Jakie jest najlepsze zoo we Francji? Oto nasze 10 niezbędnych rzeczy!

Chcesz uciec i przeżyć egzotyczne doświadczenie? Odkryj naszą selekcję i zagłosuj na najlepsze zoo we Francji!

Nie musisz iść na drugą stronę planety, aby zobaczyć niezwykłe zwierzęta: spędzenie dnia w zoo we Francji zachwyci Cię. Pieszo, własnym pojazdem, pociągiem lub 4X4 wyrusz na przygodę bez opuszczania Francji! Będzie to okazja, aby dowiedzieć się więcej o bioróżnorodności 5 kontynentów i realizowanych programach ochrony. Oto nasze 10 niezbędnych rzeczy!

ZooParc de Beauval w Loir-et-Cher

Uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie, ZooParc de Beauval w pobliżu Tour jest naprawdę wyjątkowy. To zoo we Francji jest domem dla bardzo rzadkich okazów, takich jak pandy wielkie czy białe lwy, a także największe skupisko dzikich zwierząt w kraju. Ogromne zakrzywione okno, unikalne na skalę światową, pozwoli podziwiać pływanie hipopotamów.

panda zoo w Beauval
Un panda du zoo de Beauval ©frdric

Dzika planeta w Loire Atlantique

Ten rezerwat zwierząt jest domem dla prawie 1000 zwierząt z 250 różnych gatunków. Specyfika Dzika planeta ? Zwierzęta są wolne! Możesz je podziwiać na pokładzie 4×4 na 10 km torów i wierzyć, że jesteś w środku afrykańskiej sawanny. To zoo jest oryginalne, oferując odwiedzającym możliwość spędzenia nocy w jurcie lub namiocie w otoczeniu zwierząt.

Dzika Planeta Francja
Dzika planeta ©jujud3100

Palmyre Zoo w Charente-Maritime

To zoo we Francji jest jednym z największych, a także? słynie z niewiarygodnej liczby urodzeń. W zacienionym otoczeniu, w sercu sosnowego lasu, Ogród zoologiczny Palmyra zrzesza ponad 110 gatunków zwierząt, które można obserwować ze szlaków lub przez duże okna. Goryle, niedźwiedzie polarne, ssaki morskie i inne gady z pewnością zaprezentują się!

zoo Palmyre
Różowe flamingi w zoo Palmyre ©Agence73Bis-C.BONNET

Safari Peaugres w Ardèche

To zoo, w którym możesz przeżyć niezapomniane przygody! ten Safari Peaugres zaoferuje ci wycieczka do serca dzikiej przyrody : wycieczka 4×4 po równinie afrykańskiej w towarzystwie opiekuna zwierząt, spacer w środku niedźwiedzi, podróż podziemnymi korytarzami dworu, aby obserwować nietoperze… Tyle przeżyć, które sprawią, że spędzisz wspaniały dzień!

Zarezerwuj swoje wpisy na Peaugres Safari !

Safari Peaugres
Zebry Safari Peaugres ©Ana

Zoo Thoiry w Yvelines

W pobliżu Paryża ZOO oferuje różne sposoby obserwowania zwierząt. Najpierw wejdź do pojazdu, w środkurozległa przestrzeń, na której swobodnie wędruje ponad sto gatunków zwierząt. Następnie pieszo, w bardziej klasycznej części, która obejmuje różne wybiegi i park botaniczny. Dużą atrakcją tego zoo będzie karmienie zwierząt… imponujące!

🎟 Unikaj linii z bilet wstępu bez kolejki !

zoo
Widok z lotu ptaka na wybieg dla słoni ©François

Rezerwat Sigean African

Gwarantowana zmiana scenerii w tym wspaniałym zoo: Rezerwat Sigean African na swoich 300 hektarach naturalnych obszarów przebywa prawie 3800 zwierząt. Rozpocznij wycieczkę w swoim samochodzie, aby przyjrzyj się zebrom, niedźwiedziom, słoniom, lwom i innym impalom. Następnie kontynuuj pieszo, aby odkryć mniejsze zwierzęta, takie jak szympansy lub surykatki.

lew Sigean
Lew w rezerwacie Sigean © Fourcade.N

Zoo La Fleche w Sarthe

Najbardziej nagłośnione zoo we Francji, dzięki program „Sezon w ZOO”ma coś, co urzeka odwiedzających. Wizyta zapozna Cię z 1500 zwierzętami i 800 gatunkami roślin, wszystko w pięknym otoczeniu. ten Strzałka w zoo również oferuje możliwość przeżycia wyjątkowych doświadczeń : śpij wśród białych wilków, tygrysów lub niedźwiedzi polarnych!

loups
Spać w loży wśród wilków ©chandres / Wikipedia Commons

Zoo Amnéville w Mozeli

Położony w pobliżu Metz, the Zoo w Amneville sprawi, że będziesz podróżować: lasy bananowe i bambusowe gaje wydają się prosto z azjatyckiego raju ! Wśród najważniejszych elementów tego pięknego zoo we Francji, wymieńmy Obóz Goryli, w którym można podziwiać żyjące przez życie mastodonty, tropikalne wiwarium, zatokę lwów morskich czy rzadkie gatunki, takie jak tygrys syberyjski i czarna pantera.

Przyspieszony wstęp do ogrodu zoologicznego Amnéville (unikaj kolejki)

Niedźwiedź z Amneville
Niedźwiedź brunatny w zoo w Amnéville ©Jeremie LORAND

Parki zoologiczne Lumigny w Sekwanie i Marne

Znajduje się w Lumigny-Nesles-Ormeaux, Parki zoologiczne Lumigny łączą dwa światy: Parc des Félins i Terre des Singes. Kładąc szczególny nacisk na dobrostan zwierząt, parki stworzyły rozległe środowisko naturalne gdzie zwierzęta mogą ewoluować w stanie półwolności. Aby lepiej obserwować dzikie gatunki tego zoo, weź ze sobą lornetkę i unikaj hałasu… a potem zrób miejsce na cud!

park kotów
Park kotów ©Corentin Foucaut / Flickr

Park Zoologiczny CERZA w Calvados

W środku wsi Normandii CERZA (Centrum Studiów Zoologicznych i Rozrodu Augeron) skupia ponad 60 hektarów 1000 zwierząt, z których niektóre gatunki są zagrożone wyginięciem. To niesamowite zoo oferuje dwa szlaki spacerowe: jeden do obserwacji afrykańskich zwierząt, drugi poświęcony dzikim zwierzętom z całego świata. Ten spacer można uzupełnić safari pociągiemidealny do robienia zdjęć!

lew w CERZA
Lew w CERZA ©David DEMEYERE

A ty, jakie jest twoje najlepsze zoo?

Wiele parków może uzupełnić naszą listę najpiękniejszych zoo we Francji. Spędź tam dzień z rodziną lub przyjaciółmi, to pewność wyjazdu ze wspaniałymi wspomnieniami pełnymi głowy ! A jeśli chcesz obserwować dziką przyrodę poza wybiegami, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu: 10 miejsc do zobaczenia zwierząt na wolności (lub prawie) we Francji.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

7 miejsc do odkrycia absolutnie!

Wyspa Bożego Narodzenia: niesamowita wyspa krabów