Nasze wskazówki dotyczące ubiegania się o wizę do Nowej Zelandii (NZeTA)

Położona na drugim końcu świata Nowa Zelandia ma co sprawiają, że podróżnicy szukający przygody marzenia. Na Wyspie Północnej oczarują Cię wulkany, subtropikalne lasy i ciągi wysp spoczywających na turkusowym oceanie. Jeszcze bardziej dzika Wyspa Południowa zachwyci miłośników przyrody, sportów ekstremalnych i ośnieżonych gór. Nie zapominając o miastach w ludzkiej skali, gdzie mieszkańcy cieszą się jakością życia, która zbladłaby wielu ludzi. Zwiedzanie Nowej Zelandii to także poznaj kulturę Maorysów, przodków i ekscytujące. Aby odkryć to Eldorado Oceanu Spokojnego, konieczne będzie wykonanie kilku kroków pod prąd. Jak uzyskać wizę do Nowej Zelandii? Czy to obowiązkowe? Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć!

Czy potrzebuję wizy do Nowej Zelandii?

Od 1 października 2019 r. konieczne jest:uzyskać wizę na wjazd do Nowej Zelandii, czy to ze względów turystycznych, czy biznesowych. Ten środek dotyczy wszystkich obywateli francuskich oraz Europejczycy, w tym małoletnie dzieci.

Obywatele australijscy lub obywatele innego obywatelstwa, ale mieszkający w Australii, są zwolnieni z obowiązku wizowego na mocy Organizacja podróży Trans Tasman. Podobnie obywatele brytyjscy nie muszą ubiegać się o wizę, ponieważ Nowa Zelandia jest częścią Wspólnoty Narodów.

Odkryj Nową Zelandię
Odkryj Nową Zelandię © Christian B.

Co to jest NZeTA i jak ją zdobyć?

Większość podróżnych do Nowej Zelandii będzie musiała to zrobić wniosek o NZeTA : „New Zealand Electronic Travel Authority”. W rzeczywistości nie jest to wiza do Nowej Zelandii, aleelektroniczne zezwolenie na pobyt w kraju. Rzeczywiście, wniosek nie jest składany w ambasadzie, ale online, za pośrednictwem służb imigracyjnych.

Dla kogo jest to upoważnienie?

Przed złożeniem wniosku lepiej upewnij się, że NZeTA jest zaadresowana do Ciebie. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał zwrócić się do Nowej Zelandii o inny rodzaj wizy. Dlatego musisz spełnić następujące warunki:

 • posiadać paszport ważny minimum 3 miesiące po opuszczeniu Nowej Zelandii.
 • Mieć bilet na samolot powrotnylub tranzytem, ​​po przyjeździe do kraju.
 • Być w stanie udowodnić, że jesteś w stanie w pełni sfinansuj swoją podróż.
 • Nie pracuj na miejscu i być opłacane przez lokalną organizację, a nawet na zasadzie wolontariatu.
 • Ty nie masz poważnej choroby lub zbywalne.
 • Nie prezentujesz bez ryzyka dla innych.

Jakie kroki podjąć?

Zanim wyjdziesz, idź do oficjalna strona imigracyjna aby móc złóż wniosek o wizę dla Nowej Zelandii. Po wybraniu rodzaju wizy będziesz musiał wypełnić kwestionariusz kwalifikacyjny. W całości w języku angielskim bezwzględnie należy udzielić poprawnej odpowiedzi na każde zadane pytanie i zwrócić szczególną uwagę na pisownię podanych informacji. Ponadto będziesz musiał zeskanować i przesłać na stronę następujące dokumenty:

 • ten strona identyfikacyjna paszportu (to ten ze zdjęciem i podpisem). Informacje muszą być czytelne, a paszport musi mieć co najmniej dwie puste strony.
 • Potwierdzenie twojego loty powrotne.
 • A zdjęcie twojej twarzy, zgodnie ze standardami międzynarodowymi (w kolorze, z przodu i bez zaznaczonego wyrazu). Można to również zabrać za pomocą komputera, tabletu lub smartfona.

Pod koniec wpisu zostaniesz przekierowany do strona płatności. Jest to możliwe tylko z kartą Visa lub Mastercard. O NZeTA można również poprosić za pośrednictwem dedykowana aplikacja mobilna. Następnie wystarczy zeskanować pasek MRZ paszportu, a także zdjęcie za pomocą telefonu. Inne zalety aplikacji: niższy koszt i zapisanie wizy bezpośrednio w Twoim urządzeniu.

Kiedy Twoja prośba została zatwierdzona, zostaniesz powiadomiony SMS-em i otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą Twoją wizę NZeTA. Po uzyskaniu wiza do Nowej Zelandii jest cyfrowo połączona z paszportem. Radzimy jednakpotwierdzenie wydruku zdobądź go i trzymaj przy sobie do końca podróży. Chociaż taka możliwość jest rzadka, może się zdarzyć, że Twoja wiza elektroniczna zostanie odrzucona. Będziesz wtedy zobowiązany do ubiegania się o inny rodzaj wizy w ambasadzie. W takim przypadku procedura może być długa, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć swoje kroki.

Jak długo ważna jest wiza do Nowej Zelandii?

Wiza NZeTA jest ważny przez 2 lata od daty wystawienia i pozwala na wjazd i wyjazd z kraju tyle razy, ile chcesz w tym okresie. Jednak każdy pobyt na miejscu jest ograniczona do 3 kolejnych miesięcy a ty nie możesz nie przebywać dłużej niż 6 miesięcy w Nowej Zelandii przez rok. W przypadku zmiana sytuacji (nazwisko, narodowość itp.) lub jeśli Twój paszport wygaśnie przed końcem ważności NZeTA, należy wystąpić o nowe upoważnienie.

ubiegać się o wizę do Nowej Zelandii
Kilka formalności do załatwienia przed wyjazdem © Aaftab Sheikh

Ile kosztuje wiza elektroniczna?

Jeśli wniosek wizowy został złożony online, opłata wynosi 12 NZ$ (około 7 €). Za pośrednictwem aplikacji koszt to 9 $ NZ (około 5 €). Oprócz wizy do Nowej Zelandii będziesz potrzebować zapłacić podatek turystyczny o nazwie IVL dla „Międzynarodowej opłaty za ochronę odwiedzających i turystykę”. Obowiązkowe dla wszystkich odwiedzających którzy postawili stopę w kraju, służy do programów ochrony przyrody. Jego koszt to 35 NZ$ (tj. około 20 euro) i musi zostać wypłacona w tym samym czasie co NZeTA.

Ile czasu zajmuje uzyskanie e-wizy?

Średnio, czas potrzebny na uzyskanie wizy dla Nowej Zelandii to 3 do 5 dni roboczych. Jednak w zależności od liczby wniosków i ewentualnych dni ustawowo wolnych od pracy okres ten może się nieco wydłużyć. Dlatego zaleca się rozpoczęcie tego procesu co najmniej 15 dni przed wyjazdem. Jeśli potrzebujesz wizy tak szybko, jak to możliwe, możesz to zrobić pilna prośba. Wtedy często zostanie Ci przyznany w czasie krótszym niż 1 godzina i będzie Cię kosztować dodatkowe 17,50 €.

Specjalne Covid19

Podczas kryzysu zdrowotnego Nowa Zelandia wprowadziła konkretne środki:

 • Wszystko cudzoziemcom odmawia się wjazdu w kraju ze względów turystycznych lub biznesowych.
 • Wydanie wizy NZeTA jest przyznawany tylko w przypadku postoju trwającego krócej niż 24 godziny na międzynarodowym lotnisku w Auckland.
 • Przed rozważeniem pobytu w Nowej Zelandii skonsultuj się z Ministerstwo Spraw Zagranicznych sprawdzić warunki ponownego otwarcia granic.

Inne rodzaje wiz do Nowej Zelandii

Jeśli nie mieścisz się w ramach wizy elektronicznej, możesz również ubiegać się o inny rodzaj wizyzwłaszcza jeśli chcesz pracować na miejscu. Uwaga : nadal będziesz musiał zapłacić podatek IVL, aby móc wjechać do Nowej Zelandii. Oto główne możliwe wizy:

 • le PVT lub Working Holiday Visa :

Ważna przez 1 rok i zarezerwowana dla młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, jest idealną wizą łączącą wakacje z pracą. Aby go uzyskać, musisz mieć wystarczające gwarancje finansowe (co najmniej 4200 NZ na swoim koncie), wykupić ubezpieczenie i mieć bilet powrotny (lub wystarczającą ilość pieniędzy na zakup).

 • Wiza turystyczna Le Business :

Skierowany do osób, które chcą pracować w firmie na miejscu. Jest ważny maksymalnie 3 miesiące i musisz posiadać bilet lotniczy w obie strony.

 • Wiza do pracy dla wykwalifikowanych migrantów :

Zarezerwowany dla osób poniżej 55 roku życia, umożliwia pracę w Nowej Zelandii na czas nieokreślony. Z drugiej strony warunki jej uzyskania są bardzo surowe: konieczny jest bardzo dobry poziom znajomości języka angielskiego i solidne kwalifikacje w Twojej dziedzinie działalności. Po uzyskaniu możesz udać się do Nowej Zelandii z małżonkiem i dziećmi.

 • Wiza pracownicza Essential Skills:

Pozwala mu pracować w Nowej Zelandii minimum 1 rok z możliwością przedłużenia do 5 lat. Do jej uzyskania wymagana jest obietnica zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy przez lokalną firmę. Ponadto pracodawca musi udowodnić służbie imigracyjnej, że nie może znaleźć żadnych Nowozelandczyków z umiejętnościami wymaganymi do pracy.

 • Wiza Le „Partner Pracownika” :

Dla osób, których współmałżonek pracuje w Nowej Zelandii dłużej niż 6 miesięcy. Będzie on wtedy ważny przez taki sam okres jak współmałżonek, ale może zostać przedłużony.

Jak łatwo i szybko uzyskać wizę? Jako pośrednik zatwierdzony przez Ambasadę, Szybka wiza jest agencją specjalizującą się w uzyskiwaniu wiz międzynarodowych. Obawiasz się pomyłki we wniosku wizowym do Nowej Zelandii? Chcesz się upewnić, że to dostaniesz? Powierz im swoje dokumenty, a oni zajmą się resztą! Dzięki Rapide Visa masz gwarancję szybkiej i sprawnej obsługi.

Hobbiton w Nowej Zelandii
Odkryj krainę hobbitów © Beautyness

Czy właśnie otrzymałeś wizę do Nowej Zelandii? Teraz śnijmy! Aby lepiej przygotować się do podróży do krainy Hobbita i Władcy Pierścieni, przeczytaj nasz pełny artykuł o Nowej Zelandii. A kiedy wrócisz, nie wahaj się przyjść i podzielić się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

12 idealnych miejsc na loty balonem we Francji!

wszystko o formalnościach wjazdowych