Dlatego Bora Bora jest jedną z najpiękniejszych wysp na świecie

Jeśli słyszysz o wymarzonej wyspie na środku Pacyfiku, myślisz o Tahiti? Podróbka ! Wyspa Bora Bora jest również jedną z najpiękniejszych na świecie.

Rajska wyspa w sercu Oceanu Spokojnego

Bora Bora jest z pewnością z Tahiti jedną z najbardziej znanych wysp Polinezja Francuska. Jest to oczywiście również wymarzone miejsce turystyczne, z czystymi i krystalicznymi wodami, białymi piaszczystymi plażami, palmami kokosowymi i tradycyjnymi tancerzami. Przygotuj okulary i krem ​​przeciwsłoneczny, zabierzemy Cię na tę wyspę!

Rozległa laguna pochodzenia wulkanicznego

Pomimo niewielkich rozmiarów (nieco mniej niż 40 km²) atol Bora Bora zasługuje na miano perła Pacyfiku. Badanie opublikowane przez Go Voyages plasuje ją na trzecim miejscu wśród najpiękniejszych wysp na świecie.

Wyspa jest spektakularnie zdominowana przez Góra Otemanu, starożytny wulkan wygasły. Wysokość tego najwyższego punktu wynosi 727 m npm Ta formacja wulkaniczna jest otoczona rozległą laguną otoczoną kilkoma wyspami i rafami.

Wiedz, że lotnisko Bora Bora znajduje się na niema wyspa. W 2016 r. przywitał 285 000 pasażerów.

Rafa koralowa Bora Bora widziana z nieba

Atol Bora Bora widziany z nieba

Zachód słońca na Bora Bora

Zachód słońca nad górą Otemanu

Najważniejsze: co zobaczyć na Bora Bora?

Jeśli plotki powiedzą, że szybko się obejrzeliśmy, Bora Bora nadal oferuje swoim gościom możliwość odkrywania jej ciekawostek przyrodniczych i pierwszorzędnej infrastruktury turystycznej w całkowitym spokoju. .

Miłośnicy nurkowanie dzięki temu będzie mógł zbadać wspaniale zachowane rafy koralowe. Naprawdę będą mieli wrażenie przebywania w środku gigantycznego akwarium: rzeczywiście jest kilkadziesiąt gatunków ryb tropikalnych!

Faire dookoła wyspy katamaranem lub na pokładzie jakiejkolwiek innej łodzi jest również niezbędną aktywnością podczas pobytu na Bora Bora lub rejsu po regionie. Tak jak popijanie smacznego koktajlu podczas oglądania wspaniałego zachodu słońca na plaży lub z tarasu swojego bungalowu nad wodą…
Idealne miejsce na odpoczynek i regenerację

Średnia temperatura przez cały rok wynosi około 25°C. Szczególnie łagodny klimat, który musiał zadowolić kapryśnego nawigatora Alain Gerbault podczas jego wielu pobytów tam.
Jeśli lubisz nietypowe postacie, a ten w szczególności, krótka wizyta w grobowcu, w którym od 1947 roku spoczywają jego prochy, jest koniecznością. Znajduje się na miejscu Vaitape, najważniejszej miejscowości atolu (5 000 mieszkańców).

A jeśli lubisz tańce polinezyjskie, dostaniesz swoje pieniądze, zwłaszcza jeśli pojedziesz tam podczas Hejwa, festiwal, który odbywa się w lipcu w całej Polinezji. Najbardziej znany jest ten z Tahiti, ale Bora Bora zyskuje na listach szlacheckich!

Grób Alaina Gerbaulta w Vaitape

Grób Alaina Gerbaulta w Vaitape

Vaitape, Bora Bora

Vaitape, jedna z głównych miejscowości Bora Bora

Bora Bora, Polinezja

Turkusowe wody wyspy

Wskocz do hipnotyzujących wód wyspy

Jeśli ten artykuł nie sprawił, że chciałbyś od razu wsiąść do samolotu i odpocząć na tej rajskiej wyspie, radzimy przeczytać nasz artykuł o 10 najpiękniejszych wyspach świata. To z pewnością powinno Cię zainspirować.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Oto 25 najpiękniejszych krajobrazów północnych Włoch na zdjęciach!

Co zobaczyć w Xi’an? 8 wizyt, których nie można przegapić!