Dlaczego warto odwiedzić Neapol? Dobre stoły, dolce vita i zakupy!

„Zobacz Neapol i umrzyj”. Wyrażenie to, przyjęte przez poetę Goethego w XVIII wieku, wyraźnie wskazuje na przywiązanie i szacunek, jakie neapolitańczycy mają dla swojego miasta. Dlaczego warto odwiedzić Neapol? Między wielkością a dekadencją to miasto, które rozciąga się u podnóża Wezuwiusza, symbolizuje całe bogactwo kultury włoskiej.zwłaszcza Południa.

Dlaczego warto odwiedzić Neapol? To stały pokaz!

Pomimo ostatnich głośnych kryzysów, takich jak nieodebrane śmieci lub mozzarella skażona dioksynami, Neapol pozostaje topowym kierunkiem turystycznym. Władze publiczne zadbały też o szybkie przywrócenie higieny i wizerunku miasta. Historyczne centrum Neapolu, Spaccanapoli, jest więc nadal tym uroczym miejscem, prawdziwym teatrem ulicznym, gdzie goście przechadzają się jako tłum neapolitańczyków.

odwiedź Neapol
Neapol i Wezuwiusz ©Andrea Schaffer

Zakupy syna Faire « Via Umberto »

Wśród mnóstwa alejek tworzących serce Neapolu znajduje się wiele bogatych kościołów i pałaców, które turyści odkrywają podczas swoich wędrówek. Nie przegap kościoła „del Gesù nuovo” na placu o tej samej nazwie lub kaplicy „Sansevero”. Ulica „Umberto” jest również znana w Neapolu. Pokryty imponującym baldachimem, jest raj dla kupujących ponieważ jest wyłożony tylko sklepami.

Dlaczego warto odwiedzić Neapol?
Zakupy… ©StockSnap

Co powiesz na małą pizzę?

Jeśli chodzi o zakupy, powinieneś o tym wiedzieć Neapol to prawdziwa stolica, jeśli chodzi o gastronomię i że wielu odwiedzających przywozi jedzenie jako pamiątki. Złapany między Morzem Śródziemnym a ziemiami Kampanii, Neapol wie, jak zachwycić gości. W roli głównej oczywiście pizza, królowa restauracyjnego menu. To tutaj wymyślono to znane na całym świecie danie. Jest jedzony w drodze i kupowany za grosze w „pizzerii”; najlepsze w mieście są na „via dei Tibunali”.

Pizza
Pizza Napolitaine ©Engin Akyurt

Pompeje i Wezuwiusz

Po co odwiedzać Neapol i nie jechać do Pompejów? Rzeczywiście szkoda byłoby przegapić wycieczkę na Wezuwiusz, ten obecnie uśpiony włoski wulkan, który od dawna terroryzuje mieszkańców regionu. U jego podnóża znajdują się miasta Pompeje i Herkulanum, pogrzebane przez erupcję wulkanu w 79 roku. Odnaleziono je podczas wykopalisk archeologicznych w XVIII wieku w niemal idealnym stanie zachowania.

Pompeje
Pompeje ©Emphyrio

Hotele w Spaccanapoli

Bardziej praktyczne i przyjemniejsze centrum Neapolu jest często wybierane przez turystów do wyboru pokoju hotelowego. Są ich różne rodzaje, mniej lub bardziej dobrej jakości… Lepiej uważać przy rezerwacji i nie rób tego w ostatniej chwili wybrać pokój hotelowy. Co więcej, rezerwując z wyprzedzeniem przez Internet, możesz łatwo skorzystać z niskich stawek.

Praktyczne informacje

Chcesz pojechać do Neapolu? Aby zapewnić udany pobyt, OK Voyage umożliwia korzystanie z praktycznych informacji i dobrych planów.

  • Biuro Informacji turystycznej : zobacz stronę internetową Biuro informacji turystycznej w Neapolu
  • Dojazd do Neapolu: Międzynarodowe lotnisko w Neapolu znajduje się na obrzeżach miasta. Transfer lub taksówki zapewniają połączenie z centrum miasta lub dworcem kolejowym.
  • Poruszanie się po Neapolu: Jeśli nie wynajmiesz Vespy dla gracza „Dolce vita”, najlepszym sposobem na odkrywanie Neapolu i jego ulic jest spacer. Może warto wynająć samochód na wycieczkę do Pompejów lub Wezuwiusza.

CZYTAJ DALEJ : Co zobaczyć i zrobić w Neapolu? Nasze 15 niezbędnych wizyt

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Na drogach Włoch

6 powodów, aby odwiedzić Mediolan, arcydzieło renesansu i mody