Co zobaczyć w Xi’an? 8 wizyt, których nie można przegapić!

Dawna stolica starożytnych Chin, Xi’an, była początkiem Jedwabnego Szlaku.

Położony w dorzeczu Żółtej Rzeki, miasto Xi’an oferuje niezrównane skarby takie jak armia z terakoty, wielka pagoda dzikich gęsi lub otaczający ją mur, ślad jej znaczenia w ostatnich stuleciach. Odkryj 8 najważniejszych wizyt w Xi’an podczas pobytu!

Odkryj Armię Terakotową

Armia żołnierzy z terakoty to prawdziwa armia na ludzką skalę. Te przedmioty z terakoty są umieszczane w szyku bojowym. Każdy może podziwiać stroje Gwardii Cesarskiej oraz pieczołowitość, z jaką te jednostki zostały przygotowane. Zachowane w muzeum, będziesz miał również okazję kontemplować rydwany wojenne wykonane z drewna. Stanowią imponujące świadectwo kreatywności pod panowaniem cesarza Qin i są jedną z głównych atrakcji do zobaczenia w Xi’an. Licz na dobrą półdniową wizytę!

armia z terakoty
Armia Terakotowa ©DR

Zobacz Wielką Pagodę Dzikich Gęsi

Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi jest świętym miejscem dla wielu buddystów. Znajduje się na południe od Xi’an, umożliwiło zachowanie przedstawień Buddy. Jeden z nich ma trzecie oko, które symbolizuje zdolność Buddy do widzenia tego, czego nie widzą zwykli śmiertelnicy.

pagoda dzikich gęsi
Pagoda dzikich gęsi ©DR

Podziwiaj widowisko muzycznych fontann

Pokaz fontann w Xi’an jest znany w całej Azji ze względu na rozmiar oraz jakość oprawy dźwiękowej i oświetleniowej. Wiele występów odbywa się w ciągu dnia, ale warto wybrać się i podziwiać spektakl po zmroku. Ta bezpłatna aktywność trwa tylko około dwudziestu minut. Więc zoptymalizuj swoją przyjemność, zaczynając od obserwowania uroczystości z platformy, przed wejściem na środek fontann. Zafundujesz sobie żywy i orzeźwiający spacer. Pokaz do zobaczenia w Xi’an, przed Wielką Pagodą Dzikich Gęsi!

muzyczna fontanna
Muzyczna fontanna ©Rolf_52

Podziwiaj historyczne wieże Xi’an

Miasto Xi’an jest symbolem ogólnochińskiego sukcesu między wszechobecną tradycją a pewnym zamiłowaniem do nowoczesności. Zobacz dwie najpiękniejsze wieże do zobaczenia w Xi’an, które przypominają chwalebną przeszłość miasta. zacząć od Dzwonnica lub Dzwonnica. Wyznaczał centrum miasta za czasów dynastii Ming i oferuje wyjątkowy widok na okolicę. Kilka przecznic od kuzyna, Wieża Bębnów lub Wieża Bębnów, jest największym w Chinach. Ze szczytu 34 metrów będziesz kontemplować wieki historii z pradawnymi bębnami zawieszonymi na fasadach i wieloma wpływami architektonicznymi.

Wieża Bębnów
Wieża perkusyjna ©DR

Poznaj Muzeum Lasu Stel

The Muzeum Lasu Steli to muzeum lapidarium, którego wizyta jest zasadniczo ukierunkowana na kolekcję 2300 stel między X a XIII wiekiem. Ten zestaw powstał zasadniczo pod panowaniem dynastii Tang. Niezwykła wizyta w Xi’an!

stele leśne
Las stel ©DR

Obserwuj Wielki Meczet

Zbudowany w 742 roku wielki meczet w Xi’an zachwyca swoimi wymiarami. Jest to także jeden z czterech największych meczetów w Chinach.. Różni się od znanych nam meczetów swoim azjatyckim stylem, bardzo zbliżonym do chińskiej świątyni. Oryginalny rendering, który sprawia, że ​​wizyta jest nie do pominięcia!

Wielki Meczet w Xi'anie
Wielki Meczet w Xi’an ©RPBMedia

Spaceruj po drewnianych murach obronnych

Szczególnie dobrze zachowały się mury miejskie w Xi’an. Jest to również jedno z niewielu miast w Chinach, które wciąż ma ogrodzenie. Ze szczytu tej ściany możesz zwiedzać większość Xi’an. W nocy obserwuj to pod nocnymi światłami… uderzy cię azjatycki spokój!

Wały Xi'an
Część murów obronnych Xi’an ©chuyu

Wspinaj się na górę Hua

Jeśli widziałeś już wszystko, co jest do zobaczenia w Xi’an, zalecamy zabranie klucza do pól i kieruj się na górę Hua. Sto kilometrów od miasta czekają na Ciebie niepowtarzalne krajobrazy, o które będziesz musiał jeszcze trochę się wysilić. Wędrówka zaczyna się od North Peak, do którego trzeba dotrzeć ścieżką wąwozów, kolejką linową. To najpopularniejsza i najłatwiejsza wędrówka. Ale możesz też pójść ścieżką żołnierzy i jego 4000 kroków, z których niektóre są prawie pionowe! Są jeszcze cztery inne szczyty do zbadania… Wrażliwe ciała powstrzymują się!

Góra Hua
Góra Hua ©DR

Przydatna informacja

Oto kilka praktycznych informacji, które przydadzą się podczas pobytu w Xi’an:

  • Aby dotrzeć do Xi’an, samolot to najszybszy i najłatwiejszy środek transportu. Zaledwie 13 kilometrów od miasta, międzynarodowy port lotniczy łączy główne miasta kraju, ale także wiele międzynarodowych stolic.
  • Możesz także wsiąść do pociągu, który zabierze Cię do wszystkich ośrodków miejskich kraju.
  • Powinieneś również wiedzieć, że w Chinach większość muzeów państwowych jest bezpłatna, natomiast bilet wstępu do prywatnych struktur kosztuje zwykle w Xi’an 50 juanów. Łączny dostęp do dwóch najpiękniejszych wież miasta kosztuje tyle samo, a transport publiczny i taksówki też są dość tanie.
  • Wreszcie, mieszkania są o 75% tańsze w Xi’an niż w Pekinie. Noc w luksusowym hotelu nie będzie kosztować więcej niż 80 euro ze śniadaniem!
  • Sprawdź trendy klimatyczne w Xi’an, aby wiedzieć, kiedy jechać w zależności od pogody.
zobacz w Xi'an
Panorama miasta ©DR

Koniecznie trzeba zobaczyć Xi’an… i potem?

Jeśli Xi’an jest prawdziwą wizytówką przeszłości cesarskich Chin, ogrom tego kraju pozwala na wiele sposobów zanurzyć się w jego złożoną historię. Chiny lubią przypominać ludziom, że są jednym z najbardziej dynamicznych narodów na świecie. W Hunnan, w samym sercu parku geologicznego Shinuzhai, można na przykład przejść przez najdłuższy szklany most na świecie. Mimo to 300 metrów nad ziejącą otchłanią! Mniej żądnym przygód podróżnym polecamy bogate i ultra-technologiczne wieże Szanghaju, a w szczególności Perła Orientu, która jest jedną z najwyższych na świecie. A dlaczego nie zdecydować się na pobyt w jednym z luksusowych hoteli Wielkiego Muru Chińskiego? Najwygodniejszy sposób, aby w pełni doświadczyć wielu osobowości Państwa Środka!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Dlatego Bora Bora jest jedną z najpiękniejszych wysp na świecie

oto nasza Top 12 najpiękniejszych włoskich jezior!