Oto 13 najważniejszych wizyt w Bawarii (Niemcy)

Chciałbyś odwiedzić niemiecki region, który jest autentyczny i bogaty w tradycję? Leć do Monachium i odkryj Bawarię.

Bawaria jest regionem Niemiec, który przyciąga wielu turystów, między miastami przesiąkniętymi historią, wyjątkowymi miejscami przyrodniczymi i tradycjami. Czy jesteś raczej naturalne odkrycia lub Wizyty kulturalne, masz wiele opcji, aby zaoferować Ci pobyt w Bawarii szyty na miarę. Aby pomóc Ci przygotować się do następnej podróży, przedstawiamy 13 niezbędnych wizyt w Bawarii!

Odkryj Monachium

Pierwszym obowiązkowym punktem w Bawarii jest Monachium, miasto o niezwykłej architekturze. W samym sercu historycznego centrum Plac Mariacki w którym mieści się ogromny Ratusz w Monachium jest główną atrakcją. Podczas wizyty nie przegap katedry Notre-Dame, Parku Olimpijskiego, targu spożywczego lub brasserie Hofbräuhaus. Nieco z dala od miasta radzimy również odwiedzić wspaniałe Pałac Nymphenburg.

Ładne miasto Monachium
Ładne miasto Monachium © Vlada Z

Odwiedź zamek Neuschwanstein

Zbudowany pod koniec 19mi wieku Ludwika II, zamek Neuschwanstein jest najbardziej znanym w Niemczech i niezapomnianą wizytą podczas podróży do Bawarii. pomiędzy romantyczna sceneria na skalistym cyplu eti wspaniała architekturaten zamek wydaje się jak z bajki i miałby Inspirowane Waltem Disneyem. Jeśli chcesz opuścić wizytę z pocztówką ze zdjęciem, umów się na most Marienbücke skąd będziesz miał wysublimowaną panoramę.

Zamek Neuschwanstein w Bawarii?
Zamek Neuschwanstein © jenyateua

Odkryj Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber est un mała średniowieczna wioska wśród najpiękniejszych i najbardziej romantycznych w całych Niemczech. W tym doskonale zachowanym mieście poświęć trochę czasu na spacer alejki z szalonym urokiem i podziwiaj architekturę budynków.

Rothenburg ob der Tauber
Rothenburg ob der Tauber © xbrchx

Admirer l’architecture d’Augsburg

Odwiedzając Augsburg, odkryjesz jedno z najstarszych miast w Niemczech i zanurz się w epoce renesansu, kiedy został rozpoznany na całym świecie. Pomiędzy ratuszem, kościołami i fontannami Twoja wizyta przeniesie Cię do serca bogatej, doskonale zachowanej architektury.

Augsburg w Niemczech
Augsburg © Manuel Schoenfeld

Zanurz się w historii w Ratyzbonie

Innym historycznym miastem w Bawarii, Ratyzbonie, było Pierwsza stolica Bawarii i zabierze Cię w przeszłość z bogatą historią około 2000 lat. Z ponad 1500 budynkami wymienionymi jako zabytki historyczne, Średniowieczne miasto Ratyzbony jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto Ratyzbona do zrobienia w Bawarii
La ville de Regensburg © Sina Ettmer

Weź udział w Oktoberfest

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwej bawarskiej atmosfery, radzimy zarezerwować pobyt od połowy września do początku października do udziału w Oktoberfest w Monachium. Z około 6 milionami odwiedzających Oktoberfest jest jeden z najważniejszych festiwali popularnych na świecie. Pomiędzy przyjazną atmosferą, muzyką, lokalnymi specjałami i oczywiście piwami spędzisz niezapomniany wieczór. Aby przedłużyć to doświadczenie, nie wahaj się odwiedzić Muzeum Piwa i Oktoberfest!

Oktoberfest w Monachium
Udział w monachijskim Oktoberfest © Rawf8

Relaks nad Jeziorem Bodeńskim

Jezioro Bodeńskie stanowi naturalną granicę między Niemcami, Austrią, Szwajcarią i Liechtensteinem Bezpieczna przystań i oferuje wysublimowane krajobrazy. Ciesz się pięknymi miastami Constance i Lindau lub różne zajęcia żeglarskie do ćwiczeń na jeziorze, aby zapewnić Ci piękną chwilę relaksu.

Lindau, nad Jeziorem Bodeńskim
Lindau, nad Jeziorem Bodeńskim © Yasonya

Odkryj Pasawę

Na skrzyżowaniu trzech rzek Passau nazywana jest „ Bawarska Wenecja ”. W Passau będziesz mógł przespacerować się po historycznym centrum miasta o bogatej przeszłości. Nie przegap wizyty w katedrze z imponującymi organami!

Pasawa, miasto 3 rzek
Pasawa, miasto trzech rzek © peteri

Wybierz romantyczną drogę

Romantyczna droga, która łączy Würzburg do Füssen około 350 kilometrów, przechodzi przez Bawarię. Podczas pobytu nie przegap tej wspaniałej drogi i zatrzymaj się w Rothenburg ob der Tauber, Augsburgu lub w mniejszych miastach, zgodnie z własnymi życzeniami.

Cochem, ładne miasteczko na Romantycznym Szlaku
Cochem, urocze miasteczko na Romantycznym Szlaku © Boris Stroujko

Ciesz się romantycznym otoczeniem jeziora Chiemsee

Jezioro Chiemsee o powierzchni 80 km2 jest największe jezioro w Bawarii. Z widokiem na Alpy i kilka on jest, ta naturalna przestrzeń korzysta z wyjątkowej oprawy. Trochę więcej za wysublimowane pamiątkowe zdjęcie, Zamek Herrenchiemsee znajduje się na jednej z wysp jeziora.

Wyspa na jeziorze Chiemsee
Wyspa na jeziorze Chiemsee © mw-luftbild.de

Monter au Zugspitze

Zugspitze jest po prostu Najwyższy szczyt Niemiec łatwo dojechać kolejką linową. Stamtąd można jeździć na nartach w najwyżej położonym ośrodku w kraju, wędrować lub po prostu podziwiać panoramę.

Zugspitze do zrobienia w Bawarii
Widok tematów Zugspitze ©

Odwiedź Norymbergę

Jeśli Norymberga może mieć negatywną reputację w związku z II wojną światową, miasto ma jednak bogatą historię od średniowiecza. W tym miasto sztuki i kultury, Twoja wizyta zabierze Cię między domy z muru pruskiego, twierdze, kościoły, a nawet stare mury. Należy pamiętać, że Norymberga słynie również na świecie ze swoich Jarmark bożonarodzeniowy i jego targi zabawek.

Stare miasto w Norymberdze
Stare miasto w Norymberdze © Scanrail

Zrób sobie przerwę nad jeziorem Königsee

Na koniec proponujemy zrobić sobie przerwę w jednym z najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Niemczech. w Alpyich krystalicznie czysta woda Jezioro Königsee na pewno Cię uwiedzie. Zauważ, że inaczej wędrówki pozwalają korzystać ze wspaniałych punktów widokowych na tym terenie, ale nie ma ścieżki do ominięcia jeziora, ponieważ ściany otaczających je klifów są strome. Na chwilę relaksu możesz natomiast zafundować sobie rejs nad jeziorem !

Le lac Königsee
Le lac Königsee © auergraphics

Przydatna informacja

Wybierasz się wkrótce do Bawarii? Oto kilka dodatkowych informacji:

  • Jak się tam dostać : Można znaleźć bezpośrednie loty z kilku miast we Francji do Monachium. Do stolicy Bawarii można również dojechać pociągiem z Paryża, przesiadając się np. w Stuttgarcie lub Frankfurcie.
  • Jak się poruszać : Radzimy skorzystać z pociągu, aby zwiedzić miasta i kupić bilet regionalny, jeśli chcesz skorzystać z kilku pociągów podczas pobytu. Aby dotrzeć do naturalnych miejsc, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu.
  • Biuro Informacji turystycznej : Zapraszam do odwiedzenia le site Niemcy Podróże jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji do przygotowania pobytu.
  • Formalności : Jako obywatel Europy do przekroczenia granicy niemieckiej wystarczy ważny dokument tożsamości.
  • Kiedy iść: Najlepsze miesiące na wizytę w Bawarii to okres od maja do września. Zobacz trendy klimatyczne w Monachium.

Koniecznie trzeba zobaczyć w Bawarii… i później?

A Ty, jakie rzeczy, które musisz zobaczyć w Bawarii, najbardziej Ci się podobają? Jeśli Ty też szukasz pomysły na dalszą podróż po odkryciu Bawarii zalecamy kontynuowanie niemieckiej podróży do Drezna lub Berlina lub kierowanie się na Austrię.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

które landy odwiedzić? Oto 12 niezbędnych rzeczy!

Oto 15 najważniejszych wizyt w Niemczech!