Na drogach Włoch

Od północy po południe, od Turynu po Neapol, od Wenecji po Neapol, Włochy oferują wyjątkową różnorodność krajobrazów. Krajobrazy do odkrycia podczas tej samej podróży, podczas podróży samochodowej.

Podróż, która Cię kopnie

Road-trip to modna formuła podróżowania. Czy na Route 66 w Stanach Zjednoczonych, czy na Route 1 na Islandii! A jeśli czasem niektóre drogi mogą wydawać się mniej „mityczne”, to nie brakuje ich zainteresowania podróżą samochodem. Tak jest w przypadku włoskich dróg. Jazda po Włoszech to przeżycie do życia. Choćby po to, by skorzystać ze wszystkich bogactw La Botte i odkryć kulturę południowych Włoch, która bardzo różni się od kultury Północy.

Zarezerwuj samochód, niekoniecznie hotele

Aby właściwie przygotować podróż po Włoszech, należy pomyśleć o rezerwacji samochodu. Łatwo znajdziesz to, czego szukasz i możesz odwiedź stronę CarDelMarktórego oferty są całkiem odpowiednie na tego typu wypad.
Z drugiej strony w przypadku hoteli niekoniecznie rezerwuj z wyprzedzeniem – może z wyjątkiem dużych miast, takich jak Rzym czy Wenecja. To także trochę pikanterii wycieczki samochodowej: znalezienie hotelu w ostatniej chwili, w mieście, w którym niekoniecznie pomyślałbyś o zatrzymaniu się.

Co zwiedzić podczas podróży po Włoszech?

Zasadą podróży drogowej jest to, że zawsze znasz punkt początkowy, często punkt docelowy, ale znacznie rzadziej etapy swojej podróży. We Włoszech niektóre ciekawe miejsca wydają się nieuniknione.
Z dwoma lotniskami, statusem stolicy i położeniem geograficznym nad morzem – lub prawie – Rzym jest dość centralnym punktem wyjścia. Poza tym Turyn, Genua i Wenecja są bardzo dobrymi alternatywami.
Na południe od Genui musisz odkryć Cinque Terre i jego pięć wspaniałych wiosek: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Niedaleko stamtąd nie wahaj się zatrzymać w Pizie, gdzie słynna krzywa wieża nie jest jedynym zabytkiem, który można podziwiać.

Jeszcze dalej na południe region Neapolu jest również wspaniały. Bardzo słoneczny region jest typowy dla południowych Włoch, a obecność Wezuwiusza nadaje zatoce neapolitańskiej dodatkowy wymiar. W związku z tym rozważ odwiedzenie ruin Pompejów…

Neapol i Wezuwiusz

A dlaczego nie San Marino?

Na wybrzeżu Adriatyku „pięta buta” niekoniecznie cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli masz na to ochotę, nadal możesz zatrzymać się w Bari lub Foggii. Ale przede wszystkim idąc w górę w kierunku Pescary, a następnie Pesaro, będziecie mogli podziwiać ją w pełni nad morzem.A przed dotarciem do Wenecji, na skrajnej północno-wschodniej części kraju, można nawet pozwolić sobie na wycieczkę „do „zagraniczne” raquo; w Republice San Marino, trzecim najmniejszym państwie w Europie. Tam nie sposób przegapić zamku Rocca o Guaita.
Wreszcie, w zależności od tego, ile masz czasu i kilometrów, które chcesz przejechać, naturalnie pomyśl o tym, że nie jesteś zadowolony z włoskiego wybrzeża. Przeżyj włoski renesans w sercu kraju, we Florencji, Weronie, a nawet Bolonii i Parmie!

W końcu naprawdę nie będziesz miał czasu na nudę podczas podróży po Włoszech. Odczekaj około dwóch tygodni, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt.

San Marin

Odkryj wycieczki objazdowe podróżników:
2 i pół miesiąca w północnych Włoszech (między Asti, Bergamo, Weroną i Turynem) z rodziną cyfrowych nomadów LesZed.com
– 3 tygodnie w drodze z Rzymu do regionu Apulia przez duet podróżników Franck i Richard

© Fotodysk – © iStockphoto

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

10 kolorowych zdjęć, aby odkryć Cinque Terre

Dlaczego warto odwiedzić Neapol? Dobre stoły, dolce vita i zakupy!