Jak ubiegać się o wizę do Chin? Podążaj za liderem !

Marzysz o zwiedzaniu Państwa Środka? Tajemniczy i przesiąknięty legendami, Chiny to szczególny cel podróży, który sprawia, że ​​więcej niż jeden podróżnik marzy. Zacznij od przemierzania miast: istne mrowiska, które oferują skarby architektury niesamowite miejsca, takie jak Zakazane Miasto czy Wielki Mur w Pekinie. Jeśli chodzi o wiejskie Chiny, ma również skarby, których nie można przegapić, z bardzo różnorodne krajobrazy, między świetlistymi zielonymi polami ryżowymi a majestatycznymi górami Himalajów. Ale przed wyjazdem konieczne będą pewne formalności administracyjne, takich jak uzyskanie wizy do Chin. Jak to zdobyć? Jak długo jest ważny? Oto wszystkie niezbędne informacje na bezproblemowy pobyt!

Potrzebujesz wizy do Chin?

Większość obcokrajowców, w tym Europejczyków, ma potrzebuję wizy do Chin. Obowiązek ten dotyczy również małoletnich dzieci, niezależnie od ich wieku. Jeśli jednak robisz międzylądowanie międzynarodowe przez lotnisko w dużym mieście, możesz zostać przez kilka dni bez wizy. Aby z niego skorzystać, należy okazać bilet powrotny w dniu przyjazdu i nie opuszczać miasta w wyznaczonym czasie.

Oto główne miasta, które korzystają z tego zezwolenia:

 • Możesz zostać 72 godziny bez wizy à Changsha, Chengdu, Chongqing, Dalian, Guilin, Harbin, Kunming, Qingdao i Shenyang.
 • Ten czas tranzytu został zwiększony do 144 godzin (6 dni) w Hangzhou, Szanghaju, Nanjing, Pékin, Shijiazhuang, Tianjin, Qinhuangdao, Guangzhou, Jieyang, Shenzhen, Xiamen, Xi’an, Qingdao, Wuhan, Chengdu, Ningbo, Chongqing et Kunming.

Kolejny ważny szczegół: wiza do Chin nie jest ważne tylko na kontynencie. A tym samym Hongkong, Tajwan i Makau mają własną politykę wizyt i nie wymagają wizy na pobyt krótszy niż 90 dni na miejscu. Ale jeśli chcesz odwiedzić jedną z tych wysp podczas podróży do Chin i ponownie na nią wejść, będziesz musiał ubiegać się o wizę podwójnego wjazduponieważ wyjeżdżasz z kraju.

odwiedź Chiny
Kilka formalności przed wizytą pod Wielkim Murem Chińskim © Stephan Haerer

W jakich przypadkach pobiera się wycisk?

Od 2019 r. rząd chiński wdrożył obowiązek pobrania odcisków palców cyfrowy przy ubieganiu się o wizę dla wszystkich podróżni w wieku od 14 do 70. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, musisz udaj się do jednego z 6 ośrodków wiza do Chin we Francji: Paryż, Marsylia, Strasburg, Lyon, Papeete i Saint-Denis de la Réunion.

Zauważ, żeżadne żądanie wysłane pocztą nie jest akceptowane, jesteś zatem zobowiązany do osobistego stawiennictwa przy umawianiu się na wizytę, dotyczy to również dzieci. Jedynym sposobem na uniknięcie poruszania się jest: ubiegać się o e-wizęale podlega to ścisłym warunkom.

Jakie są rodzaje istniejących wiz?

Istnieje trzy kategorie wiz abyś mógł pojechać do Chin.

Wiza turystyczna (L)

Z jednym wjazdem lub dwoma wjazdami, wiza turystyczna kosztuje 126€ jeśli wystąpisz o to we Francji kontynentalnej, lub 60 euro opłat konsularnych, jeśli wniosek jest złożony w Saint-Denis de la Réunion lub w Papeete (musisz wtedy udowodnić, że mieszkasz na obszarze objętym przez ten konsulat). Wiza turystyczna przeznaczona jest dla osób, które chcą odwiedzić krajwięc nie pozwala na pracę na miejscu.

Od daty wydania masz 90 dni na wjazd do kraju, zaleca się zatem ubieganie się o wizę do Chin od 30 do 45 dni przed wyjazdem. Raz tam, Wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu daje Ci prawo do pozostania 30 dni (29 nocy). Wiza podwójnego wjazdu pozwala na dwukrotny pobyt 30 dni w Chinach, w sumie 60 dni na miejscu przy wyjeździe z kraju w połowie pobytu. Uwaga : okres ważności wizy wynosi 90 dni, więc powtórny wjazd na terytorium musi nastąpić najpóźniej trzy miesiące od daty wydania wizy.

Wiza biznesowa (M/K)

Dostępna analogicznie jak wiza turystyczna, wiza biznesowa do Chin jest w tej samej cenie: 126€, niezależnie od długości pobytu czy liczby wjazdów. Ta wiza jest wymagana, jeśli wybierasz się do Chin do pracować przez krótki okres. Istnieją 3 rodzaje:

 • dla jednego lub dwóch wpisów, jest ważny przez 3 miesiące od daty wystawienia. Masz prawo przebywać na miejscu od 30 do 60 dni, w zależności od uprzedniej zgody Ambasada.
 • jeśli jest to co najmniej trzeci wniosek o wizę biznesową, możesz ubiegać się o wizę wielokrotnego wjazdu. Będzie on ważny przez 6 miesięcy od jego wystawienia, a każdy pobyt nie może przekroczyć 1 miesiąca.

E-wiza dla grup

I podróżujesz co najmniej dwa, wiza elektroniczna do Chin jest idealnym rozwiązaniem. Konieczne jest wjazd i wyjazd z kraju z tą samą osobą (lub całą grupą, jeśli prosiłeś więcej niż jedną). Obowiązuje na podróż 30 dni na miejscu pozwala tylko jeden wpis i koszty 129€. Główną zaletą jest to, że istnieje bez odcisków palców. Dzięki temu nie musisz udawać się do konsulatu ani składać paszportu. Wszystko odbywa się online w prosty i szybki sposób. Co więcej, w ciągu roku można ubiegać się o dowolną liczbę e-wiz. Wszystko jest takie samo pewne wady :

 • E-wizy nie można przedłużyć lokalnie.
 • Nie możesz o to poprosić, jeśli wjedziesz na terytorium podczas zamknięcia ministerstwa, tj. między 4 a 17 lutego, 11 i 23 maja oraz 10 i 26 października.
 • Dwie (lub więcej) osoby podróżujące razem nie mogą się zostawiać podczas podróży (te same hotele, ten sam transport itp.).
 • Wiza jest wysyłana przez przewoźnika tylko we Francji metropolitalnej. Mieszkańcy DOM-TOM nie mogą więc o to poprosić.

Specjalne Covid19

Podczas kryzysu zdrowotnego Chiny wdrożyły konkretne środki:

 • Chińskie granice powietrzne i lądowe są obecnie zamknięte.
 • Wydanie wizy turystyczne, biznesowe lub e-wizowe jest zawieszona.
 • Tylko wycieczki samochodowe (humanitarna, śmierć itp.) i wniosek wizowy należy złożyć bezpośrednio w jednym z konsulatów Francji metropolitalnej.
Złóż wniosek o wizę przed wjazdem do Chin
Złóż wniosek o wizę przed wjazdem do Chin © mirsad

Jakie dokumenty należy przygotować?

Przed złożeniem wniosku o wizę chińską sprawdź kwalifikowalność paszportu. To musi być W perfekcyjnej kondycjiKonsulat zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia uszkodzonego paszportu. Musi również zawierać co najmniej dwie puste strony naprzeciwko siebie aby można było do niego dołączyć wizę. Ponadto Twój paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Dokumenty, które należy dostarczyć do wizy turystycznej i wizy biznesowej

Po umówieniu się na wizytę w najbliższym konsulacie przynieś ze sobą następujące dokumenty:

 • twój oryginalny paszport,
 • a kolorowa kserokopia strony tożsamości paszportu,
 • ten formularz zgłoszeniowy wiza do Chin, wcześniej pobrana, wypełniona i podpisana (jeden egzemplarz na wnioskodawcę),
 • a zdjęcie legitymacyjne z międzynarodowymi standardami,
 • vos bilety lotnicze tam i z powrotem,
 • vos rezerwacje hotelowe przez cały czas pobytu,
 • tablica z twoim dokładna trasa i szczegółowe z dnia na dzień,
 • vos wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące pokazując dostępną kwotę większą niż 1000 EUR. Jeśli dotyczy, przedstaw świadectwo pracy lub wykształcenia.
 • A zaświadczenie o ubezpieczeniu podróżnym pokrycie kosztów leczenia za granicą.

Wlać wiza biznesowadodać list zaproszeniowy chińskiej firmy, która Cię przywita. Aby zostać zaakceptowanym, musi zawierać:

 • pełne dane teleadresowe firmy,
 • okrągły stempel organizacji (z czerwoną gwiazdką lub chińskimi znakami),
 • imię i nazwisko, stanowisko i podpis osoby sporządzającej pismo,
 • Twoje nazwisko, imię, płeć, datę urodzenia i zawód w firmie,
 • powód wizyty oraz konkretne miejsca odwiedzone podczas pobytu,
 • zdanie zaświadczenia, że ​​chińska firma pokrywa wszystkie wydatki wnioskodawcy na miejscu.

Po dostarczeniu akt do konsulatu policz 5 do 6 dni dni roboczych na uzyskanie wizy do Chin. Jeśli się spieszysz, możesz poprosić o wiza awaryjna, co będzie kosztować dodatkowe 49 euro. Aby go odzyskać, musisz się ponownie poruszyć, w przeciwnym razie zapłać za zwrot paszportu przez Chronopost.

Dokumenty, które należy dostarczyć do wniosku o wizę online

Ubiegając się o wizę elektroniczną, musisz przesłać następujące dokumenty:

 • kolorowy skan strona identyfikacyjna paszportu,
 • vos bilety lotnicze tam i z powrotem,
 • potwierdzenie Twoje rezerwacje hotelowe obejmujące cały pobyt, napisane w języku mandaryńskim lub angielskim z podaniem imienia i nazwiska,
 • Zdjęcie tożsamości z normami międzynarodowymi.

The podróżnych powyżej 60 musi również podać pełne dane osoby, z którą należy się kontaktować w razie nagłego wypadku we Francji. Do nieletnitrzeba będzie dodać list napisany w języku angielskim na komputerze i podpisany przez oboje rodziców, upoważniający dziecko do opuszczenia terytorium Francji. Będziesz także musiał zeskanować książeczka rodzinna. Twoja e-wiza zostanie wysłana do Ciebie z Chin kurierem DHL dokładnie 13 dni przed wylotem. Więc otrzymasz to 3 do 5 dni przed lotemwbrew podpisowi.

Jak łatwo i szybko uzyskać wizę? Uprość swoje życie! Wiza do Chin nie jest najłatwiejsza do uzyskania. Jeśli obawiasz się pomyłki lub wolisz towarzyszyć Ci podczas wizyty w Konsulacie, poproś o pomoc Szybka wiza. Ci profesjonaliści, zatwierdzony przez władze chińskie,oferuj szybkie i sprawne usługi!

Podróż do Chin
Wiza w ręku, chodźmy na wizyty © gui yong nian

Teraz, gdy formalności są już załatwione, możesz zacząć marzyć! Aby zorganizować swoją podróż, przeczytaj nasz artykuł Jadąc do Chin: wszystkie nasze praktyczne porady. Podobał Ci się ten artykuł? Nie wahaj się reagować w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

5 niezwykłych pomysłów na weekend we Francji (przetestowane i zatwierdzone)

Najpiękniejsze Spa we Francji