co zwiedzać, co robić? 12 rzeczy, których nie można przegapić

Często przedstawiane jako rywal Wenecji, miasto Werona łączy w sobie wszystko, co tworzy urok włoskich miast. Dowód z tymi 12 rzeczami do zobaczenia i zrobienia podczas wypadu na północ kraju. Poświęć 3 dni na zwiedzanie miasta…

Odkryj Weronę śladami Romea i Julii

Veneto ma do zaoferowania nie tylko Wenecję. Wędrowca pasjonującego się miastami sztuki, meloman, ale także miłośnicy Włoch będą zachwyceni wspaniałością uroczego średniowiecznego miasta Werona, 1h30 drogą z Miasta Dożów. Oto 12 wizyt i zajęć, których w żadnym wypadku nie można przegapić w mieście miłośników Szekspira. Ten wybór jest optymalny na krótki pobyt około 3 dni, na długi weekend…

SZTUCZKA : czy wiesz, że istnieje? wycieczki z przewodnikiem darmowy w Weronie? Ta bezpłatna wycieczka nie ma ustalonej ceny: po zakończeniu wizyty każda osoba może dać przewodnikowi kwotę w zależności od poziomu zadowolenia.

Grając romantyków przed domem Juliette

La Casa di Giulietta w Calle Cappello to gotycki pałac, który prawdopodobnie należał kiedyś do Kapuletów, jednej z rywalizujących rodzin w tragedii Szekspira. Na dziedzińcu słynny balkon. Niedaleko stamtąd można również podziwiać dom Romea… Oczywiście do zobaczenia!

Dom Giulietty
Dom Julii © iStock

POMYSŁ NA WIZYTY : odkryj Weronę śladami Romea i Julii, w towarzystwie ekscytującego francuskojęzycznego przewodnika. Legendarna para na niezapomnianą wizytę!

Spaceruj po Piazza delle Erbe i jego kolorowym rynku?

Starożytne rzymskie forum w Weronie jest dziś wspaniałym placem w stylu włoskim, bardzo kolorowym, który pozostał prawie taki, jaki był od średniowiecza. Przechadzamy się wśród straganów z lokalnymi wyrobami na codziennym targu lub siadamy na tarasie kawiarni, by delektować się atmosferą tak samo jak zawartością naszego kubka! Tak też zwiedza się miasto.

Piazza delle Erbe - Werona
Piazza delle Erbe © iStock / Leonid Andronov

Spędź wieczór na arenie byków

Starożytna arena walki byków w Weronie jest warta odwiedzenia o każdej porze roku, ale lato to czas odkryj rzymski amfiteatr podczas jednego ze spektakli operowych które są tam programowane z wielką pompą. Aida to jedna z wielkich klasyków tego miejsca.

Ale te areny pochodzenia rzymskiego można zwiedzać również w ciągu dnia, więc dlaczego nie dać się skusić? wizyta z przewodnikiem. Wtedy odkryjesz największy teatr plenerowy na świeciei doskonale zachowane.

Arena w Weronie
Arena w Weronie © LesZed.com

Zgub się w alejkach i odkryj place

Po minięciu turystycznych arterii zapraszam do zagubienia się w małych uliczkach miasteczka, każda bardziej urokliwa niż następna. W ten sposób będziesz miał okazję odkryć wspaniałe place (Piazza dei Signori lub Palazzo del Mercato Vecchio dla najpiękniejszych miast), które oferują piękny widok na to miasto sztuki i bez tłumów.

Piazza dei Signori - Werona
Piazza dei Signori © LesZed.com

Odwiedź imponujące Castelvecchio

Castelvecchio to imponujący zamek z czerwonej cegły, który świadczy o średniowiecznej przeszłości Werony. Naprawdę imponujący, zasługuje na objazd w taki sam sposób, jak zbudowany na jego przedłużeniu most obronny, Ponte Scaligero.

Castelvecchio
Castelvecchio © LesZed.com

Traverser le Ponte di Castelvecchio (lub Ponte Scaligero)

Oparty o zamek o tej samej nazwie i wyłożony tymi samymi czerwonymi cegłami, ten most to świetny sposób na wejście do zabytkowego centrum, cofając się w czasie do czasów średniowiecza. Nie przegap oświetlenia wieczorem lub gry świateł tworzonych na tych wałach o zachodzie słońca.

Most Castelvecchio (Pont Scaliger)
Most Castelvecchio (Pont Scaliger) © LesZed.com

Chodź po bruku Ponte Pietra

Drugie piękne wejście do centrum miasta, Kamienny Most (Ponte Pietra) to stary rzymski most drogowy. Świadek różnych okresów (biały marmur dla okresu rzymskiego i czerwona cegła dla części przebudowywanej za czasów Scaligeri), został odbudowany w identyczny sposób po II wojnie światowej.

Kamienny Most - Werona
Kamienny most © LesZed.com

Zrelaksuj się w ogrodzie Giusti

Bardzo spokojne miejsce, kilka minut spacerem od centrum miasta, ten ogród z widokiem na miasto Werona oferuje prawdziwą chwilę relaksu. Fontanny, jaskinie i labirynt pozwalają na dobrą zabawę z dala od zgiełku miasta. Odwiedzić w spokoju.

Ogród Giusti
Ogród Giusti © LesZed.com

Podziwiaj widok Werony z Castel San Pietro

Idealna panorama do podziwiania miasta sztuki, trzeba będzie wspiąć się na wzgórze nad starym rzymskim teatrem i dotrzeć do Castel San Pietro. Stamtąd widok jest po prostu wspaniały!

Widok Werony
Widok Werony © LesZed.com

Wspinaj się do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes

Kolejny piękny widok, na który trzeba sobie zasłużyć, a zwłaszcza mniej znany… Spacer jest sportowy, ale bardzo przyjemny, a przede wszystkim przyjazd zostanie wynagrodzony, zwłaszcza jeśli celuje się w zachód słońca.

Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes - Werona
Zachód słońca nad Sanktuarium Madonna di Lourdes © LesZed.com

Skosztuj Pandoro

To gwiaździste ciasto, pokryte cukrem pudrem, uwiedzie wszystkich smakoszy. To jest specjalność Werony.

Włoskie Pandoro, specjalność Werony
Włoskie Pandoro, specjalność Werony © iStock post424

Odkryj winnicę Valpolicella (okolice Werony)

Na jednodniową lub kilkugodzinną wycieczkę nie przegap winnicy Valpollicella, która zaczyna się u bram miasta i ma smak owocowej czerwieni.

Dobry plan zakwaterowania?
Aby odkryć ten piękny region, osobiście polecam Wynajem Marco, gospodarz Airbnb jak żaden inny, położony pomiędzy Weroną, jeziorem Garda i Valpollicella. Ale jeśli chcesz być bliżej centrum miasta, znajdź zakwaterowanie bez dalszych opóźnień.

Winnica Valpolicella
Winnica Valpolicella © iStock

W skrócie, bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, muzyki klasycznej czy typowego włoskiego dolce vita, w Weronie nie zabraknie aktywów, które Cię uwodzą! W międzyczasie pamiętaj, aby sprawdzać nasze prognozy klimatyczne miesiąc po miesiącu, aby określić, kiedy będzie najlepszy czas, aby pojechać do Werony.

A jeśli już odwiedziłeś Weronę, powiedz nam, jakie są – dla Was – rzeczy do zobaczenia, zrobienia lub odwiedzenia, ale przede wszystkim, których nie można przegapić?

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Odkryj Ischię, najpiękniejszą wyspę w Europie

10 kolorowych zdjęć, aby odkryć Cinque Terre