który kraj uwiedzie Cię swoją autentycznością?

Między Sri Lanką „Szmaragdową Wyspą” a Wietnamem „Smokiem Azji” wszystko destynacje par excellence do zanurzenia się w sercu natury, wahanie jest normalne. Tak więc, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru, odkryj to połączenie miejsc docelowych, które oferuje inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Sri Lanka vs Wietnam: kryteria porównania

Jeśli atrakcje turystyczne już nie wystarczają, aby dokonać wyboru między Sri Lanką a Wietnamem, należy wziąć pod uwagę inne kryteria, które mogą mieć znaczenie: klimat, budżet podróży, zajęcia, zainteresowania kulturowe lub przyrodnicze…

Sri Lanka, znana również pod kilkoma pseudonimami, takimi jak „Szmaragdowa Wyspa”, jest jednym z wschodzących miejsc turystycznych, docenianych ze względu na swoje walory przyrodnicze i atrakcje kulturalne. Kraj, znany z wielu kultowych świątyń i wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCOjest również popularny ze względu na wiele zajęć na świeżym powietrzu.

Sri Lanka, Trikunamalaja
Trikunamalaja, Sri Lanka © Jacques Beaulieu

Wietnam, ze swoimi symbolicznymi miejscami, takimi jak słynna zatoka Halong, rzadko pozostawia podróżnym obojętnym. Kraj ten, graniczący z Chinami, Laosem i Kambodżą, przyciąga miłośników przyrody, poszukujących odkryć kulturowych, na uboczu. W rzeczywistości mieści wiele miejsc kulturalnych który zachwyci miłośników historii.

Który kraj wybrać w zależności od klimatu i pogody?

Najbardziej przyjaznym pod względem klimatycznym krajem jest taki, którego warunki klimatyczne sprzyjają spędzeniu wielu jasnych i przyjemnych dni na aktywność na świeżym powietrzu.

Najprzyjemniejsza pogoda: Sri Lanka i Wietnam na równi

Wietnam i Sri Lanka leżą na obszarach geograficznych charakteryzujących się klimatem monsunowym. W rezultacie te dwa kraje doświadczają okropności natury w okresie deszczowym. Jednak okresy, których należy unikać, różnią się w zależności od kraju. Podobnie w przypadku tych dwóch krajów warunki klimatyczne różnią się nieznacznie w zależności od lokalizacji: wilgotniejszy na południu i łagodniejszy na północy. Dlatego pora sucha pozostaje najlepszym czasem na wizytę w tych dwóch krajach, kiedy króluje słońce, a atmosfera jest szczególnie przyjemna dla wizyt turystycznych. Pytanie o pogodę i klimat: te dwa kierunki są zatem ex-æquo.

Który kraj wybrać według ceny biletów lotniczych?

Cena najtańszych biletów lotniczych w niskim i wysokim sezonie turystycznym służy jako punkt odniesienia do znalezienia preferowanego miejsca docelowego.

Najtańsza średnia cena podróży w obie strony: Sri Lanka i Wietnam remis

Ze stolic europejskich lot do stolicy Sri Lanki jest tańszy w porównaniu z największym wietnamskim miastem (Ho Chi Minh City, dawniej Sajgon). Jednakże, różnice cenowe, wynoszące zaledwie kilka euro, są ledwo znaczące. Zwłaszcza, że ​​lot do Wietnamu jest tańszy, z prowincjonalnych lotnisk: Bordeaux, Marsylia, Nantes, Lyon…

W rezultacie te dwa kierunki są również ex-æquo, jeśli chodzi o bilety lotnicze.

Wietnam Hue
Hue, Wietnam © cotaro70s

Miejsce docelowe do wyboru zgodnie z budżetem

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania podczas pobytu, możliwe jest określenie najbardziej dostępnego miejsca docelowego przy rozsądnym budżecie na podróż.

Najtańszy kraj: Wietnam

Budżet pytania, te dwa kraje okazują się być niedrogimi miejscami docelowymi. Ale biorąc pod uwagę różne pozycje wydatków, takie jak zakwaterowanie, wyżywienie, transport i zajęcia, a także zakup pamiątek… pobyt w Wietnamie jest mniej oszczędny niż pobyt na Sri Lance. Rzeczywiście, w Wietnamie koszt dwutygodniowego pobytu dla dwóch osób przy przeciętnym budżecie będzie kosztował o kilkaset pięćdziesiąt euro mniej niż na Sri Lance. Co sprawia, że ​​Wietnam jest miejscem uprzywilejowanym!

Jakość życia: zdrowie, bezpieczeństwo, zanieczyszczenia

Który kierunek jest najlepszy dla dobrego samopoczucia: Sri Lanka czy Wietnam? Aby uzyskać odpowiedź, wystarczy spojrzeć na kwestie bezpieczeństwa i zdrowia.

Życie na Sri Lance jest dobre

Podobnie jak inne kraje azjatyckie, Sri Lanka i Wietnam oferują względne bezpieczeństwo, ponieważ niektóre obszary dużych miast nie są odporne na drobne przestępstwa. Jednakże, Czystsze powietrze na Sri Lance i wysoki standard systemu opieki zdrowotnej przeważają szalę na rzecz „Perły Oceanu Indyjskiego”. Po prostu dobrze jest mieszkać na Sri Lance.

Sri Lanka, Kolombo
Kolombo, Sri Lanka © Dennis Sylvester Hurd

Jaki kraj wybrać według opinii podróżnych: Sri Lanka czy Wietnam?

Jeśli nadal masz problem z podjęciem decyzji, możesz również polegać na opiniach podróżników, którzy przeżyli udany pobyt w Wietnamie czy na Sri Lance.

Podróżujący wolą: Sri Lanka i Wietnam na równi

Opinie podróżnych są podzielone, jeśli chodzi o wybór między Sri Lanką a Wietnamem. I nie bez powodu te dwa miejsca pobłogosławione przez Matkę Naturę oferują wspaniałe miejsca na wędrówki, wędrówki i leczenie. Podobniepomniki i świątynie, zachowane z nawału czasu, pozwalają docenić ich bogactwa kulturowe. Ale chociaż Wietnam nadal przyciąga turystów poszukujących autentyczności, Sri Lanka, rozwijająca się destynacja, oferuje piękne niespodzianki tym, którzy lubią myśleć nieszablonowo.

Cel z najbardziej przystępnym trybem wjazdu: Sri Lanka czy Wietnam?

Jeśli nie lubisz uciążliwych procedur administracyjnych, wiedz, że możesz wybrać miejsce docelowe za pomocą najbardziej dostępnej metody wprowadzania.

Najbardziej dostępny cel z punktu widzenia procedury wjazdowej: Wietnam

W Wietnamie obywatele Francji są zwolnieni z wiz na pobyt krótszy niż 15 dni. Ale po 15 dniach wiza jest obowiązkowa, aby móc swobodnie wjeżdżać i poruszać się po kraju. Pamiętaj, że Francja jest jednym z 40 krajów, które mogą Wniosek o wizę wietnamską online.

Aby jednak wjechać na Sri Lankę, obywatele Francji muszą mieć wizę, niezależnie od celu podróży, turystyki lub biznesu oraz bez względu na czas trwania podróży.

Ho Chi Minh-Ville, Wietnam
Ho Chi Minh Ville, Wietnam © Mary Newcombe

Który kraj wybrać, biorąc pod uwagę interesujące miejsca do odwiedzenia?

Sukces pobytu zależy od jakości zakwaterowania, ale także od różnorodności działań, które należy wykonać. A więc, który kraj uwiedzie Cię najbardziej swoimi atrakcjami kulturalnymi?

Kraj z największą liczbą zabytków UNESCO: Sri Lanka i Wietnam na równi

Z 8 miejscami dziedzictwa UNESCO w 2013 r.w tym 6 obiektów kultury i 2 obiekty przyrodnicze, Sri Lanka jest jednym z miejsc z największą liczbą zabytków UNESCO. Rzeczywiście, to na Sri Lance można podziwiać święte miasto Anuradhapura, historyczne miasto Polonnaruwa, Złotą Świątynię Dambulla, starożytne miasto Sigiriya ze szczytu słynnej „Lwiej Skały”, stare miasto Galle i jego fortyfikacje oraz święte miasto Kandy. Do tego dochodzą centralne wyżyny Sri Lanki i rezerwat leśny Sinharaja.
> Lire : Co zobaczyć i co robić na Sri Lance? Nasze 10 podstawowych rzeczy

Wietnam nie został pominięty, ponieważ kraj ten jest również domem dla 8 miejsc kulturowych i przyrodniczych, sklasyfikowanych jako dziedzictwo UNESCO. Mianowicie: Kompleks Pomnikowy Huê, Zatoka Ha-Long, Sanktuarium Mi-sön, Stare Miasto w Hoi An, Park Narodowy Phong Nha – Ke Bang, Sektor Centralny Cesarskiego Miasta Thang Long-Hanoi, Cytadela Dynastii Ho i Krajobraz Trang An Złożony.

Najbardziej kulturalna destynacja: Sri Lanka i Wietnam

Biorąc pod uwagę miejsca kulturowe Sri Lanki i Wietnamu, te dwa miejsca są idealne dla tych, którzy „udany pobyt” rymują się z cudem odkryć kulturowych. Jeśli „Smok Azji” obiecuje niezapomniane wrażenia, zarówno autentyczne, jak i ekscytujące, „Perła Oceanu Indyjskiego” nie przestanie zaskakiwać swoich gości.

Sigiriya, Lwia Skała
Sigiriya, Sri Lanka © cotaro70s

Najbardziej świąteczna destynacja: Wietnam i Sri Lanka

Uroczystości i święta o charakterze religijnym są w Azji dziesiątkami. A tym samym, Sri Lanki, tacy jak Wietnamczycy, nie przegapią okazji do celebrowania przyrody i uhonorowania swoich przodkówpoprzez święta religijne i tradycyjne, które następują po sobie przez cały rok.

na sri lanceTamil ThaiPongal (hinduskie dożynki) oraz festiwale w dniu Poya (dzień pełni księżyca), w tym Duruthu Perahera, Navam, Aurudu, Vesak i Poson, a także „święto zębów” EsalaPerahera, obchodzone w lipcu w Kandy.

Au WietnamTet (wietnamski Nowy Rok Księżycowy, co przekłada się na „Święto Pierwszego Świtu”), Festiwal Pagody Bai Dinh, Festiwal Cytadeli Co Loa, Festiwal Latarni HoiAn, Pagoda Perfum, Festiwal Hue i Święto Środka Jesieni należą pominięty.

Więc jaki jest twój wybór: Sri Lanka czy Wietnam?

Więc, który cel wybierzesz teraz, gdy znasz inne czynniki do rozważenia: Sri Lanka czy Wietnam? Tak czy inaczej, musisz wysłuchać swoich pasji i aspiracji, aby dokonać najlepszego wyboru.. Niezależnie od Twoich preferencji, jesteśmy ciekawi, więc podziel się swoim ulubionym miejscem docelowym w komentarzach.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Djerbahood: druga twarz Djerba

Oto 13 ekscytujących zajęć do wypróbowania!