niesamowita czerwona plaża „made in China”

W Chinach Panjin Beach wyróżnia się niesamowitym czerwonym kolorem. Kolor, który zawdzięcza bardzo szczególnym algom, zamszowi.

Jesienią plaża Panjin zmienia się z zielonej na czerwoną

Na OK Voyage udało Ci się już odkryć najpiękniejsze plaże na całym świecie: od Whitehaven Beach w Australii po wyspę Vaadhoo na Malediwach przez Kauai na Hawajach. Dziś spakuj walizki do Chin i niezwykła czerwona plaża Panjinrównież rezerwat przyrody.

Gdzie jest ta plaża?

Na skraju delty rzeki Liaohe Czerwona Plaża Panjin znajduje się w Liaoning, prowincji w północno-wschodnich Chinach. Jeśli niektórzy ludzie lubią przypominać ludziom, że Państwo Środka nie jest mistrzem ochrony środowiska, ta strona uciszy plotki.

Od końca lat 80. państwo chroni obszar zamieszkany przez kilkaset gatunków zwierząt, ograniczając turystykę. I ciekawi mogą odwiedzić tylko część plaży?.

Całkowicie czerwona plaża bez piasku?

Plaża Panjin zaskakuje na wiele sposobów. Nie tylko nie oferuje żadnych pasków piasku, ale jest również wyłożony bardzo wyjątkowymi wodorostami. To właśnie ta ostatnia nadaje temu miejscu oryginalności. Zamsz rośnie w kwietniu i przedstawia zielony kolor, zanim stanie się bordowo-czerwony.

Do zobaczenia jesienią, między połową września a połową października, aby obejrzeć spektakl natury. Plus: na tej plaży schronienie znalazło kilkaset gatunków ptaków i prawie 400 gatunków dzikich zwierząt, z których część jest zagrożona, np. chińskie żurawie.

Żółwie na Czerwonej Plaży Panjin

Panjin Red Beach to także rezerwat /iStock – guangmean

Zakaz pływania

Do miejsca, które w 1988 r. stało się rezerwatem przyrody ze względu na swoją specyfikę, można dojechać z Shenyang, stolicy prowincji Liaoning, nieco ponad 2 godziny drogi stąd. Najbliższe miasto to Yingkou.

Ścieżka jest dostępna dzięki pomysłowo zainstalowanym palom, aby przejść przez różne zakątki plaży. Podróżni mogą bez trudu przejść nad bagnistym terenem dzięki drewnianej ścieżce. Zrozumiałbyś to, to nie jest plaża do pływania. Jest przepisany dla przyjemności oczu i celu fotografów.

Plaża Panjin nie nadaje się do pływania?

Plaża Panjin nie jest przeznaczona do pływania / © AFP PHOTO

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co zobaczyć i co robić w Mediolanie? Nasze 13 niezbędnych wizyt!

Co zobaczyć i zrobić w Bergamo w północnych Włoszech?