nasz praktyczny przewodnik po egzotycznej wyprawie

Afryka Południowa czeka na podróżników poszukujących przygód i zmiany scenerii. Relacja na żywo wyjątkowe doświadczenie w przepięknej scenerii, usiany deserami. Ciesz się kontaktem z plemionami przodków, obserwuj tę wyjątkową faunę na świecie i odkrywaj sekrety szczęśliwego współżycia. Zatrać się w tych skalistych bezmiarach i pasmach kolorowych piasków dla twojego największego szczęścia. Zwiedzanie Namibii to doświadczenie, którego szybko nie zapomnisz!

Dlaczego warto odwiedzić Namibię: fascynująca przygoda

Namibia ma niezwykła fauna i flora. Foki, słonie, zebry czy żyrafy to tak wiele niesamowitych zwierząt, które pozwolą się podziwiać podróżnikom, w szczególności dzięki licznym safari organizowanym przez cały rok.

Odwiedź Namibię i wybierz się na safari
Wybierz się na safari i zobacz słonie © Radek

Podczas Twojego pobytu, wędrówki i inne wędrówki pozwolą Ci odkryć pustynię Namib lub Kalahari, pozostawiając niezapomniane obrazy. Na południu kraju można również zapuścić się do majestatycznego Kanionu Rzeki Rybnej, drugiego co do wielkości kanionu na świecie.

Imponujące dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Namibii

Namibia, dziki kraj, mówi ci Historia świata z życzliwością, pokorą i hojnością. Jej pustynie należą do najstarszych na świecie, a czasami strome wybrzeża sprawiają, że podróżnicy zaniemówią. Coś o czym marzyć! Położona między Oceanem Atlantyckim, Angolą, RPA i Botswaną, Namibia nadal pozostaje tajemniczy i atrakcyjny region.

Najpiękniejsze miejsca w Namibii

Namibia oferuje wymarzoną scenerię jak okiem sięgnąć. Jeśli krajobrazy różnią się w zależności od trasy, są jednak wyjątkowe. Jeśli Park Narodowy Etosha pozostaje najpopularniejszym miejscem w Namibii, wiele innych miejsc daje się rozłączyć i zastanawiać. The wydmy w Sosusvlei, istna gliniana pustynia hipnotyzuje wszystkich, którzy po nich chodzą. ten Kanion Rzeki Ryb imponuje turystom, podczas gdy Twyfelfontein z jaskiniami z wybuchowymi malowidłami ściennymi przenosi Cię do zaskakującej rzeczywistości. The Region Damaraland również nie można przegapić. Odkryj skamieniały las i po prostu niesamowite prehistoryczne pozostałości!

Twyfelfontein i Namibia
Fontanna wątpliwości © AnnaReinert

Niezapomniane wycieczki safari

Wraz z Tanzanią Namibia jest jednym z najbardziej znanych krajów na świecie od przeżyj wyjątkowe safari. Trasy są tak liczne, jak pragnienia podróżnych. Jeśli niektóre miejsca pozostają niezbędne, nie wahaj się modulować tak zwanych klasycznych obwodów zgodnie z własnymi życzeniami. Jeśli Pustynia Kalahari ma być krokiem niepodlegającym negocjacjom, skomponuj swój pobyt à la carte i zadzwoń do profesjonalistów, aby uzyskać mądrą radę. Bądź jednak ostrożny i sprawdzaj czasy jazdy, aby dotrzeć do swoich etapów. Nie daj się zwieść wspomnianym kilometrom!

Kiedy najlepiej odwiedzić Namibię?

Czy wiesz, że Namibia czerpie korzyści? 300 słonecznych dni w roku (Zobacz szczegóły) ? Łatwo zrozumiesz, że zanurzenie się w Namibii jest możliwe przez cały rok. Jednak niektóre okresy sprzyjają odkrywaniu cudów tego kraju jak żaden inny. Ogólnie pamiętaj, że z meteorologicznego punktu widzenia najlepszy czas na wizytę w Namibii to od maja do września. Temperatury są idealne dla Twojego pobytu. Jednak jest to również szczyt sezonu turystycznego: tłumy są wysokie, a ceny eksplodują. Jeśli wolisz unikać tłumów podróżnych i podróżować ekonomicznie, unikaj tych okresów. Po prostu miej świadomość, że pora deszczowa trwa od listopada do marca. Od października do grudnia okres jest bardzo gorący na wizyty, a termometr może z łatwością osiągnąć 40° w regionach pustynnych.

Jaki budżet zaplanować na pobyt?

Wycieczka do Namibii nie łączy się z tanim wyjazdem. Ceny lotów z Francji zależą oczywiście od sezonu, w którym podróżujesz. Policz 700 € za podróż w obie strony otaczać. Cena zakwaterowania różni się w zależności od Twoich potrzeb w zakresie komfortu. Zaplanuj w minimum 50 € za noc jeśli twoje wymagania nie są zbyt wysokie. Budżet posiłków jest bardziej dostępny, średnio dwadzieścia euro na pokrycie twoich potrzeb dziennie. Wypożyczenie samochodu jest koniecznością: średnia cena wynosi od 30 do 50 €. Zajęcia na miejscu to niedrogie wydatki, wystarczy 10 do 15 € dziennie. Do tego dochodzą Twoje pragnienia na miejscu, nieoczekiwane i małe przyjemności. Pobyt 15 dni w Namibiiprzy ograniczonym budżecie, z łatwością przekracza 2000 € za osobę.

Jak dostać się do Namibii z Francji?

Aby dostać się do Namibii, nie będziesz miał innego wyjścia, jak przebyć odległość samolotem. Wiedz, że nie ma brak bezpośrednich lotów do Namibii i że będziesz musiał poradzić sobie z mniej lub bardziej długim międzylądowaniem, zanim dotrzesz do Windhoek, jedynego międzynarodowego lotniska w kraju. Międzylądowania różnią się w zależności od linii lotniczych, a czas lotu wynosi około dziesięciu godzin. Dodaj trochę przestojów w Johannesburgu, Amsterdamie, Londynie, a nawet we Frankfurcie!

👉 Porównaj ceny i znajdź najlepszą trasę.

Przyjazd do Windhoek, stolicy Namibii
Przyjazd do Windhoek, stolicy Namibii © Nate Hovee

Jak się poruszać?

The wypożyczalnia samochodów pozostaje najpopularniejszym sposobem poruszania się po Namibii (poszukaj wypożyczalni tutaj). Samodzielne poruszanie się jest całkiem możliwe. Rzeczywiście, pomocne będą książki drogowe dostarczane przez profesjonalistów z branży. Jeśli nie odpowiada Ci ten pomysł, możesz również odwiedzić Namibię w towarzystwie przewodnika. Sieć dróg jest rzadka, ale drogi są dostępne. Jeśli podróżujesz po pustyniach, rozważ rezerwację jeepa z namiotem, chyba że wolisz noclegi w lożach. The przejazdy komunikacją miejską są możliwe, ale nie zalecane. Może zabraknąć Ci czasu, aby w pełni cieszyć się cudami Namibii.

Co jeść i pić na wsi?

Lwpływ kolonizacji o kuchni namibijskiej to rzeczywistość. Mieszanka kultur i tradycji daje w ten sposób typowe dania najbardziej zaskakujących. Mięso z grilla jest koniecznością! Ta przyjazna dla użytkownika i soczysta metoda gotowania jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Wybierz kawałek mięsa i ciesz się posiłkiem w szczerym polu. Namibijskie śniadanie jest kompletne: znajdziesz ryby, sery, płatki zbożowe, chleb, dżem i miód.

Tradycyjne dania z Namibii

LRisotto z Jabłkami i Rodzynkami jest bardzo popularny. Ryż ten, ozdobiony m.in. cebulą, czosnkiem, masłem, brązowym cukrem, cynamonem i owocami takimi jak jabłka i suszone winogrona zadowoli każdego. ten Papryka kukurydziana odpowiednik polenty i może być spożywany o każdej porze dnia. Co się tyczy Potjiekos to pyszny gulasz na bazie mięsa i różnych warzyw. Ugotuj go nad ogniskiem, aby szanować tradycję!

Le Potjiekos Traditionale
Le Potjiekos tradycyjny © FomaA

Lokalne napoje do delektowania się bez wahania

Nie zapomnij zjeść pysznego wino południowoafrykańskie. Rzeczywiście, ten sąsiedni kraj słynie z jakości winorośli. Herbata Roiboos jest również koniecznością w ciągu dnia. Wreszcie, aby z godnością podejść do końca dnia, wybierz Koktajl Amarula, likier pozyskiwany z owoców Marula. Nie pijesz alkoholu? Czeka na Ciebie napój bezalkoholowy z angustury i lemoniady.

Jakie atrakcje i ciekawostki można robić w Namibii?

Zwiedzanie Namibii nie jest łatwym pobytem. Te skarby są liczne, a chęć poznania kraju w całości jest silna. Poświęć jednak trochę czasu, aby cieszyć się każdą chwilą tej wyjątkowej epopei. Delektuj się nimi lokalne randki i niezwykłe panoramy co ten niesamowity kraj ma do zaoferowania. Poza tym, co niezbędne do życia i zwiedzania w Namibii, odkryj także miejsca i ciekawostki, które są mało znane, ale równie niesamowite.

Odwiedź stowarzyszenie ochrony gepardów w Otjiwarongo

Świetne projekty i skojarzenia z wielkim sercem, znajdziesz tak wiele i więcej w Namibii. Poświęć trochę czasu na odkrycie działań wprowadzonych w celu pomocy lokalnej ludności oraz ochrony środowiska, jego fauny i flory. Lekcje życia gwarantowane!

Pracuj na rzecz ochrony Gepardów
Praca na rzecz ochrony gepardów © gmcphotopress

Poznaj społeczność Buszmenów w Grootfontein

Buszmeni serdecznie witają i dzielą się z wami kilkoma chwilami życia i niektórymi tradycyjna wiedza ciekawe. Zrób biżuterię, przemierzaj sawannę w poszukiwaniu leczniczych roślin, naucz się strzelać z łuku i delektuj się opowieściami i legendami swoich gospodarzy przy ognisku.

Idź spotkać Buszmenów
Spotkanie Buszmenów © franco lucato

Przeżyj cenną chwilę z ludem Himba w Epupa Falls

Obrzędy i zwyczaje Himba są nadal mocno zakorzenione w swoim codziennym życiu. Daj się ponieść temu zupełnie odmiennemu stylowi życia i odkryj inną rzeczywistość z szacunkiem i życzliwością.

Wodospady Epupa i Namibia
Wodospad Epupa © tiborscholz

Dzielenie życia rolników w sercu Kalahari

Przeżyj rodzinne zanurzenie w jednym z wielu gospodarstwa Kalahari. Dowiedz się, jak rolnicy dbają o tysiące hektarów. Podążaj za nimi, śledząc dzikie zwierzęta i gotuj z nimi pyszne lokalne przepisy.

Zachód słońca w Kalahari
Zachód słońca w Kalahari © Warthog Productions

Przydatna informacja

Na koniec dzielimy się praktycznymi informacjami, które pomogą Ci przygotować się do pobytu w Namibii:

  • Kapitał : Windhuk
  • Oficjalny język : język angielski
  • Zmiana : Dolar namibijski (NAD)
  • CENTRUM DLA ZWIEDZAJĄCYCH: Możesz się skonsultować oficjalna strona turystyczna Namibii.
  • Formalności: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży do Namibii, uprawniający do zezwolenia na pobyt turystyczny na maksymalnie 90 dni. W przypadku dłuższego pobytu konieczne jest skontaktowanie się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Imigracji w celu rozważenia dostępnych możliwości.
  • Zmęczenie spowodowane różnicą czasu : Brak latem, godzina więcej zimą.
  • Bezpieczeństwo : Należy zachować ostrożność, aby uniknąć kieszonkowców i nie należy nosić przy sobie żadnych kosztowności, aby ograniczyć ryzyko agresji. Niezbędna jest również szczególna czujność na drogach, które czasami są w złym stanie.
  • Zdrowie : zalecanych jest kilka szczepionek, w szczególności przeciwko błonicy, tężcowi, poliomyelitis, durowi brzusznemu, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.
  • Telefon : Z Francji do Namibii: 00 + 264 + numer korespondenta. Z Namibii do Francji: 00 + 33 + numer korespondenta bez początkowego 0.

Czy jesteś gotowy, aby odwiedzić Namibię?

Czy sprawdziłeś 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Namibii? Czy podobało Ci się safari na pustyniach Namibii? Jeśli chcesz przeżyć kolejne doświadczenie w Afryce i obserwować dzikie zwierzęta w przepięknej, naturalnej scenerii, wybierz się na niezwykłe safari w Tanzanii.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Dowiedz się wszystkiego o historii i kulturze Australii przed podróżą

Kambodża czy Wietnam? Które miejsce najbardziej Ci odpowiada?