jak kolejki górskie, przejażdżki lub sporty wodne. Z drugiej strony będziesz mógłobserwować około pięćdziesięciu gatunków zwierząt.

Park rozrywki Tripsdrill w Niemczech
Park rozrywki Tripsdrill © Stefan Scheer / Wikimedia Commons

Park Kurpfalz

W Wachenheimie, Park Kurpfalz jest zainstalowane w sercu nadreńskiego lasu i jest jednym z najlepszych parków rozrywki w Niemczech. Na autentyczny dzień łączący naturę i atrakcje polecamy ten park, który, daleko od parków rozrywkiraczej zaoferuje chwilę relaksu.

Park Puszczy Kurpfalz
Park Dzikiej Przyrody Kurpfalz © Bradelidu / Wikimedia Commons

Heide Park

w Soltau, Heide Park oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających, w tym niesamowita kolejka górska w drewnie. Jeśli szukasz wrażeń, ten park może zaoferować niezapomniany dzień!

Heide Park Resort wśród parków rozrywki w Niemczech
Heide Park Resort © Sami Jaguar / Wikimedia Commons

Park Steinwasen

Wreszcie cię zabierzemy w Schwarzwaldzie w Le Parc Steinwasen. W samym sercu lasu znajdziesz różne atrakcje, które uszczęśliwią każdego w tym parku z siedzibą w Oberried.

Park Steinwasen w Niemczech
Park Steinwasen © qwesy qwesy / Wikimedia Commons

Dreszczyk emocji jest niezbędny, aby czuć się żywym!

Zrozumiałeś, nie musisz się martwić o dreszczyk emocji w parkach rozrywki w Niemczech. Od parków z wieloma atrakcjami po parki rozrywki, najtrudniejsze może być nawet dokonanie wyboru wśród wielu parków rozrywki rozsianych po całym kraju. Więc jaki park rozrywki zamierzasz odwiedzić podczas następnej podróży do Niemiec? Ale przy okazji, nie musisz jechać do Niemiec, jeśli chcesz spędzić wspaniały dzień w parku rozrywki: spójrz na nasz wybór najlepszych parków rozrywki we Francji!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Jakie są najpiękniejsze jeziora w Niemczech? Oto pierwsza piętnastka!

12 najpiękniejszych zamków w Niemczech do odwiedzenia