Niezbędne do odwiedzenia Hammamet, jednej z pereł Tunezji

W północno-wschodniej Tunezji miasto Hammamet jest bardzo popularne wśród turystów, w szczególności ze względu na swoją kasbę i wspaniałe plaże.

Hammamet to mały tunezyjski klejnot, z którego miliarder zrobił swój ogród. Od tego czasu miasto zyskało na popularności, dopóki nie stanie się niezbędnym miastemdo odkrycia absolutnie podczas pobytu w Tunezji.

Poznaj historię tunezyjskiego miasta

Hammamet istnieje od czasów rzymskich, co zobaczysz odwiedzając pozostałości willi. W średniowieczu, miasto jest ufortyfikowane przez dodanie murów obronnych. Rozwija się wraz z budową meczetu i małej cytadeli. To było jeszcze małe miasteczko, kiedy W latach 30. XX wieku miliarder Georges Sebastian postanowił wybudować tam drugi dom.. Inni poszli w ich ślady i wtedy zaczęła się historia Hammametu. Francuski protektorat zakończył, czyniąc to małe miasteczko popularnym miejscem pobytu dla Europejczyków.

historia medyny
Hammamet Medina ©Habib M’henni / Wikipedia, wolna encyklopedia

Hammamet stał się teraz mekką turystyki nadmorskiej. Chronione od bardzo silnych upałów przez wiatry znad Morza Śródziemnego miasto jest przede wszystkim pięknym miejscem do spędzenia spokojnych wakacji, zwłaszcza w medynie. W te małe uliczki, które wiją się przez miasto, wydaje się, że czas się zatrzymał. Alejki, choć wąskie, są bardzo dobrze oświetlone białymi ścianami, od których odbijają się promienie słoneczne. Niedaleko stamtąd, w Nabeul, można znaleźć ceramikę i maty wykonane.

5 rzeczy do zobaczenia absolutnie podczas wizyty w Hammamet?

Hammamet znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Tunezji. Jest skąpany w wodach Morza Śródziemnego i nie brakuje mu walorów przyciągających turystów. Wybraliśmy dla Ciebie 5 miejsc, które musisz zobaczyć w tym 75-tysięcznym mieście!

Medyna

Stare miasto Hammametu, choć stosunkowo niewielkie, jest prawdziwym sercem miasta. Charakterystyczne są wąskie uliczki i mury obronne. Na jego suku znajdziesz mnóstwo sklepów i pomysłów na pamiątki. Medyna znajduje się na południowym krańcu miasta. Same nieskazitelne fasady i kolorowe drzwi domów są warte objazdu.

Medyna Hammametu
Medyna w Hammamet / © milda79

La kasbah

Fort Hammamet, który dominuje nad medyną, jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych symboli miasta. Przypomina turystom wojenną przeszłość miasta. Został zbudowany w IX wieku, zachęcając wielu ludzi do osiedlania się w pobliżu, aby skorzystać z jego ochrony w niespokojnym okresie naznaczonym chciwością niektórych najeźdźców i bezprawnych piratów.

Fort Hammamet i kasbah
Fort Hammamet / © tingra

Ze szczytu jego murów obejmiesz się wspaniały widok z białym miastem u stóp, a zatoka będzie błyszczała nieco dalej. Niedaleko zatoki twój wzrok spocznie międzynarodowe centrum kulturalne Hammametu, zbudowany w willi Georgesa Sebastiana. Skorzystaj z jego ogrodu botanicznego i pięknych kolumnad i zapoznaj się z aktualnym programem. Rzeczywiście, centrum ma również: teatr plenerowy na 1200 osób. Latem odbywa się tam festiwal. Wreszcie Hammamet poświęcił muzeum, muzeum Dar Khadijaw okresie rzymskim, a jego wizyta zanurzy Cię w czasach, gdy to małe miasteczko było po prostu zagubioną wioską.

Plaże

Drobne piaszczyste plaże Hammametu należą do najsłynniejszych w Tunezji – oczywiście wraz z plażami na Dżerbie. Są przyjemne do zwiedzania przez cały rok, nawet w miesiącach zimowych. Latem średnie temperatury flirtują z 30°C. W styczniu rzadko spadają poniżej 12-13°C.

Plaże Hammamet
Plages de Hammamet / © derejeb

Wielki meczet

Wielki meczet Hammamet został wzniesiony od XII do XIII wieku. Jest to wyjątkowy zabytek, wspaniale ilustrujący architekturę mauretańską średniowiecza. Znajdował się tuż naprzeciwko miejskich łaźni („hammamet” to liczba mnoga „hammam”).

Meczet Hammametu
Meczet Hammametu / © Seguintlespasses

Szczątki Pupput

To kupa stara nazwa Hammamet. Został skolonizowany przez Rzymian na początku naszej ery. Ten ostatni pozostawił tam wspaniałe pozostałości archeologiczne, w tym jedną z największych rzymskich nekropolii na kontynencie afrykańskim.

Dzisiaj, szukając hotel w hammamecie gdzie indziej niż w medynie, często w pobliżu tych ruin można znaleźć szczęście.

Ruiny marionetek
Ruiny Lalki / © Rais67

Yasmine Hammamet

Miasto udało się zmodernizować, o czym świadczy nadmorski kurort Yasmine Hammamet. Jest to ośrodek turystyczny wyposażony w około pięćdziesiąt budynków, hotele, restauracje, przystań i park rozrywki. prześledzić przygody Hanno i Barbarossy… nie wspominając już o całkowicie sztucznej medynie. To miasto w mieście pozwala uzupełnić ofertę turystyczną Hammametu i jednocześnie przyciągnąć ludzi spragnionych wypoczynku, jak i tych, którzy mają zdecydowany zamiar wypoczynku.

hammamet jaśminowy
Yasmine Hammamet ©Marc Ryckaert / Wikipedia Commons

Opłaty za roaming i roaming w Tunezji : Rachunek za telefon komórkowy może być wysoki, jeśli dzwonisz i korzystasz z Internetu, korzystając z planu z Meksyku. Więc pomyśl o zamów eSIM Przed wyjściem. Więcej informacji w tym artykule.

Czujesz odurzający zapach jaśminu i przypraw?

Podczas pobytu w Hammamet weź dzieloną taksówkę do odkryj otoczenie. Bezpieczniej, w razie potrzeby zarezerwuj a prywatna wycieczka z Hammametu : możesz odkryć magię Tunezji z ekskluzywnym przewodnikiem dla Ciebie i Twoich bliskich. Odległości w Tunezji nie są zbyt duże. Możesz odwiedzić Tunis w jeden dzień lub pojechać dalej na południe, w kierunku Monastyru. Wystarczy, aby w pełni wykorzystać tunezyjską atmosferę i powitać!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co zobaczyć i zrobić w Adelajdzie? Nasze 10 niezbędnych wizyt

15 najpiękniejszych wodospadów we Francji do odkrycia!