Gdzie iść na Safari? Wybrane kraje Afryki

Safari. Słowo rymuje się z przygodą, egzotyką, dzikimi zwierzętami i nieuchronnie z Afryką. Kenia i Tanzania w RPA oferują wspaniałe możliwości fotograficznego safari.

To właśnie na wschodnim wybrzeżu kontynentu wymienia się najpiękniejsze parki narodowe i organizuje się większość wypraw safari, zwłaszcza w Kenii czy Tanzanii. Te dwa kraje oferują ekscytujące możliwości fotosafari, ale warto też wybrać się na inne wycieczki, na przykład do Afryki Południowej. RPA, Mozambik, Namibia… aby znaleźć drogę i wiedzieć, gdzie wybrać się na Safari, postępuj zgodnie z przewodnikiem!

Przygotuj się dobrze do safari

Przed wyruszeniem w przygodę pamiętaj o dobrym zorganizowaniu wyjazdu. Rezerwacja hoteli z wyprzedzeniem jest niemal obowiązkowa nawet w przypadku pobytów last minute. Ponadto rezerwacja noclegów i przygotowanie się do podróży za pośrednictwem touroperatora często pozwala na skorzystanie z niskich stawek, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo. Ci ostatni są bardzo praktycznymi pośrednikami, ponieważ safari zawsze towarzyszy przewodnik, jest przewożony i odbywa się w parku narodowym lub rezerwacie chronionym.

Przegląd polecanych krajów safari:

Safari w Kenii

Kraj najbardziej rozpoznawalny na wakacje safari to Kenia. Ma ogromny i słynny rezerwat przyrody, ten z Masai Mar, nazwany na cześć zamieszkującego go plemienia, Masajów (lub Masajów) i rzeki Mara. Po wylądowaniu na lotnisku w Nairobi, stolicy Kenii, kilka godzin torów wciąż oddziela Cię od sawanny Masai Mara. Po przybyciu safari można rozpocząć od odkrycia kilkadziesiąt gatunków ssaków w stanie naturalnym – żyrafy, nosorożce, bawoły, hipopotamy, lwy, gepardy, małpy – ale też gady – pytony, krokodyle nilowe – czy ptaki – strusie, żurawie, węże.

Odkryj w tym pokazie wszystkie gatunki, które możesz zobaczyć podczas fotosafari w Kenii

Rezerwat Narodowy Masai Mara (Kenia)
Rezerwat Narodowy Masai Mara (Kenia) © Maxzed.com

Ale Kenia słynie również z naturalnych miejsc, takich jak jezioro Bogoria, w którym w zależności od pory roku żyją dziesiątki tysięcy różowych flamingów, czy Park Narodowy Amboseli, który oferuje zapierający dech w piersiach widok na Kilimandżaronajwyższy szczyt na kontynencie afrykańskim.

ℹ️ WitrynaIzba Turystyczna Kenii

Safari w Tanzanii

Tanzania, kraj sąsiadujący z Kenią, jest drugim krajem „safari” w Afryce. Ma w sobie Park Narodowy Serengeti, drugi co do wielkości park w Afrycektóra rozciąga się na ponad 15 000 km2 i liczy ponad 4 miliony dzikich zwierząt. Prawdziwa „mekka” fotografów przyrodyYann Arthus-Bertrand wykonał tam swoje zakresy – Park Serengeti jest domem dla 5 gatunków: lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła.

Nosorożec noir Ngorongoro Tanzania
Nosorożec czarny w Ngorongoro (Tanzania) © Marek Stefunko

PRZECZYTAJ TAKŻE : Co można zobaczyć na safari w Tanzanii?

Safari w Afryce Południowej

Cała południowa część Afryki nadaje się również na fotosafari. W zależności od tego, czy jesteś na Zachodnim Wybrzeżu (Namibia), Wschód (Mozambik) lub południowa końcówka (Afryka Południowa), klimat i geografia są bardzo zróżnicowane i modyfikują występujące gatunki. Dlatego każdy kraj oferuje różne rodzaje dzikich zwierząt do obserwacji: zebry w Parku Narodowym Etosha w Namibii, gazele i springboki w parkach narodowych RPA i Mozambiku, krokodyle w pobliżu delty Okawango w Botswanie… Safari organizowane w tych krajach są na ogół bardzo wysokiej klasy, a przez to droższe.

Żyrafy w Namibii
Żyrafy w Namibii © DmitryPichugin

Formalności wjazdowe
W przypadku większości wymienionych krajów do wjazdu na terytorium wymagany jest tylko ważny paszport. Aby jednak dowiedzieć się o szczególnych przypadkach i ewentualnej potrzebie wizy, skonsultuj się z ambasadą danego kraju.

Co powiesz na safari we Francji?!

Dla mniejszych budżetów lub tych, którzy chcą zafundować sobie weekendowe safari, park zwierząt Peaugres w Ardèche pozwala na niezwykłe doświadczenie odkrywania zwierząt w stanie półwolności. Podróżuje się samochodem – gwarantowana sensacja, jeśli zwierzę zdecyduje się wspiąć na twoją maskę – i pozwala na globalną wizję różnych gatunków, które można zobaczyć podczas safari w Afryce.

Przeczytaj także:
10 miejsc, w których można zobaczyć dzikie zwierzęta (lub prawie) we Francji

Gdzie iść na Safari?
Gdzie idziemy??? – © Max Zed

Wybrany cel podróży? Chodźmy !

OK Voyage jest tutaj, aby Ci pomóc zaplanuj następne safari : skorzystaj z naszej porównywarki lotów, aby znaleźć najlepsze ceny biletów lotniczych do Kenii lub Tanzanii.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

6 najlepszych miejsc do zobaczenia przyrody w Australii

7 miejsc do odkrycia absolutnie!