Odkryj największą jaskinię na świecie w Wietnamie!

Również pod ziemią znajdują się niezwykłe miejsca, takie jak jaskinia Hang Soon Dong w Wietnamie: jest to największa na świecie!

Hang Soon Dong Cave, podziemny cud

Jaskinia odkryta w Wietnamie w 2009 roku

Speleolodzy i miłośnicy przyrody, chwytajcie za karabinki! Położony w Parku Narodowym Phong Nha-Kẻ Bàng, w dzielnicy Bo Trach, niedaleko granicy z Laosem, znajduje się jaskinia Hang Soon Dong. Jest uważany za największy na Ziemi. Niedawno odkryty w 2009 roku, ten klejnot natury ma szacowany rozmiar ponad 9 km długości, gdzie znajdują się galerie o wysokości ponad 200 m, szerokości 100 m i długości 200 m. Podziemny cud, który zasługuje na odwiedzenie ze względu na swoje bogactwo i wyjątkowość.

Hang Soon Dong Cave, podziemny cud

Niesamowity mikroklimat

W jaskini Hang Soon Dong zwiedzający jest zachwycony niewyobrażalnym krajobrazem, który jest mu oferowany: zielona dżungla z rzeką, bujną roślinnością i niesamowitym mikroklimatem, który sprawi, że poczujesz się jak na innej planecie. Czyste piękno. Absolutnie wyjątkowe otoczenie, które z pewnością doceni wędrowiec spragniony niespodzianek.

Trudno wyobrazić sobie miejsce pod ziemią, które jest tak niesamowite, ze względu na swoje rozmiary (można tam wybudować 40-piętrowe drapacze chmur) oraz ze względu na bogatą dziewiczą przyrodę, które udało się zachować. Wyobraź sobie rzekę z wodospadami, kaskadami skamieniałego wapienia, tysiącletnimi warstwami pereł jaskiniowych, masywem stalagmitów i zawrotnymi klifami.

Odważ się na przygodę i odkryj ten cud natury w Azji na absolutnie fascynującą podróż.

Hang Soon Dong Cave, podziemny cud

Hang Soon Dong Cave, podziemny cud

Hang Soon Dong Cave, podziemny cud

© sondoongcave.org eti Doug Knuth

Jaskinia widziana z drona

W 2016 roku fotograf Ryan Deboot rzucił nowe światło na tę niezwykłą jaskinię. Po spędzeniu tam około dziesięciu godzin przywiózł wspaniałe zdjęcia zrobione za pomocą drona.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

jakie są formalności?

9 małych Wenecji do odkrycia we Francji