Dlaczego jechać na Tahiti? Egzotyka, słońce i palmy kokosowe!

Zrealizuj marzenie na drugim końcu świata! Odkryj ten mały kawałek Francji…

Dlaczego jechać na Tahiti? Ponieważ najsłynniejsza wyspa Polinezji Francuskiej jest prawdziwa symbol nieba na ziemi we Francji z jej pocztówkowymi krajobrazami: turkusowa laguna, biały piasek i palmy kokosowe, a wszystko to na tle wulkanicznych gór. Wielu artystów, takich jak Brel czy Gauguin, znalazło kiedyś schronienie w tym raju, a turyści, którzy udają się na Tahiti, generalnie są przekonani, że są pod wrażeniem.

Tahiti i Wyspy Na Wietrze

Tahiti jest częścią grupy Wyspy Zawietrzne i Archipelagu Towarzystwa. Znajduje się na środku Pacyfiku, praktycznie w połowie drogi między chilijskimi wybrzeżami Ameryki Południowej i Australii. Wynikający z tego gorący i słoneczny klimat w naturalny sposób przyczynia się do tego, że Tahiti jest romantyczną wyspą, którą wielu nowożeńców wybiera na swój miesiąc miodowy. Z jedynym międzynarodowym lotniskiem w całej Polinezji Francuskiej, Tahiti jest również punktem wyjścia do zwiedzania wysp Pacyfiku, takich jak Bora-Bora, Moorea czy Maupiti.

Polinezja ile
Wyspa w Polinezji ©Julius_Silver

Trochę kultury przed plażą?

Przed wyruszeniem na długie godziny bezczynności na plażach Tahiti, Papeete to okazja do bardzo ciekawych wizyt kulturalnych : nie można przegapić muzeum etnograficznego Punaauia lub muzeum Gauguina! Papeete, z licznymi sklepami, może być również przystankiem na zakupy, aby kupić lokalne produkty.

Czarujący urok tahitańskich plaż

Dlaczego jechać na Tahiti? Za plaże, z których wyspa jest sławna. Rzeczywiście, plaże z białym piaskiem są mokre w ciepłej i turkusowej wodzie jak na plażach Toaroto i Papehue. Tahiti ma nawet absolutnie zaskakujące plaże z czarnym piaskiem (pochodzenia wulkanicznego), takie jak na archipelagu Taiarapu. W wodzie dwie główne aktywności to surfing i nurkowanie.
Podobnie jak na Hawajach, prądy tworzą ogromne fale i zachwycają surferów, podczas gdy dno morskie, czyste i obdarzone bogatą fauną i florą, zachwyca nurków.

surfować na tahiti
Surfowanie po falach Tahiti ©Jennifer Polanco

Odwiedź Tahiti i pozostałe wyspy

Wreszcie, jeśli zafundujesz sobie – długą – wycieczkę na Tahiti, równie dobrze możesz skorzystać z okazji, aby podróżować lokalnie między różnymi wyspami Archipelagu Towarzystwa. Na wyspę Moorea można się dostać samolotem lub promem, podobnie jak Bora-Bora. Wyprawa nabierze nawet wyglądu ekspedycji, jeśli chcesz udać się na mniejsze wyspy, takie jak Tahaa czy Huahine, które pozostały znacznie bardziej dzikie, a przez to z konieczności o wiele bardziej urokliwe i egzotyczne.

hotel na palach
Hotel na palach ©Snapwire

Gastronomia skoncentrowana na rybach

Jeśli chodzi o catering, jeśli ceny są ogólnie dość wysokie – jak w przypadku wszystkich wydatków na wycieczkę na Tahiti – jedzenie jest doskonałe. Ze względu na położenie graniczące z Oceanem Spokojnym, rybołówstwo jest bardzo ważne na Tahiti i ryby są prawdziwą podstawą kuchni tahitańskiej. Jedną z ulubionych potraw mieszkańców wyspy jest surowa ryba marynowana w przyprawach i esencjonalnym mleku kokosowym. Wpływy gastronomiczne są liczne i spożywamy na przykład dużo ryb, takich jak sushi czy sashimi. Jeśli chodzi o mięso, luksusowe menu składa się z prosięcia wolno pieczonego w „piekarniku” wykopanym w ziemi z dodatkiem owoców i warzyw.

Znajdź dobry hotel na Tahiti

Będąc stolicą administracyjną i największym miastem zbiorowości zamorskiej, jaką jest Polinezja Francuska, Papeete wygląda jak metropolia, w której króluje turystyka. Nad morzem jest wiele hoteli i wiele interesujących miejsc turystycznych. Aby zarezerwować pokój po przybyciu na Tahiti, jednym z najlepszych rozwiązań nie jest znalezienie noclegu na ostatnią chwilę, ale raczej z wyprzedzeniem, aby skorzystać z tanich noclegów hotelowych.

hotelowa polinezja
Hotel w Polinezji ©Ibrahim Asad

Praktyczne informacje

Chcesz pojechać na Tahiti? Aby zapewnić udany pobyt, OK Voyage umożliwia korzystanie z praktycznych informacji i dobrych planów.

  • Biuro Informacji turystycznej : odwiedzić oficjalna strona internetowa poświęcona turystyce na Tahiti
  • Paszport i wiza : Ze względu na swój status społeczności zamorskiej wyspy Polinezji Francuskiej wymagają posiadania paszportu, a nie zwykłego dowodu tożsamości, aby wjechać na terytorium. Jednak nie jest konieczne posiadanie wizy.
  • Pieniądze i zmiana : walutą używaną na Tahiti jest France Pacific (CFP) 1000 CFP = 8,38 € i 1 € = 119,33 CFP (kurs wymiany jest stały w stosunku do euro)
  • Zmęczenie spowodowane różnicą czasu : Tahiti ma 12 godzin mniej niż we Francji latem i 11 godzin zimą. Tak więc, kiedy jest godzina dwudziesta na grobie; Paryż, w Papeete jest 8 rano.

Transporty

  • Dojazd na Tahiti : Międzynarodowe lotnisko Tahiti Faa’a znajduje się na obrzeżach Papeete. Transfer i taksówki zapewniają dostęp do centrum miasta.
  • Poruszanie się po Tahiti : do poruszania się po wnętrzu wyspy najlepszym rozwiązaniem jest samochód, 4×4, zwłaszcza jeśli chcesz pojechać do dolin w centrum wyspy. Aby odwiedzić resztę archipelagu, będziesz musiał wsiąść do samolotu lub promu.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

oto nasza Top 12 najpiękniejszych włoskich jezior!

Co zobaczyć i co robić w Mediolanie? Nasze 13 niezbędnych wizyt!