Najdłuższy szklany most na świecie znajduje się w Chinach

To właśnie w Parku Geologicznym Shiniuzhai, położonym w prowincji Hunan w Chinach, właśnie otwarto najdłuższy szklany most na świecie.

300-metrowy most nad pustką

Najdłuższy szklany most na świecie znajduje się w Chinach

Budowa najwyższych wież jest już dumą narodową wielu krajów. Scenariusz jest oczywiście taki sam dla majestatycznych mostów. Całkiem niedawno to właśnie Chiny wysłały silny sygnał inaugurując najdłuższy szklany most na świecie: arcydzieło o długości 300 metrów i wysokości 179 metrów.

Ultraodporne płyty szklane

Ten most jest wzniesiony nad ziejącą pustką w Narodowym Parku Geograficznym Shiniuzhai w hrabstwie Pingjiang. To osiągnięcie zmobilizowało kilkunastu inżynierów, którzy połączyli swój geniusz, aby wznieść ten most, który służy jako kładka dla pieszych nad skalistą przepaścią. Niedawno otwarty dla publiczności, jest pierwszym szklanym mostem zbudowanym w kraju Mao. Został zaprojektowany ze szklanymi płytami 25 razy mocniejszymi niż drewno … ale to nie powstrzymało go przed pęknięcie kilka dni po inauguracji.

Widziany z nieba most odbija światło słoneczne i wygląda jak lśniący strumień między dwoma klifami. Jest to piękny obraz pocztówki, który nie pozostawia obojętnym. Dzika zieleń i otaczające go skały tylko dodają uroku wystrojowi.

Most Haohan, najdłuższy szklany most na świecie

Most dla pieszych, który zaprasza na spacer nad pustką

Most jest całkowicie dla pieszych i sprawia wrażenie chodzenia po wodzie, szkło z którego jest wykonany jest tak błyszczące. Krawędzie są zabezpieczone bezpieczną siateczką, która zapobiega zawrotom głowy. Został nazwany Mostem Haohan, “Mostem Bohaterów”, w odniesieniu do odwagi potrzebnej do jego przekroczenia.

Most Haohan lub Most Bohaterów w Chinach

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Apulii we Włoszech?

Co zobaczyć i co robić w Neapolu? Nasze 15 niezbędnych wizyt!