Jakie są najpiękniejsze jeziora w Niemczech? Oto pierwsza piętnastka!

Chcesz cieszyć się przyrodą w Niemczech? Zafunduj sobie wypoczynek nad jednym ze wspaniałych jezior w kraju!

Od Jeziora Bodeńskiego do Jeziora TitiseeNiemcy są pełne jezior z odrobiną wspaniałe krajobrazy eti różne czynności do praktyki. Wśród rzeczy, których nie można przegapić w Niemczech, zdecydowanie zalecamy odkrycie jeziora, jeśli chcesz spędzić relaksujące wakacje lub po prostu zaoferować ci dzień wycieczki na łonie natury. Zanim wybierzesz kolejny cel podróży, odkryj naszą 15 najlepszych najpiękniejszych jezior w Niemczech!

Jezioro Bodeńskie

Położone między Niemcami, Austrią, Szwajcarią i Liechtensteinem Jezioro Bodeńskie jest największym jeziorem w Niemczech i preferowana destynacja turystyczna w kraju. Nazywane również jeziorem Bodensee, jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych jezior w Niemczech ze wspaniałymi krajobrazami i małe tradycyjne miasteczka które go otaczają. Podczas wizyty koniecznie odkryj Konstancję, Lindau lub Bregenz i skorzystaj ze wszystkich możliwości uprawiania sportów wodnych wokół jeziora.

Jezioro Bodeńskie w Niemczech
Jezioro Bodeńskie © David Hajnal

Jezioro Titisee

Au serce czarnego lasuJezioro Titisee jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych jezior w Niemczech i trzeba zobaczyć, jeśli wybierasz się w ten region. Położone 830 metrów nad poziomem morza jezioro Titisee jest otoczony górami i pięknymi lasami. Pochodzenia lodowcowego oferuje m.in krystalicznie czysta woda swoim gościom i niepowtarzalnym krajobrazom.

Jezioro Titisee wśród najpiękniejszych jezior w Niemczech
Jezioro Titisee © Simon

Jezioro Köningsee

Położone w Alpach jezioro Köningsee is jeden z niezapomniane miejsca przyrodnicze w Bawarii. Z czystymi wodami i wspaniałymi widokami na góry, jezioro Köningsee najlepiej odkryte łodzią. Rzeczywiście, strome ściany klifów wpadają bezpośrednio do wody i nie pozwalają na obejście jeziora na piechotę. Mimo to możesz wędrować wokół jeziora, aby oferować wspaniałe panoramy.

Jezioro Koningsee w Niemczech
Le lac Koningsee © Maurizio

Jezioro Eibsee

Około 1000 metrów nad poziomem morzaJezioro Eibsee oczarowuje odwiedzających szmaragdowozieloną wodą. Aby się nim cieszyć, możesz wędrować ścieżką, która go otacza lub wziąć udział w wycieczce łodzią. Pamiętaj, że z brzegu jeziora kolejka linowa zabierze Cię do Letnie Zugspitze prawie 3000 metrów nad poziomem morza.

Jezioro Eibsee
Le lac Eibsee © Christian

Le lac Starnberg

Położone około 25 kilometrów od Monachium jezioro Starnberg jest piątym co do wielkości jeziorem w Niemczech. Dzięki wspaniałemu widokowi na Alpy to jezioro jest doskonale wyposażone do ćwiczeń wiele zajęć. Wędrówki, jazda na rowerze na wielu ścieżkach rowerowych, a nawet sporty wodne, nad jeziorem Starnberg będziesz mieć wiele możliwości relaksu lub zabawy. Nie przegap, aby odkryć autentyczne ville de Tutzing i zatrzymaj się w typowym bawarskim ogródku piwnym.

Zachód słońca nad jeziorem Starnberg
Coucher de soleil nad jeziorem Starnberg © daichi_ohwiaschee

Jezioro Bostalsee

W samym sercu parku przyrody Saar-Hunsrück jezioro Bostalsee jest duże sztuczne jezioro otoczone górami. Idealne na dzień relaksu w przepięknej scenerii, jest nawet największym jeziorem rekreacyjnym w Niemczech. Wędrówki, sporty wodne lub siatkówka plażowa, podczas wizyty możesz ćwiczyć różne aktywności.

Bostalsee wśród najpiękniejszych jezior w Niemczech
Jezioro Bostal © hajo100

Jezioro Muritz

W pobliżu Waren jezioro Muritz jest jednym z największych jezior w kraju i czasami nazywane jest małym morzem Niemiec. Z jego kolorowe drewniane domy i jego spacery krajobrazoweto autentyczne miejsce pozwala cieszyć się naturą w spokoju, pływać łódką lub wypróbować wiele zajęć na świeżym powietrzu.

Jezioro Muritz i miasto Waren
Jezioro Muritz i miasto Waren © makasana photo

Jezioro Chiemsee

Jezioro Chiemsee jest największym jeziorem w Bawarii o powierzchni 80 km2 i oferuje wspaniały widok na Alpy. The różne wyspy położony nad jeziorem oraz Zamek Herrenchiemsee sprawiają, że to jezioro jest wyjątkowe i pozwala cieszyć się wyjątkowymi krajobrazami.

Jezioro Chiemsee i jego wyspy
Jezioro Chiemsee i jego wyspy © Mikalai

Le lac Tegernsee

Jezioro Tegernsee znajduje się bardzo łatwo dostępne z Monachium w Alpach. Jeśli odwiedzasz Bawarię, wycieczka nad jezioro Tegernsee to dobry pomysł, aby cieszyć się rejs statkiem lub po prostu podziwiaj jego górskie krajobrazy i wspaniałe wille nad jeziorem.

Jezioro Tegernsee wśród najpiękniejszych jezior w Niemczech
Le lac Tegernsee © daliu

Le lac Waldsee

Jezioro Waldsee znajduje się w Rauheim, niedaleko Frankfurtu. W sercu natury jest idealny, jeśli chcesz się odświeżyć różne obszary krajobrazowe do pływania. Zapraszamy do zapoznania się z programem w terminach pobytu, gdyż latem koncerty i pokazy filmowe odbywają się na pływająca scena montowany bezpośrednio na jeziorze.

Jezioro Waldsee z nieba
Jezioro Waldsee widziane z nieba © Fotolyse

Jezioro alpejskie

Jezioro Alpsee znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Neuschwanstein i Hohenschwangau, dwa z najpiękniejszych zamków w Niemczech. Dlatego polecamy to wspaniałe miejsce na odpoczynek na łonie natury podczas odkrywania Bawarii. Możesz wtedy kąpać się w przejrzystych wodach jeziorauprawiać sporty morskie, a nawet wędrować po wysublimowanych krajobrazach.

Alpy w Bawarii
Jezioro Alpsee w Bawarii © waku

Le lac Wannsee

Położone w pobliżu Berlina jezioro Wannsee jest ulubionym jeziorem mieszkańców. Na dzień relaksu podczas wizyty w stolicy możesz dołączyć do tego jeziora i zrelaksować się dalej największa kryta plaża w Europie.

Plaża w Wannsee
Plaża Wannsee © matthias dittmann

Jezioro Mummelsee

W Schwarzwaldzie jezioro Mummelsee słynie ze swojego ciemne wody i legendy które go otaczają. Aby do niego dotrzeć, musisz wybrać Route des Crêtes. Zwróć uwagę, że aby uzyskać wzrost i skorzystać z niepowtarzalna panorama jezioramożesz iść do sommet Hornisgrinde ponad 1100 m n.p.m.

Mummelsee w Schwarzwaldzie
Mummelsee w Schwarzwaldzie © karlo54

Le lac Stollenwörthweiher

Jezioro Stollenwörthweiher znajduje się w Mannheim i jest idealnie wyposażony, jeśli lubisz pływać. Dla dzieci przygotowano również strefę ze zjeżdżalniami. Dla bardziej wysportowanych można skorzystać z udogodnień do uprawiania tenisa stołowego, siatkówki plażowej lub wspinaczki nad jeziorem.

Le lac Stollenwörthweiher
Le lac Stollenwörthweiher © Friese79 / Wikimedia Commons

Jezioro Grand Stechlinsee

Aby zakończyć naszą selekcję najpiękniejszych jezior w Niemczech, proponujemy przejść do Park przyrody Stechlin-Ruppin na północ od Berlina. Na skraju jeziora Grand Stechlinsee można wędrować, pływać lub uprawiać sporty wodne w uprzywilejowanym otoczeniu.

Stechlinsee wśród najpiękniejszych jezior w Niemczech
Stechlinsee © Cornelia Pithart

« Pokaz natury jest zawsze piękny według Arystotelesa

Dlatego podczas odkrywania najpiękniejszych jezior w Niemczech nieuchronnie zachwycisz się wspaniały spektakl natury. Dokonaj wyboru jeziora zgodnie ze swoimi pragnieniami i miejscem wypoczynku i ciesz się przyrodą, sportami wodnymi, wspaniałymi krajobrazami Niemiec, ale także niemieckimi miastami, które odkryjesz.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Nasza 12 najlepszych parków wodnych w Niemczech!

Oto 15 najlepszych parków rozrywki w Niemczech!