Niezbędne wycieczki po 4 głównych australijskich miastach

Planujesz zostać w Australii i chcesz zobaczyć największe miasta w kraju? Odkryjmy niektóre z nich!

Największe australijskie miasta znajdują się w południowej Australii, zwłaszcza na południowym wschodzie. przyjemnie się z tym żyje, te miasta są bardzo zaludnione, ale zachowują ludzki wymiar, w którym natura pozostaje królową. Jeśli lubisz intensywne pobyty i niekończące się wizyty, spędzenie wakacji w tych metropoliach Cię zachwyci! Odkryć 4 główne miasta w Australii gdzie życie tętni od rana do nocy.

Sydney, dynamika

Sydney urodziło się w 1788 roku. Dziś jest miastem liczącym ponad cztery miliony mieszkańców. To jest Największe miasto Australii i przyciąga wielu imigrantów, którzy przybyli w poszukiwaniu pracy, ale także sporo turystów. Oczywiście Sydney jest reprezentowane w zbiorowej wyobraźni przez: słynna Opera i Most Portowyżelazny most łączący drapacze chmur miasta.

opera w Sydney
Opera w Sydney i most Harbour Bridge ©DR

Sydney ma wiele innych atrakcji, w tym chiński ogród, położony w dzielnicy Darling Harbour. Ten ogród został zaprojektowany z okazji dwustulecia istnienia Australii. Podobnie, zawsze po naturalnej stronie, znajdziesz w Darling Harbourjedno z największych akwariów na świeciez galerią o długości 145 metrów, pozwalającą bez niebezpieczeństwa ocierać się o największe ssaki morskie, czyli słynne białe rekiny.

chiński ogród
Ogród chiński w Sydney ©da.boost

Sydney udało się wejść w erę współczesną, nie negując swojej przeszłości. W ten sposób Opera ściera się z Fortem Denison. Ten fort jest jedną z pierwszych europejskich konstrukcji w Australii i służył przez długi czas jako więzienie, ostatecznie chroniąc port. Przede wszystkim Sydney udało się zachować jedną z pierwszych dzielnic zbudowanych w Australii: le Rocks.

fort Denison
Fort Denison ©DR
Sydney w starej dzielnicy
Stara Dzielnica Sydney © Leonid Andronov

Miejsce to stało się historyczną dzielnicą, w której skupia się wielu podróżników. Odkryjesz w szczególności wspaniały weekendowy targ, ale także bary, restauracje i puby otwarte przez cały dzień. Sydney to także miasto Natura ponieważ znajdziesz tam wiele parków i wspaniałych plaż!

Park Sydney
Parki Sydney ©DR
plaża Bondi
Plaża Bondi ©DR

CZYTAJ TAKŻE :
Co zobaczyć i zrobić w Sydney: 10 naszych najlepszych atrakcji!

Adelajda, bohema

Adelaide znajduje się w południowej Australii, w Zatoce św. Wincentego i rozciąga się na ponad dwadzieścia kilometrów. Ciesząc się klimatem śródziemnomorskim, jest jednym z miast w Australii, w którym pada najmniej..

Adelajda Australia
Adelajda ©DR

Tańsze niż Sydney, można tam odwiedzić jedno z najważniejszych muzeów kultury Aborygenów. Oczywiście piąte co do wielkości miasto w Australii ma inne muzea, takie jak muzeum migracji lub muzeum marynarki wojennej. Jeśli wolisz spacery na świeżym powietrzu, port Adelaide Cię zadowoli.

Adelaide łodzie
Spacer po wodzie ©DR
przejażdżka po molo?
Spacer po molo ©DR

Podobnie zwrot w ogród botaniczny lub miejskie zoo Nie tylko zetkniesz się ze ssakami, ptakami i innymi gadami, ale przede wszystkim znajdziesz typowe dla Australii konstrukcje architektoniczne, które nadają temu parkowi prawdziwy charakter.

ogród Botaniczny
Ogród Botaniczny ©Peripitus / Wikipedia Commons
koala australijska
Koala w Adelaide Hills ©moisseyev

DODATKOWE INFORMACJE:
Co zobaczyć i zrobić w Adelajdzie? Nasze 10 niezbędnych wizyt

Melbourne, sportsmenka

Drugie miasto Australii po Sydney, na południowo-wschodnim krańcu wyspy, Melbourne ma wiele budynków w stylu wiktoriańskim, ale także nowoczesne budynki, takie jak drapacze chmur. Jeśli planujesz tam pojechać, pamiętaj o zabraniu dobrze wypełnionej walizki: pogoda jest bardzo zmienna a dzień może bardzo dobrze zacząć się świeżo, skończyć na bermudach i klapkach.

Melbourne
©Gagliardi Fotografia
Australijskie miasto Melbourne
Melbourne, wieczór ©DR

Melbourne to miasto kultury, w którym sztuka zajmuje ważne miejsce. To jest również miasto znane wszystkim sportowcom: jest gospodarzem zarówno Formuły 1, jak i turnieju tenisowego Australian Open (jedna z imprez Wielkiego Szlema), nie wspominając o głównych wyścigach konnych. W pobliżu można również odkryć tor Moto GP wyspy Philip Island.

sport Melbourne
Stadiony Melbourne ©FilediMAGE

To miasto ma tyle tożsamości, ile dzielnic:

  • Chinatown i jego restauracje, a także chińskie muzeum
  • Dzielnica Greckaktóry zrzesza trzecią co do wielkości społeczność grecką na świecie i organizuje festiwal Antypody w marcu/kwietniu
  • Collins Street oraz butiki projektantów, a także dekoracje w stylu art-deco.
dzielnice Melbourne
Widok z lotu ptaka na Melbourne ©FilediMAGE
most sieciowy
Most Webba, niesamowita architektura ©DR

Nowoczesne miasto, zbudowane jak wiele amerykańskich miast, z prostopadłymi ulicami. Melbourne ma również wiele muzeów, takich jak Centrum Sztuki Współczesnej, muzeum Melbourne, a także ładny rynek: Rynek Królowej Wiktorii.

ville Melbourne
Miasto Melbourne nocą ©DR

WIĘCEJ INFORMACJI O MELBOURNE?
10 pomysłów na atrakcje w Melbourne

Canberry, stolica

Miasto Canberra zbudowane jest według oryginalnego planu urbanistycznego, w kształcie pajęczej sieci. W ten sposób można dotrzeć do centrum miasta niektórymi z głównych osi, które tworzą gwiazdę. Stolica Australii ma wiele terenów zielonych!

Canberra
Canberry, stolica © DR
natura Canberry
Przyroda wokół Canberry ©DR

Jest to jedno z największych miast Australii, ale ma tylko 300 000 mieszkańców. Jeśli demograficznie jest skromna, Canberra jest z drugiej strony miastem bogatym na poziomie intelektualnym. Możesz tam odwiedzić kilka muzeów. (dlaczego nie dinozaurów, National Gallery of Australia lub pomnika wojennego).

pomnik wojenny Canberra
Pomnik wojenny w Canberze ©DR

Możesz też chodzić narodowe ogrody botaniczne na czarnej górze lub odwiedź narodowe zoodo którego dodaje się akwarium.

czarny górski ogród botaniczny
Widok na Montagne Noire z ogrodu botanicznego ©DR
wallaby Canberra
Un Wallaby au zoo de Canberra ©Peter veenendaal

Gotowy na wycieczkę po największych australijskich miastach?

Po zwiedzeniu australijskich miast wyrusz na zwiedzanie naturalnych miejsc w kraju ! Odkryj także najpiękniejsze plaże w kraju, aby odpocząć podczas pobytu.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Oto 13 ekscytujących zajęć do wypróbowania!

gdzie pojechać na wspaniałe wakacje?