Odkryj Ischię, najpiękniejszą wyspę w Europie

W 2016 roku włoska wyspa Ischia jest najpiękniejszą w Europie według rankingu Travel Leisure. Oto nasze wskazówki dotyczące zwiedzania Ischii.

U wybrzeży Neapolu odkryj wyspę Ischia

Przede wszystkim wiedz, żeIschia należy wymawiać „Iskia”. Imię, którego możesz jeszcze nie znać, ale które wkrótce może nigdy nie opuścić twojego umysłu. Ponieważ włoska wyspa odważyła się wyprzedzić wspaniałe Santorini w rankingu Travel Leisure najpiękniejszych wysp Europy.

Ischia, gdzie to jest?

Znajduje się wyspa Ischia na północ od Zatoki Neapolitańskiej. Do skały wulkanicznej dociera się promem ze starożytnego miasta, podobnie jak sąsiednia Procida, bliżej lądu. Każdego dnia wykonywanych jest kilka połączeń, a ci, którzy się spieszą, mogą wziąć wodolot.

Co zwiedzić?

Dla turystów, nawet niewtajemniczonych, wygasły wulkan Monte Epomeo zapewnia przyjemny, godzinny spacer od wioski Fontana. Zamek aragoński, który zdaje się nadzorować ruch turystyczny, jest koniecznością.
Dla podróżników szukających autentyczności, kierunku Ischia Porto, część ulubionej wyspy rybaków. Wreszcie, dla tych, którzy chcą poczuć puls włoskiego rocka, udaj się do części „Ponte” z typowymi alejkami.

Zamek Aragoński, Ischia Ponte

Zamek Aragoński w Ischia Ponte / © Ivan Bastien

Jakiej aktywności nie przegapić?

Dzięki swojej wulkanicznej przeszłości Ischia ma wiele gorących źródeł i basenów, w którym zmęczone organizmy mogą się zrelaksować. Podobnie jak Islandia, gdzie podróżni kąpią się w podgrzewanym naturalnym basenie, turyści mogą również cieszyć się tym samym stylem aktywności na świeżym powietrzu, ale w śródziemnomorskiej atmosferze.

Kiedy iść?

Logicznie rzecz biorąc, długie letnie wakacje nie są przepisywane z powodu napływu turystów. Neapolitańczycy stawiali tam stopy w lipcu i sierpniu, aby się ochłodzić. Wiosna i późny sezon są więc świetnymi opcjami do odkrywania Ischii.

Niezbędne zdjęcie?

Fani Capri, którzy porzucą ją ze szkodą dla Ischii, będą jednak mogli pozwolić sobie na piękne ujęcie jej zatoki. Oczywiście Ischia oferuje też inny widok na Wezuwiusz.

Wreszcie wyspa wyróżnia się również dzięki Grzybniezwykła skała w kształcie grzyba, niedaleko Lacco Ameno.

Il Fungo, rocher en forme de champignon w Lacco Ameno, Ischia

Il Fungo, rocher en forme de champignon à Lacco Ameno, Ischia / © Evgeny Sergeev

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

sekretny zakątek raju we Włoszech

co zwiedzać, co robić? 12 rzeczy, których nie można przegapić