jakie są formalności?

Przed spakowaniem bagażu pamiętaj o złożeniu wniosku o wizę! Który wybrać? Jak zrobić ? Oto wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.

Tanzania jest afrykański kraj wszystkich superlatyw. Ma Jezioro Wiktorii, które jest największym na kontynencie, Kilimandżaro, który jest najwyższym szczytem, ​​największą koncentracją zwierząt, ale także największą liczbą miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa. Dość powiedzieć, że wszystkie te skarby Cię zachwycą! Nie zapominając wysublimowane plaże Zanzibaru, uważany za jeden z najpiękniejszych na Oceanie Indyjskim. Ale przed wyjazdem na zwiedzanie tego niezwykłego kraju konieczne będą pewne formalności administracyjne: w szczególności będziesz potrzebować wizy do Tanzanii. Jaka jest procedura jego uzyskania? Oto nasz kompletny plik!

Czy potrzebuję wizy do Tanzanii?

Podobnie jak w przypadku wszystkich obywateli Europy, będziesz potrzebować wizy aby móc wejść na pokład samolotu do Tanzanii. W zależności od długości pobytu lub powodu, który skłania Cię do wyjazdu do Tanzanii, rodzaj wizy będzie inny. Na przykład, w przypadku prostej wagi na lotnisku w Tanzanii nadal będziesz musiał ubiegać się o wizę tranzytową.

The nieletni muszą również ubiegać się o wizę, dopełniając tych samych formalności co ich rodzice. Niedawno, Wiza do Tanzanii obejmuje wyspę Zanzibar. Klasyczna wiza jednokrotnego wjazdu pozwoli Ci zatem: odwiedzić kontynent, a także wyspę.

Jedna wiza dla Tanzanii i Zanzibaru
Ta sama wiza na Zanzibar © snaptitude

Gdzie uzyskać wizę do Tanzanii?

Od listopada 2019 r. Ambasada Tanzanii zniosła służbę wizową. Aby móc go uzyskać, masz zatem dwa rozwiązania: online elektronicznie lub na miejscu po przyjeździe. W tym drugim przypadku kwalifikują się tylko cztery punkty wejścia, pozostałe nie mają usług imigracyjnych:

 • Międzynarodowy port lotniczy Kilimandżaro (KIA),
 • Międzynarodowy port lotniczy Julius-Nyerere w Dar-es-Salaam (JNIA),
 • lądowy posterunek graniczny Namanga (na granicy z Kenią)
 • Tunduma lądowy posterunek graniczny (na granicy z Zambią).

Jakie są rodzaje istniejących e-wiz?

Wiza do Tanzanii jest upoważnienie połączone elektronicznie z paszportem. Jednak konieczne jest wydrukowanie potwierdzenia w formacie A4, aby móc wjechać na terytorium Tanzanii. Istnieje 6 rodzajów wizw zależności od czasu spędzonego na miejscu, ale także celu Twojej wizyty!

Standardowa wiza jednokrotnego wjazdu

Na pobyt krótszy niż 3 miesiące na miejscu, standardowa wiza do Tanzanii kosztuje 50 USD. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj wizy nie pozwala opuścić terytorium Tanzański podczas Twojej podróży, w którym to przypadku Twoja wiza zostanie anulowana i będziesz musiał ponownie złożyć wniosek o wydanie, aby móc ponownie wjechać do kraju. Wiza klasyczna jest przyznawana cudzoziemcom z następujących powodów:

 • odwiedź i turystyka w Tanzanii,
 • udział w konferencja,
 • udział w działalność humanitarna i organizacje charytatywne,
 • odwiedzić rodzina mieszkając tam,
 • pobyt medyczny do leczenia w miejscowym szpitalu,
 • staż lub studia.

Klasyczna wiza wielokrotnego wjazdu

Jeśli planujesz odwiedzić kilka krajów Afryki Wschodniejprzejeżdżając kilkakrotnie przez Tanzanię, klasyczna wiza wielokrotnego wjazdu jest idealnym rozwiązaniem. Ważny przez 1 rok od dnia pierwszego wjazdu do kraju jest ona przyznawana na takich samych zasadach jak poprzednie wizy. Przez 1 rok możesz zatem wjeżdżaj i wyjeżdżaj z Tanzanii tyle razy, ile chcesz. Nie będziesz jednak mógł przebywać w kraju przez 12 kolejnych miesięcy: maksymalny czas trwania każdego pobytu to 3 miesiące i będziesz zobowiązany do opuszczenia terytorium pomiędzy każdym z tych okresów. Klasyczna wiza wielokrotnego wjazdu kosztuje 100 USD.

Wiza biznesowa

Za opłatą 250 USD wiza biznesowa jest przyznawana obcokrajowcom, którzy sobie tego życzą wjechać do Tanzanii do pracy przez krótki okres. Obowiązuje na pobyt maksymalnie 90 dni, udzielana jest w następujących ramach:

 • wykonać określoną misję (np. naprawę maszyny),
 • zorganizować seminarium,
 • prowadzenie szkoleń,
 • przeprowadzić audyt rachunków finansowych,
 • nawiązać kontakty biznesowe.

Wiza tranzytowa

Jeśli Twoim miejscem docelowym jest kraj inny niż Tanzania, musisz ubiegać się o tę wizę. Za cenę 30 USD jesteś upoważniony do przebywać na miejscu maksymalnie 7 dni. co za sen nie może być wykorzystywany do celów turystycznych, więc nie będziesz mógł odwiedzić tego kraju w tym okresie. Z drugiej strony, możliwe jest odkrycie miasta twojego przyjazdu, które musi być takie samo jak miasto twojego wyjazdu. Służby imigracyjne mogą cię zapytać dokument potwierdzający cel podróży finał. Może to być wiza do innego kraju lub bilet lotniczy.

Wiza studencka

Ta wiza pozwala na pobyt w Tanzanii przez maksymalny czas trwania 2 lata. Przyznawany jest cudzoziemcom, którzy chcą wjechać do kraju z następujących powodów:

 • faire studia lub badania na uznanej i legalnie zarejestrowanej uczelni,
 • faire staż w firmie,
 • faire wolontariat humanitarny przez długi czas,
 • odgrywać wymiana między uniwersytetami.

Cena wizy studenckiej zależy w dużej mierze od powodu i długości pobytu. W każdym przypadku wahają się od 50 do 550 USD.

zapewnić wizę do Tanzanii w zależności od Twojej sytuacji
Wybierz odpowiednią wizę do swojej sytuacji © mirsad

Jakie kroki należy podjąć?

Aby twoje wniosek wizowy online do Tanzanii musisz jechać do oficjalna strona internetowa eVisa. Zanim zaczniesz pisać, upewnij się, że twój paszport jest w porządku. Musi być ważny przez 6 miesięcy od daty Twojego zwrotu, biometryczny i mieć co najmniej 3 puste strony, w tym 2 twarzą w twarz.

Będąc na stronie, musisz wybrać rodzaj wizy, który odpowiada Twojej sytuacji i wypełnić konkretny formularz. To musi być wypełnione w całości w języku angielskim i nie może zawierać błędów, w przeciwnym razie wniosek wizowy zostanie odrzucony! Zwróć szczególną uwagę na pisownię imion i nazwisk. i nie mylić Nazwa eti nazwisko. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia wniosku wizowego zwrot pieniędzy nie zostanie dokonany.

Jakie dokumenty należy dostarczyć?

W przypadku wszystkich wiz musisz dostarczyć rządowi Tanzanii następujące dokumenty:

 • ten strona identyfikacyjna paszportu zeskanowane w formacie jpeg lub png i których maksymalny rozmiar nie może przekraczać 300 kb. Twój paszport musi być w idealnym stanie, w przeciwnym razie zostanie odrzucony przez władze dyplomatyczne.
 • kolorowy skan twój dowód tożsamości ze zdjęciem do francuskich standardów, na których masz neutralny wyraz.
 • twój bilet na samolot podróż w obie strony zeskanowana w formacie pdf. Może to być również ostemplowany i podpisany certyfikat biura podróży. We wszystkich przypadkach Twoje nazwisko i imię muszą być czytelne.

Aby wypełnić formularz, oto wymagane informacje:

 • wszystkie dane wskazane na Twoim paszport : nazwisko, imię, data urodzenia, obywatelstwo, data ważności i miejsce wydania dokumentu.
 • Twój stan cywilny (panna, żonaty/zamężna, rozwiedziona lub owdowiała).
 • Informacje dotyczące Twoja praca, a także nazwę i adres pracodawcy. Jeśli nie pracujesz, zaznacz „brak”.
 • Imiona i nazwiska oboje twoich rodziców (nawet w przypadku zmarłego rodzica).
 • Jeśli tak jest, daty ostatniego pobytu w Tanzanii.
 • Nazwisko i adres Twój hotel w dniu przyjazdu. Nie musisz podawać potwierdzenia rezerwacji. Jeśli wynajmujesz samochód autonomiczny (4×4 lub kamper), podaj nazwę i adres wypożyczalni.
 • Jeśli Twój pobyt jest organizowany przez lokalna agencjapodać imię i nazwisko, adres pocztowy, adres e-mail i numer telefonu.

Ile czasu zajmuje otrzymanie wizy do Tanzanii?

Zadbaj, aby z dużym wyprzedzeniem zaplanować ubieganie się o wizę do Tanzanii. W rzeczywistości pliki są przetwarzane między 4 i 15 dni roboczych. Uwzględniając weekendy, święta lub ewentualne opóźnienia, czas oczekiwania może z łatwością osiągnąć 20 dni. W szczycie sezonu turystycznego okres ten można wydłużyć nawet do 1 miesiąca. Dlatego zdecydowanie zaleca się:przeprowadzić swoje procedury dotyczące wizy elektronicznej co najmniej 35 dni przed twój wyjazd.

Jak łatwo i szybko uzyskać wizę? Jeśli te formalności wydają Ci się skomplikowane lub jeśli masz strach przed popełnieniem błędu wypełniając formularz, przejdź przez Szybka wiza znacznie ułatwi Ci pracę! Powierzasz im swoje dokumenty, a oni zajmują się wszystkim innym. To najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposóbzdobądź wizę do Tanzanii na czas przed wyjazdem !

Odkrywaj Tanzanię
Odkrywaj Tanzanię © delbars

Gotowy do startu? Wiza do Tanzanii jest w kieszeni, wieczne piękno wielkich afrykańskich równin jest twoje! Aby zorganizować swoją podróż, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o Tanzanii, a także 5 wskazówek dotyczących udanego fotosafari! Po powrocie nie wahaj się podzielić się z nami swoimi wrażeniami z podróży w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

5 niezwykłych miejsc do odkrycia w Australii

Odkryj największą jaskinię na świecie w Wietnamie!