Jakie miejsca trzeba zobaczyć w Kolonii w Niemczech?

Szukasz atrakcji w Kolonii? Katedra, stare miasto, muzea, a nawet brzegi Renu, podążaj za przewodnikiem, aby odwiedzić miasto!

Kolonia to miasto, w którym życie jest dobre. Mieszkańcy Colon rzeczywiście mają szczęście mieszkać w sercubudynki sprzed ponad dwóch tysiącleci. Bogata w rzymskie i średniowieczne pozostałości Kolonia zawdzięcza swój przydomek „Rzym Północy” duża liczba kościołów które rozsiane są po różnych dzielnicach. Od słynnej na całym świecie katedry po wąskie brukowane uliczki — dowiedz się, co można zobaczyć i zrobić w Kolonii!

Medytować w jego okazałej katedrze

Zbudowany w 13mi wieku, katedra w Kolonii jest Najczęściej odwiedzany zabytek w Niemczech. Zwieńczona na 157 metrach fasada jest architektonicznym skarbem, a jej wnętrze słynie z relikwiarza Trzech Króli. Kolonia jest miastem średniej wielkości i dlatego doskonale nadaje się do zwiedzania pieszo lub na rowerze. Idealnym miejscem do spania jest dzielnica katedralna, będąca nerwowym centrum miasta, w której nie będzie problemu ze znalezieniem zakwaterowania. Podobnie wiele sklepów znajduje się w pobliżu tego arcydzieło architektury gotyckiej wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i będzie idealny na zakupy.

Katedra w Kolonii
Katedra w Kolonii © Günter Albers

Wspinaj się na szczyt katedry

Po zwiedzeniu katedry wiedz, że możesz również wspiąć się na jej szczyt. Jeśli ta aktywność jest jedną z podstawowych rzeczy do zrobienia w Kolonii, nadal radzimy zaplanować wspinaczkę tylko wtedy, gdy jesteś wystarczająco wysportowany. ten wspaniała panorama na Ren i całe miasto jest rzeczywiście zasłużony po wzroście 509 marszów.

Wspinaj się na szczyt katedry
Wejdź na szczyt katedry © Wirestock

Przejdź przez most Hohenzollernów

Kolejny obowiązkowy punkt w Kolonii, most Hohenzollernów, łączący katedrę z bardziej nowoczesną częścią miasta, Trójkątem Kolońskim. Z jego architektura przemysłowa, most ten jest obecny na wszystkich zdjęciach Kolonii, a przekroczenie go pozwala podziwiać wspaniały widok na katedrę po drugiej stronie Renu. Jeśli przyjedziesz jako para, nie zapomnij o swoim więzy ponieważ Most Hohenzollernów słynie z kłódek od zakochanych z całego świata.

Most Hohenzollernów w Kolonii?
Le pont Hohenzollern © Madrugada Verde

Spaceruj po starym mieście

Z jego małe brukowane uliczki i jego słynny kolorowe domy, stare miasto w Kolonii jest doskonałym miejscem na spacery. Znajdziesz zabytki, wiele barów, galerii i sklepów rzemieślniczych w autentycznej i artystycznej atmosferze.

Centrum Kolonii w Niemczech
Centrum Kolonii © f11photo

Zrób smakoszy w muzeum czekolady

miłośnicy czekolady, muzeum czekolady z Kolonii jest często cytowany wśród najlepszych muzeów czekolady na świecie. To położone nad brzegiem Renu muzeum zanurzy Cię w historii czekolady i nauczy Cię więcej o procesie jej wytwarzania. Stworzony z Lindt & Sprüngli, możesz również odkryć sagę tej marki i ewolucja przetwórstwa czekolady przez lata.

Muzeum czekolady w Kolonii?
Muzeum czekolady © dudlajzov

Skosztuj Kölsch

Czym byłaby wycieczka do Niemiec bez degustacji dobrego piwa? W Kolonii polecamy skosztować Kölsch, tradycyjne piwo regionalne. Dzięki pięknemu złotemu kolorowi bez trudu znajdziesz go we wszystkich browarach w Kolonii.

Skosztuj Kölsch w Kolonii
Skosztuj Kölsch w Kolonii © engel.ac

Weź udział w karnawale w Kolonii

Karnawał w Kolonii jest po prostu? Największy karnawał w Niemczech i jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie. Spławiki, które przykryją Cię słodyczami, orkiestrami dętymi lub Dniem Kobiet, gdzie panie tradycyjnie kroją męskie krawaty, co roku w lutym w Kolonii czeka na Ciebie świąteczny tydzień.

Tradycyjny karnawał w Kolonii
Tradycyjny karnawał w Kolonii © picturetom

Odkryj ogród botaniczny

Pochodzący z 19mi wieku, Ogród Botaniczny w Kolonii prezentuje zwiedzających ponad 10 000 różnych gatunków. Ten ogród zwany także Parc Flora zachęca do odpoczynku w otoczeniu roślin i kwiatów.

Flora Park
Flora Park © MaratLala

Perfumuj się wodą kolońską

Kolejna duma miasta, woda kolońska słynie na całym świecie. Jeśli chcesz kupić te perfumy z 18mi wieku, polecamykultowy sklep 4711. Pamiętaj, że możesz również dowiedzieć się więcej o wodzie kolońskiej w muzeum jej poświęconym w pobliżu wspaniałego ratusza.

Oryginalna woda kolońska
Oryginalna woda kolońska © Ralf – stock.adobe.com

Zrelaksuj się w Rheinpark

Na relaksującą przerwę z mieszkańcami umówimy się na wizytę w Rheinparku. Ten park o powierzchni 40 hektarów jest prawdziwy zielone płuca miasta nad brzegiem Renu. Pomiędzy spacerami po parku, relaksem nad rzeką lub piknikiem, zafunduj sobie relaksujący wypoczynek podczas wizyty w mieście.

Le Rheinpark
Le Rheinpark © Sabine

Podaruj sobie rejs po Renie

Kolejny pomysł na aktywność w Kolonii, rejs po Renie to bardzo dobre rozwiązanie dla podziwiać miasto z innego punktu widzenia. Kolonia budowana nad brzegiem Renu, rejs z przewodnikiem jest idealny, aby dowiedzieć się więcej o mieście, w spokoju po rzece.

Wybierz się w rejs po Renie
Wybierz się w rejs po Renie © beqa

Świętuj w Dzielnicy Belgijskiej

Jeśli szukasz miejsca na imprezę w Kolonii, wieczorem musisz wybrać się do belgijskiej dzielnicy. W tym okręg studencki który ożywa w weekendy, możesz delektuj się piwem i baw się dobrze na Brusseler Square i na wszystkich małych uliczkach wokół.

Belgijska dzielnica Kolonii
Belgijska dzielnica Kolonii © Gerd

Odwiedź nazistowskie Centrum Dokumentacji

W Kolonii możesz odwiedzić Nazistowskie centrum dokumentacji. Znajduje się w budynku, który służył dawniej lokalny punkt zbiórki Gestapoodkryjesz miasto w tym mrocznym okresie niemieckiej historii.

Centrum Dokumentacji Nazistowskiej
Centrum Dokumentacji Nazizmu © Bryan MacKinnon / Wikipedia Commons

Przydatna informacja

Aby lepiej przygotować swój pobyt w niemieckim mieście, przydadzą się te informacje:

  • Jak się tam dostać : Do Kolonii można łatwo dojechać pociągiem w około 3h30 z Paryża. Możesz również skorzystać z bezpośrednich lotów lub samochodu, ponieważ Kolonia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie północno-wschodniej Francji.
  • Jak się poruszać : sieć transportu publicznego w Kolonii jest bardzo dobrze rozwinięta. Metro, tramwaj lub autobus, możesz łatwo poruszać się podczas pobytu.
  • Kiedy iść : zanim pojedziesz do Kolonii, sprawdź nasze miesięczne prognozy klimatyczne, aby wybrać najlepszą porę roku na wyjazd.
  • Formalności : Wystarczy ważny dokument tożsamości, aby wyjechać do Niemiec jako Europejczyk.
  • Karta miejska : Aby zaoszczędzić podczas pobytu, nie wahaj się weź kartę miejską co pozwala na skorzystanie z darmowego transportu na terenie miasta oraz wielu zniżek na topowe atrakcje.

Esencja Kolonii… i potem?

Jeśli masz wiele zajęć do zrobienia w Kolonii, miasto znajduje się również w bezpośrednim sąsiedztwie niektórych z najpiękniejszych miast w Niemczech. Nie wahaj się kontynuować podróży, odwiedzając Frankfurt lub jadąc na północ w kierunku Hamburga!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

12 najważniejszych wizyt w Dreźnie w Niemczech!