Jak uzyskać wizę do Australii?

Australia to odległa i mityczna kraina, o której marzy niejeden podróżnik. Zanim wyruszysz w odkrywanie tego zapierającego dech w piersiach kraju, dowiedz się, jak uzyskać wizę do Australii!

The największa wyspa na świecie czeka na Państwa niezapomniany pobyt i fantastyczne chwile. Rozległe terytorium Australii, piękne krajobrazy i ciekawostki przyrodnicze zapewniają podróżnikom niezapomniane wspomnienia. Ten kontynent, bogaty w dzikość i dziedzictwo kulturowe nieoczekiwany, zdecydowanie porusza się młody i stary. Autentyczność i gościnność tego kraju są również dobrze ugruntowane. Chcesz przeżyć idealną podróż? Wiedz, że odchodzisz ta kraina przygód wymaga trochę papierkowej roboty wymagania wstępne. Sprawdź wszystkie informacje, aby uzyskać wizę do Australii bez trudności !

Czy wiza do Australii jest obowiązkowa?

Chcesz zorganizować wyjazd do Australii? Obywatele Europy muszą przywieźćwiza elektroniczna do wjazdu do kraju. Ten dokument o nazwie „Autoryzacja eVisitor” jest obowiązkowy i można go uzyskać bezpłatnie. Zastępuje ETA wcześniej wymagany w przypadku podróży do Australii. W swojej liście kontrolnej przygotowań nie zapomnij wspomnieć o złożeniu wniosku wizowego w rozsądnym czasie. Zanim przejdziesz do tego kroku, sprawdź również, czy Twój paszport jest nadal ważny i posiada wymagania wstępne na terytorium Australii.

Gdzie ubiegać się o wizę do Australii?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że ambasada Australii w Paryżu nie ma służb wizowych i imigracyjnych. Nie ma zatem potrzeby kontaktowania się z tym organem, który zazwyczaj wystawia tego typu dokument. Jeśli jesteś obywatelem Francji, wniosek o wizę do Australii należy złożyć online za pośrednictwem usługi E-wiza. W związku z tym, aby wjechać do tego kraju, nie jest wymagana pieczątka w paszporcie. Wydanie wizy jest po prostu potwierdzane przez wysłanie e-maila, określając data uzyskania wizy i jej cechy charakterystyczne.

Jakie wizy są wydawane na pobyt w Australii?

Istnieje wiele rodzajów wiza do Australii. W zależności od powodów, dla których chcesz postawić stopę na ziemi australijskiej, zostanie Ci wydana inna wiza. The najczęściej poszukiwane wizy dla tego mitycznego kraju są Odwiedzający jeśli chcesz tylko trochę pozwiedzać i wiza wakacyjna co pozwala osobom poniżej 35 roku życia na pobyt w Australii przez rok podczas podróży i pracy. Australia kategoryzuje możliwości wizowe. Każda sytuacja osobista lub zawodowa odpowiada więc konkretnie różnym wizom.

Wiza eVisitor

wiza eOdwiedzający jest wydawane wyłącznie przez rząd australijski za pośrednictwem platformy internetowej. Ten system ułatwione ubieganie się o wizę jest upoważniony dla obywateli europejskich, którzy chcą odbyć podróż turystyczną do Australii. Wydawana jest również osobom dołączającym do rodzin, ale także w podróży służbowej. Wiza ta jest wydawana na maksymalny czas trwania 3 miesiące i jest ważny przez rok od daty wydania. Wiza ta nie ogranicza wjazdu i wyjazdu z terytorium. Ten dokument nie może zostać przedłużony i nie upoważnia do pracy.

Wiza turystyczna

Ce wiza tymczasowa wydawana jest w celach turystycznych na okres 3, 6 lub 12 miesięcy w zależności od powodów wjazdu do Australii. Wizę tę można również uzyskać:

  • jeśli chcesz odwiedzić rodzinę, jeśli jesteś rodzicem lub przybranym rodzicem obywatela Australii lub stałego rezydenta;
  • w ramach podróży służbowej;
  • studiować przez 3 miesiące.

The wiza rodzinna wymaga jednak poręczyciela, który poręczy na czas pobytu. Wiza biznesowa wydawana jest dla wszystkich podróż służbowaale tylko jeśli nie pracujesz dla australijskiej firmy.

Wiza wakacyjna

Ta długoterminowa wiza jest przeznaczona na osoby w wieku od 18 do 30 lat którzy chcą połączyć pracę z odkrywaniem kraju. W ciągu jednego roku możesz pracować maksymalnie 6 kolejnych miesięcy u tego samego pracodawcy, studiować 4 miesiące i podróżować po całej Australii. Wiza jest ważny przez rok od daty wjazdu do Australii. Uzyskanie tej wizy nie jest łatwe. Wstępnie zdefiniowany limit uniemożliwia przyjmowanie wszystkich wniosków.

Wiza studyjno-szkoleniowa

Jeśli wybierasz się do Australii, abystudia stacjonarne, powyżej 3 miesięcy, możesz bez względu na wiek przystąpić do warunków uzyskania wizy tego typu. W zależności od wykształcenia oferowanych jest kilka rodzajów wiz. A maksymalna praca 20 godzin tygodniowo można zaakceptować, jeśli posiadasz tę wizę. Ta przepustka do Australii umożliwia wjazd i wyjazd z terytorium bez ograniczeń. Jest ważny przez czas trwania studiów, a także przez 1 miesiąc po ich zakończeniu.

Wiele innych dostępnych wiz australijskich

Z wiele innych kategorii wiz są dostępne w zależności od Twojej sytuacji. Czy chcesz adoptować w Australii? Czy masz konkretną misję zawodową do wykonania na miejscu przez dłuższy lub dłuższy czas? Planujesz ślub lub dołączasz do współmałżonka? Na stronie australijskiego rządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w dziale imigracja i obywatelstwo, znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do uzyskania odpowiedniego dokumentu w zależności od Twojej sytuacji.

Złóż wniosek o wizę przed zwiedzaniem Australii
Złóż wniosek o wizę przed zwiedzaniem Australii © alexskopje

Jakie są kroki wymagane do uzyskania wizy do Australii?

Kroki w celu uzyskania wizy do Australii są dość proste. Spotkanie włączone oficjalna strona internetowa z australijski dział domowy i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Wypełnij wszystkie pola i zweryfikuj swój wniosek wizowy online. Poświęć więc czas na:

  • utwórz swoje konto Immi;
  • uzupełnij swój profil danymi osobowymi, wybierając login i hasło;
  • zweryfikować warunki uzyskania wybranej wizy;
  • pełne informacje dotyczące pobytu, takie jak powód podróży i dane paszportowe;
  • zachowaj numer pliku wygenerowany podczas składania wniosku o wizę elektroniczną.

W zależności od proponowanej wizy informacje gromadzone przez właściwe organy mogą oczywiście się różnić.

Wymagania kwalifikacyjne dla każdej wizy

Aby uzyskać klasyczną wizę turystyczną, pamiętaj, że musisz przejść procedury poza Australią. Dla każdego rodzaju wizy należy wypełnić przeszukiwalne warunki kwalifikacyjne na dedykowanej stronie internetowej. Najważniejsze pozostają kraj wydania paszportu, długość pobytu i cel podróży. Jednak inne elementy uzupełniają w poszczególnych przypadkach kryteria, które należy spełnić, aby uzyskać wizę w Australii. Rzeczywiście musisz być w stanie utrzymać się, spłacić również swoje długi, ale także zobowiązać się do opuszczenia kraju po wygaśnięciu wizy.

Inne procedury administracyjne do wykonania przed wjazdem do Australii

Granice Australii są bezwarunkowo otwarte dla osób, które zostały zaszczepione, zaopatrzone w: Autoryzacja eVisitor. Wchodząc na pokład w podróży do Australii, pamiętaj o okazaniu kopii dowodu posiadania szczepienie Covid, do pobrania z Ameli. Wypełnij również deklarację zdrowotną za pośrednictwem dokumentu Cyfrowa deklaracja pasażera.

A co z cenami i terminami uzyskania wizy do Australii?

Jeśli planujesz typowy wyjazd turystyczny do Australii na mniej niż 3 miesiące, Twój wniosek wizowy online jest bezpłatny. Inne wizy uzyskane online wymagają zmiennej płatności online. Kwota pozostaje przystępna. Wiza na wakacje pracownicze kosztuje średnio 450 AUD.

The czas dostawy e-wizy waha się. Jeśli zwykle ten ostatni uzyskuje się w rozsądnym terminie tygodnia lub 5 dni roboczych, możliwe jest również, że oczekiwanie będzie znacznie dłuższe. Dlatego zdecydowanie zaleca się jak najszybsze przesłanie wniosku wizowego. Przewidujesz wszelkie opóźnienia w przetwarzaniu Twojego pliku. Dostępny jest symulator kosztów wizy na oficjalnej stronie dostawy. Konsultować zaktualizowane ceny przed złożeniem wniosku.

Łatwo i szybko uzyskaj wizę do Australii ! Kroki i formalności administracyjne związane z uzyskaniem wizy do Australii mogą niektórych przestraszyć. Masz problem ze zrozumieniem, jak uzyskać wizę? Nie wiesz, jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku? Obawiasz się, że nie otrzymasz dokumentu na czas? Wiedz, że Szybka wiza oferuje Ci swoje usługi i dba o kontynuację Twojego pliku. Oszczędza to ryzyka popełnienia błędu we wniosku o wizę australijską!

Wiza do Australii przed startem
Sydney © ktoś

Nie możesz się doczekać wyjazdu do Australii i odkrycia wszystkich jej cudów? Twój zapał jest zrozumiały. Nie zapomnij jednak, aby być na bieżąco informowanym o tym Australijskie wymagania wjazdowe na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby cieszyć się bezproblemową podróżą. Nawet jeśli onambasada australijska nie przetwarza już wniosków wizowych, przed podróżą sprawdź jego stronę internetową. Dobra rada jest zawsze mile widziana przed wyjazdem na taką skalę.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Jakie są najlepsze atrakcje Futuroscope? Podążaj za liderem !

Co warto zobaczyć w Monastyrze? 8 niezbędnych rzeczy!