nasz praktyczny mini-przewodnik przed podróżą

Ten kraina przygód jest jedyny w swoim rodzaju. Zanurz się w magicznym wszechświecie i obserwuj kruchą, ale bardzo obecną równowagę między człowiekiem a naturą. Ten fantastyczny zakątek świata, przeoczony przez mityczna góra Kilimandżaro, wita Cię serdecznie i szczerze, abyś przeżył wyjątkową podróż. Obserwuj „wielką piątkę” w ich naturalnym żywiole, rozwijaj się z prostotą wraz z dzikimi zwierzętami i szanuj te miejsca przesiąknięte potężnymi tradycjami i szacunkiem dla Żywych. Zwiedzanie Tanzanii nie pozostawia obojętnym!

Dlaczego jechać do Tanzanii?

To, co chyba najbardziej zaskakuje w Tanzanii, to obecność zwierzęcia i Wielkiej Piątki, w szczególności żyrafy, godła tego kraju. Te zwierzęta wydają się być naprawdę w domu, są królami. Trzeba umieć być uważnym i cierpliwym, by cieszyć się niezwykłymi widokami. Hieny, słonie, gepardy i lwy dzielą te terytoria. W tym kraju żyje ponad 120 plemion. Plemię Bantu stanowi 90% populacji, a Masajowie są najbardziej znani.

Odwiedź Tanzanię
Kilimandżaro i słoń © Tatyana_Drujinina

Ocierając się o te różne grupy etniczne, odkrywamy różnorodność tradycji przodków.. Jeszcze jeden powód, aby odwiedzić Tanzanię! Ten kontakt pozwala również lepiej zrozumieć ich sposób życia i legendy, które są bardzo żywe. Ten kraj jest niezaprzeczalnie krajem mile widzianym i uwodzi prostotą i wymianą łatwo dokonywaną z jego ludnością. Nie możemy pozostać niewrażliwi na urok, jaki emanuje z tych ziem.

Taniec Massai
Taniec Massaï © Constantine Dafalias

Kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj?

The pora sucha jest idealny do zwiedzania Tanzanii. Rzeczywiście, od kwietnia do października wybrzeże Tanzanii oferuje to, co najlepsze i sprawia, że ​​pobyt jest niezapomniany. Zanzibar obiecuje również magiczne chwile na olśniewających turkusowych wodach. Jeśli potrzebujesz wyzwania i planujesz wspiąć się na Kilimandżaro, wybierz cieplejszy sezon, który trwa od grudnia do marca. Możesz także wędrować po tej prastarej górze od lipca do października, aby uniknąć deszczów, które utrudnią wędrówkę.

ĆWICZYĆ : zapoznaj się z prognozą klimatu na cały rok.

Oczywiście, jeśli odwiedzisz Tanzanię podczas wakacje, czy to w lipcu, sierpniu czy grudniu, tłumy będą u szczytu. Będziesz więc musiał dzielić się tanzańskimi cudami z wieloma podróżnikami i radzić sobie ze znacznie wyższymi cenami zakwaterowania, wycieczek i biletów lotniczych.

Jaki budżet zaplanować na pobyt?

Odwiedź Tanzanię, zwłaszcza jej duże parki przyrodnicze, przy znacznych kosztach. Jedno jest pewne, jeśli planujesz przeżyć kilka dni safari, ten pobyt nie będzie tani. Nawet jeśli chcesz spać w namiocie, a nie w loży, cena Twojej wycieczki będzie pokaźna. Rzeczywiście, oprócz płacenia za przewodnika, sprzęt, logistykę i infrastrukturę, musisz również liczyć na opłaty za wstęp do parków.

Cena podróży może również wzrosnąć, jeśli pożyczysz loty wewnętrzne na Zanzibar szczególnie. Należy pamiętać, że jeśli chodzi o jedzenie i posiłki, produkty są dość dostępne, a restauracje (z wyjątkiem loży) niedrogie. Za kilka euro dziennie możesz absolutnie się dobrze bawić. Policz około 60 € za dzień i za osobę na pobyt w przeciętnym zakwaterowaniu z wyżywieniem w cenie i komunikacją miejską.

Najlepszym sposobem na dotarcie do Tanzanii jest: lecieć z najbliższego lotniska międzynarodowego. Należy wziąć pod uwagę kilka lotnisk w zależności od pobytu, który chcesz odbyć, więc zacznij porównywać ceny w zależności od okresu i lotniska. Jeśli interesują Cię tylko dyski do gier, wybierz lot do Arushy, u podnóża Kilimandżaro. To samo, jeśli wybierasz się do Tanzanii tylko na wędrówkę w jej najwyższym punkcie.

Miasto Arusha w Tanzanii
Miasto Arusha w Tanzanii © Sergey

Jeśli chcesz zwiedzić wnętrze, leć do Dar es-Salaam, stolicy Tanzanii. Na koniec, jeśli potrzebujesz odpoczynku i bezczynności, przejdź bezpośrednio do wyspa Zanzibar. Nie zapominaj, że możesz również modulować swój pobyt i sprawić, by był wędrowny. Pomyśl w tym przypadku o odlot z lotniska innego niż przylot. To często pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze!

W zależności od trasy ustalonej przed wyjazdem, wybierz inny środek transportu. Jeśli planujesz odwiedzić Tanzanię na własną rękę, nie spiesz się, autobus pozostaje efektywnym sposobem podróżowania. Idź na dworce autobusowe, na miejscu, aby kupić bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem i gotowe.

Nie zapomnij pożyczyć Dala Dala i Bush taksówki, jeśli nie przeraża Cię brak komfortu i podejmowanie ryzyka. Te ekonomiczny i autentyczny środek transportu wymagają cierpliwości.

Spieszysz się i chcesz po prostu przeżyć niezapomniane safari przed odpoczynkiem na rajskich plażach Zanzibaru? kradzież wewnętrzna następnie narzuca się tobie. Jeśli podróżujesz na Zanzibar z wybrzeża Tanzanii, weź prom lub łódź upoważniony do przekroczenia. Uważaj, oszustwa mogą być liczne!

Co jeść i pić w Tanzanii?

Zanim jeszcze rozważymy, jakie potrawy koniecznie trzeba spróbować w Tanzanii, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie pij wody z kranu, nawet w postaci kostek lodu. Uważaj na surowe warzywa myte w wodzie i zawsze nalegaj na picie z zamkniętej butelki. Zwiedzanie Tanzanii przebiega również przez kulinarne odkrycie kraju. Jeśli Zanzibar słynie z niesamowitych przypraw i świeżych ryb, kontynent oferuje niezrównane owocowe przysmaki.

Tradycyjny posiłek w Tanzanii
Ugali, ryba i warzywa, tradycyjny posiłek © malajscy

Delektuj się różnorodność wykwintnych owoców takich jak banan, mango, papaja, pomarańcza czy ananas. Dania gotowane w mleku kokosowym lub curry są powszechne i zachwycą Twoje podniebienie. L’ugali, owsianka z manioku, należy bez wahania skosztować; tak jak ten tilapia, ryby złowione w jeziorach Tanzanii. Wzbogać swoje proste, ale wykwintne posiłki, chapati i lokalne piwa. Uczta gwarantowana!

Jakie są atrakcje i zabytki, które warto zobaczyć w Tanzanii?

I wejście na Kilimandżaro pozostaje dedykowany doświadczonym sportowcom, wiedz, że możesz podejść do niego na zwykły spacer. Zadbaj o dobre towarzystwo! W Tanzanii spacerowanie po wioskach i małych miasteczkach oferuje surową przyjemność i bezpretensjonalne spotkania. Jeśli możliwe jest wiele działań i odkryć można dokonywać na każdym rogu ulicy, dwa miejsca docelowe w Tanzanii pozostają niezbędne, aby uatrakcyjnić Twój pobyt: duże parki przyrodnicze iegzotyczna wyspa Zanzibar.

Przeżyj niezapomnianą chwilę na safari we wspaniałych tanzańskich parkach

Zwiedzanie Tanzanii bez poświęcania czasu na zanurzenie się w jej wspaniałych parkach byłoby prawdziwym wstydem. Z dala od masowych safari, Tanzania hojnie oferuje dostęp do jego fauny i flory i pozwala przeżyć sen na jawie. Między migracją gnu, którą można śledzić latem w i Serengetiodkrycie wiosek Masajów i bliskość dzikich zwierząt, te parki przyrody Cię uwiodą.

PRZECZYTAJ TAKŻE : Co można zobaczyć na safari w Tanzanii?

Krater Ngorongoro do odwiedzenia w Tanzanii?
Krater Ngorongoro © Oleg Znamenskiy

Obozuj lub preferuj zakwaterowanie w domku na sawannie Tanzanii, ale nie przegap zanurzenia się w magiczny świat krater Ngorongoro, prawdziwa arka Noego. Rozważ również udanie się do park narodowy tarangire. Jego słynna rzeka od samego rana wita całe rodziny słoni, zebr i innych zwierząt. Skorzystaj z tego pokazu i dosłownie weź wzrok i serce.

💡 Czy wiesz, że możesz? współtwórz własną wycieczkę szytą na miarę z pomocą lokalnej agencji ? Dobry sposób na połączenie różnych pragnień (zwierzęta, plaża, kultura, przyroda itp.) i wywarcie pozytywnego wpływu.

Odkryj Zanzibar, wyspę przypraw

Zanzibar to wyspa, na której zachowały się ślady kolejnych kultur. Rzeczywiście, Arabowie, Portugalczycy i sułtan Omanu wyruszyli na jego podbój. Zawsze pobudzał wyobraźnię fascynujących podróżników. Jest to egzotyczna i mało znana wyspa, która szczególnie zadowoli miłośników białych piaszczystych plaż, zapachów i nurkowania.

Wyspa Zanzibar
L’île de Zanzibar © Pakhnyushchyy

Jeśli wycieczki morskie i sporty wodne są preferowane w tej wymarzonej scenerii, nie wahaj się dowiedzieć się więcej o lokalnej kulturze i przesiąkniętej historii tej wspaniałej wyspy. Po odbyciu wycieczki po przyprawach i odwiedzeniu najlepszych plaż na Zanzibarze odwiedź Kamienne Miasto, kręte uliczki i przepełniona aktywnością. Dowiedz się więcej o historycznej przeszłości wyspy. Odkryj imponujące rynek niewolników i poświęć trochę czasu, aby poczuć wszystkie emocje wywołane przez to wysokie miejsce niewolnictwa.

👉 Skonsultuj się zajęcia i wizyty do zrobienia na Zanzibarze

Czy wiesz, że Zanzibar był archipelagiem? Składają się na to 3 duże wyspy i wiele wysepek. Jeśli masz czas, wybierz się na wyspę Pemba, prawdziwe warzywne płuco Zanzibaru, aby zasmakować dzikiego i autentycznego życia.

Przydatna informacja

Na koniec kilka dodatkowych informacji, które pomogą Ci przygotować się do podróży do Tanzanii:

  • Biuro Informacji turystycznej : wizyta oficjalna strona turystyczna w Tanzanii.
  • Formalności i paszport : do wjazdu do tego kraju niezbędny jest ważny paszport oraz wiza elektroniczna. Aby wrócić, musisz przedstawić dowód posiadania biletu powrotnego. Przeczytaj nasz artykuł poświęcony wizom w Tanzanii lub zrób to bezpośrednio Twój wniosek wizowy.
  • Srebrzysty : walutą krajową jest szyling tanzański (TZS).
  • Zmęczenie spowodowane różnicą czasu : musimy dodać 2 godziny zimą i jedną godzinę latem w porównaniu do czasu francuskiego.
  • Język : językiem urzędowym jest Kiswahili, ale angielski jest pierwszym używanym językiem obcym. Istnieje jednak ponad 120 dialektów.
  • Zdrowie : informacje dotyczące obowiązku szczepienia przeciwko żółtej febrze są dość niejasne. Nadal wskazane jest wykonanie tej szczepionki przed wyjazdem, nawet jeśli wydaje się, że szczepienie to jest wymagane prawnie tylko wtedy, gdy pochodzisz z kraju, w którym gorączka ta występuje endemicznie. Nie zapomnij o międzynarodowym świadectwie szczepień, jest wymagany przy wjeździe do Tanzanii i Zanzibaru przez celników. Jednak lepiej jest zaszczepić się co najmniej osiem dni przed wyjazdem. Inne zalecane szczepionki: dur brzuszny, błonica, polio, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, wścieklizna i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych A i B. Wskazane jest zabranie ze sobą leczenia przeciw malarii, przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem.

Tanzania, dzika przyroda na wyciągnięcie ręki i wiele więcej…

Jeśli Tanzania Cię uwiodła, pomyśl o przedłużeniu pobytu i poznaniu Kenii, sąsiedniego kraju zaliczanego do 30 najpiękniejszych krajów świata. Odkryj także kilka wskazówek dotyczących udanego safari fotograficznego w Kenii lub Tanzanii. Wróć ze wspomnieniami pełnymi głowy i przeżyj wyjątkową podróż!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

10 rzeczy, które warto wiedzieć o Ayers Rock w Australii

10 miejsc, w których można zobaczyć dzikie zwierzęta (lub prawie) we Francji