Oto 13 ekscytujących zajęć do wypróbowania!

Masz duszę żądną przygód i lubisz rzeczy, które zapierają dech w piersiach? Dobre wieści : Francja jest pełna ekscytujących zajęć! Sam, z przyjaciółmi lub rodziną to okazja do miłego spędzenia czasu i przeżyj niezwykłe doświadczenie które zapamiętasz na długo. W powietrzu, na wodzie lub nabierając prędkości, nie ma wątpliwości, że nie będziesz się nudzić!

Skoki na bungee

Ta działalność składa się z wskoczyć w pustkę z mostu, wiadukt, urwisko, a nawet dźwig z nogami przymocowanymi do elastycznej linki. Dostępna pod względem wieku i cen, jest jedną z najczęściej praktykowanych czynności, zwłaszcza że jest szeroko rozpowszechniona na całym terytorium. Najpopularniejsze miejsca znajdują się w Var, w Gorges du Tarn oraz w Alpach.

Skoki na bungee na moście Artuby, w Var
Skoki na bungee na moście Artuby w Var © Nikokvfrmoto

👉 Poszukaj skoku na bungee we Francji na Funbooker lub przez Monde na Czas.

helikopter

To jedna z emocjonujących aktywności, która nie wymaga najmniejszego wysiłku fizycznego! Przejażdżka helikopterem da ci zapierające dech w piersiach widoki panoramiczne i pozwala odwiedź najpiękniejsze miejsca: Mont-Blanc, lodowce i igły Alp, wysublimowane strumienie Marsylii i Cassis, zamki Loary lub imponujące klify Étretat.

Wybierz się na przejażdżkę helikopterem po ekscytujących Alpach
Wybierz się na przejażdżkę helikopterem © prawie przyszłość

Szukać lot helikopterem we Francji lub za granicą.

Lot samolotem

W tych samych miejscach co helikopter, pierwszy lot samolotem przyniesie Ci inne doznania, ale równie radosne. Aby obniżyć koszty, nie wahaj się przejść usługa współdzielenia lotów do podziału kosztów lotu. Dostępny finansowo, pozostaje wyjątkowym doświadczeniem! A jeśli chcesz dużo adrenaliny, wsiąść do myśliwca lub przetestować akrobację.

Pierwszy lot wśród ekscytujących zajęć
Pierwszy lot © AlcelVision

Znajdź lot samolotem we Francji.

Paragliding

W parze z profesjonalistą paralotniarstwo polega na wystartowaniu z ulgi i latać jak ptak przez 15 do 20 minut. Bez hałasu silnika, bez nieporęcznego sprzętu: to absolutna wolność! Jeśli chodzi o paralotniarstwo akrobatyczne, czy freestyle, zachwyci miłośników pitchingu, toczenia i spinningu. Najpiękniejsze miejsca do uprawiania tej aktywności znajdują się w w Alpach, w Annecy, w Dune du Pyla, w Owernii, w Millau, w Pirenejach i na Korsyce.

Paralotniarstwo w dolinie Aspe
Paralotniarstwo w dolinie Aspe © jeqcirca

Znajdź idealne miejsce na lot paralotnią, we Francji lub na świecie.

Le rafting

Wśród ekscytujących zajęć, które można ćwiczyć na wodzie, rafting spełni Twoje marzenia o przygodzie. Wejdź do niezatapialnej łodzi i daj się zaskoczyć wstrząsami górskiej rzeki: wspaniała sceneria i gwarantowana zabawa! Najlepsze miejsca są skoncentrowane w wysokich masywach francuskich: w sercu Parku Narodowego Ecrins, gdzie można to zrobić nawet w nocy, w Les Arcs, Orcières-Merlette, Gérardmer, Peyragudes i Les 2 Alpes.

Rafting dla emocji
Rafting dla emocji © Guy Beyrouti

👉 Znajdź idealne miejsce do flisactwo we Francji lub za granicą.

Via ferrata

Prosto z Włoch via ferrata jest trasa wytyczona wzdłuż ścian skalnych lub w powietrzu i wyposażone w metalowe elementy ułatwiające progresję (linia ratunkowa itp.). Coraz częściej praktykowane, oferuje wrażenia zbliżone do wspinaczki i umożliwia dostęp do odległych miejsc, niedostępnych dla turystów. Najbardziej imponujące trasy można znaleźć na Skała Saint-Julienw Drôme, na wzgórzu Saint-Jacques, w Vaucluse, w La Guinguette, w Ain, a nawet w Liaucous w Aveyron.

Via Ferrata w Pirenejach
Via Ferrata dans les Pyrénées © arenysam

👉 Gdzie ćwiczyć Via Ferrata we Francji ? lub na calym swiecie ?

Kurs jazdy samochodem wyścigowym

Czy jesteś fanem 24-godzinnego wyścigu Le Mans, samochodów wyścigowych i ekscytujących zajęć? Prowadzenie samochodu wyścigowego, prowadzony przez wykwalifikowanego pilotasprawi, że poczujesz takie same wrażenia, jak na torze Formuły 1. Ferrari, Lamborghini Huracán, Porsche… wybierz swój samochód i jedź! Najlepsze tory są na całym świecie Zachodnia Francja: w Lohéac, niedaleko Rennes, w Fay-de-Bretagne, w Fontenay-le-Comte w Vendée czy nawet w Le Mans.

Weź udział w kursie jazdy
Weź udział w kursie jazdy © auremar

👉 Testuję Twoje umiejętności jazdy : poszukaj trasy.

Le canyoning

Jeśli jesteś wszechstronnym sportowcem i lubisz być w kontakcie z naturą, canyoning jest dla Ciebie! Bardzo figlarnyta aktywność na świeżym powietrzu łączy piesze wędrówki, wspinaczkę, jaskinie i sporty wodne, a wszystko to w dzikich i niedostępnych miejscach: wąwozy, wodospady, górskie strumienie, a czasem bardzo głębokie baseny. Alpy Górnej Prowansji, Korsyka, Alpy Wysokie i Var są szczególnie znane z piękna i różnorodności oferowanych kursów.

Canyoning na Korsyce wśród ekscytujących zajęć?
Kanioning na Korsyce © Antoinee

👉 Poszukaj kanionu blisko Ciebielub przez świat.

Skok ze spadochronem

Skoki na spadochronie przynoszą doznania podobne do skoków na bungee wyskoczyć z samolotu na wysokości 4000 metrów. Towarzyszyć Ci będzie profesjonalista, który zadba o wszystko, od rozłożenia spadochronu po lądowanie. Po prostu musisz pozwól wpaść w pustkę i przeżyj to doświadczenie w pełni! Gap, w Alpach Wysokich, jest punktem odniesienia w tej dziedzinie, ale można też skakać w Propriano na Korsyce, a nawet nad Mont-Saint-Michel w Normandii.

Skok spadochronowy
Skok spadochronowy © Niemiecki Skydiver

👉 Znajdź idealne miejsce na twój pierwszy skok : we Francji, za granicą.

Zrób pierwsze nurkowanie

Istnieją również zajęcia z dreszczykiem wodnym, a najbardziej praktykowane jest nurkowanie. Do chrztu należy najpierw zapoznać się ze sprzętem i technikami oddychania, zanim nurkować do maksymalnej głębokości 6 metrów, w towarzystwie jednego wykwalifikowanego instruktora na osobę. Wybrzeże francuskie ma bardzo zróżnicowaną faunę i florę, szczególnie na na wybrzeżach Korsyki, w strumieniach Côte Bleue, w Var, w Bretanii, a nawet w Cap-Ferret.

Nurkowanie w Bretanii
Nurkowanie w Bretanii © aquaphoto

👉 Widok wszystkie miejsca nurkowe we Francji i na całym świecie.

Symulator swobodnego spadania

Jeśli marzyszdobry zastrzyk adrenaliny, nie opuszczając miasta, możesz zdecydować się na symulator swobodnego spadania! To gigantyczny pionowy tunel aerodynamiczny, który zabierze Cię i zaprzeczać grawitacji. Dostępny od 5 roku życia, to świetna aktywność z rodziną w deszczowy zimowy dzień. Symulatory znajdują się w większości dużych francuskich miast, takich jak Paryż czy Marsylia.

Symulator swobodnego spadania
Simulateur de chute libre © Mikhail Reshetnikov

👉 Gdzie znajdują się tunele aerodynamiczne: we Francji, za granicą.

Kajakarstwo

Rzadko myślimy o spływie kajakowym w ekscytujących zajęciach, ta praktyka może być jednak bardzo sportowa! Na spokojny spacer z przyjaciółmi, rzeki Tarn lub Sewennów są idealne, ale jeśli chcesz więcej adrenaliny, w kierunku Ardeche lub Pirenejów. Ten sport może również ćwiczyć na morzuna wybrzeżu Atlantyku lub na Morzu Śródziemnym.

Kajak-Kajak w Ardèche
Kajakarstwo w Ardèche © didier salou

👉 Gdzie uprawiać kajakarstwo? We Francjiw świat.

Wspinaczka

Jeśli nie boisz się wysokości, wyjście na wspinaczkę z entuzjastami wspinaczki to bardzo przyjemna aktywność na świeżym powietrzu, która łączy odkrywanie środowiska naturalnego i sportu. We Francji strony są bardzo zróżnicowane: Verdon jest mityczny, zatoczki Sormiou w Marsylii oferują idylliczne położenie między morzem a górami. Ale masz też Luberon, który ma imponujące wapienne klify i? wąwozy Tarn który zachwyci doświadczonych wspinaczy.

Wspinaczka w przyrodzie
Wspinaczka w przyrodzie © Augustin

👉 najlepsze miejsca do wspinaczki na calym swiecie.

Jeszcze więcej adrenaliny?

Większość ekscytujących zajęć odbywa się głównie latem, ale zima może być okazją do przetestowania aktywności górskich (takich jak psie zaprzęgi) w najlepszych ośrodkach narciarskich we Francji i gdzie indziej. A jeśli lubisz mocne doznania, odkryj nowe praktyki narciarstwa ekstremalnego. Czy znasz inne oszałamiające dyscypliny? Powiedz nam wszystko w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

który kraj uwiedzie Cię swoją autentycznością?

Niezbędne wycieczki po 4 głównych australijskich miastach