Co zobaczyć na Dżerbie? 8 wizyt, których nie można przegapić!

Na południowym wschodzie Tunezji znajduje się wyspa Dżerba. Wygląda na to, że tę wyspę odkrył Ulisses… od tego czasu łagodny Djerba nigdy nie przestał zaskakiwać!

Zdecydowałeś się pojechać do Tunezji i odwiedzić tę wspaniałą wyspę, jaką jest Djerba, ale nie wiesz, co zobaczyć lub co robić? Oto artykuł szyty na miarę na niezapomniany pobyt. Znajdziesz najważniejsze miejsca do zobaczenia na Dżerbie i jej okolicach. Od najpiękniejszych zabytków po wizyty, których nie można przegapić, ujawniamy wszystko!

Dojazd do Houmt Souk

Miasto Houmt Souk jest stolicą wyspy Dżerba. Znajduje się na północ od tego ostatniego. Houmt Souk słynie z wielu rynków (tkaniny, przyprawy, ceramika…), bardzo komercyjne uliczki, jak również typowa tunezyjska architektura. Znajdziesz tam również kilka meczetów, wszystkie tak różne jak siebie nawzajem. Nie wahaj się ich odwiedzić, zaskoczą Cię ich szczególne style. Wcześnie rano, bardzo cenne jest delektowanie się dobrym wyciśniętym sokiem podziwiając wschód słońca w niemal absolutnej ciszy w jednej z miejskich kawiarni.

targowisko
Houmt Souk ©Hegor / Wikipedia, wolna encyklopedia

Wybierz rzymską drogę

Podbita przez Rzymian Dżerba została połączona z lądem przez siedmiokilometrowy tor, trasa używana do dziś. Oczywiście od tego czasu jezdnia była kilkakrotnie remontowana, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo jej użytkownikom. Możesz to zrobić tak czy inaczej. Codziennie jeździ tam wiele pojazdów! Zachęcamy do skorzystania z tej trasy o świcie lub zmierzchu. Z tego mostu, na poziomie wody, będziesz miał wspaniały widok na morze i okolicę!

Rzymska droga
Droga rzymska ©Big / Wikipedia Commons

Odwiedź Muzeum Guellala

Region słynie z ceramiki. To przede wszystkim wioska Guellala umożliwiła zdobycie solidnej reputacji w tej dziedzinie. Tutaj powstają wazony, dzbanki i inne drobne rękodzieła które są następnie odsprzedawane w suku Houmt Souk.

Ceramika Dżerba
Ceramika z Guellali ©Stegop / Wikipedia Commons

Jest też muzeum, które jest najważniejsze do zobaczenia na Djerbie. W rzeczywistości, jeśli chcesz poznać codzienne życie mieszkańców i ich tradycje, to jest miejsce do odwiedzenia. Poznasz wiele tematów. Na przykład możesz się zastanawiać, dlaczego orientalne panny młode zmieniają suknie 7 razy podczas ślubu? Odwiedź to muzeum, a będziesz miał odpowiedź! Odkryjesz kilka scen z życia, z tradycyjnymi strojami. Mały dodatek tego muzeum jest również? jego wspaniały, wysadzany drzewami ogród gdzie możesz odpocząć w spokoju.

Muzeum Guellali
Muzeum Guellala ©Bsghaier / Wikipedia Commons

Popłyń na wyspę Flamingo

Wypływając z portu Houmt Souk, na pokładach wspaniałych żaglówek przypominających korsarzy, można popłynąć na wyspę różowych flamingów. Podczas przeprawy marynarze będą machać licznymi linami i żaglami pod twoimi zdumionymi oczami. Jeśli nadarzy się okazja, można również podziwiać delfiny. Raz na wyspie Czeka na Ciebie kilka działań: wycieczki quadami lub buggy, lokalne restauracje pod słomianymi chatami, bezczynność na białym piasku nad brzegiem wysublimowanej wody. Oczywiście można podziwiać ładne populacje ptaków, ale zwłaszcza flamingówod których pochodzi nazwa tej wspaniałej wyspy!
Sprawdź terminy i zarezerwuj swój rejs

różowa wyspa flamingów na djerba
Wyspa Flamingów ©EzzDahmed / Wikipedia Commons

Zrelaksuj się w łaźni tureckiej?

Gospodarka tej zaczarowanej wyspy zasadniczo obraca się wokół turystyki nadmorskiej. Ponadto, jeśli szukasz spa lub thalasso, będziesz musiał udać się na Djerbę. Infrastruktura hotelowa faktycznie integruje wiele obiektów przeznaczonych do wypoczynku i dobrego samopoczucia.. Część z nich znajduje się w fondoukach, czyli miejscach o bardzo silnej aktywności gospodarczej dla przechodzących kupców.

Ale jedną z najważniejszych rzeczy do zobaczenia na Dżerbie jest piękno orientalnej łaźni tureckiej. Prawdziwa chwila relaksu i dobrego samopoczucia. Na wyspie znajdziesz kilka. Często są to zwykłe hammamy, ale niektóre instytuty oferują prywatyzację lokalu. To odkrycie, którego nie można przegapić podczas pobytu. Poczujesz się jak na małej chmurce po inhalacji lokalnych olejków eterycznych rozpowszechniane w miejscach. Nie wahaj się skorzystać z możliwości masażu za kilka dodatkowych dinarów!

łaźnia turecka
Łaźnia turecka © Sabine Lange / Pixabay

Przeczytaj także : Djerbahood: druga twarz Djerba
Kiedy Tunezja ulega urokowi miejskiej sztuki, rodzi się skansen… Odkryj 10 najpiękniejszych zdjęć Djerbahoodu.
Zobacz więcej >

Podziwiaj synagogę Ghriba

Synagoga Ghriba jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na Dżerbie. Rzeczywiście, ta synagoga gości jedną z ostatnich społeczności żydowskich w świecie arabskim. Wielu odwiedzających jeździ tam co roku podziwiać piękno tego majestatycznego budynku. Najpiękniejszym widokiem pozostaje wnętrze. Aby wejść, będziesz musiał przejść przez bramkę bezpieczeństwa i zakryj głowę i ramiona. Bardzo ważne jest respektowanie tych zwyczajów w tym świętym miejscu. Będąc w środku, zaskoczy Cię duchowość tego miejsca. Posłuchasz żydowskich pieśni rabinów, podziwiając wystawne kolory tej synagogi.

Synagoga w Ghriba
Synagoga Ghriby ©Citizen59 / Wikipedia Commons

Odkryj Dżerbę Odkrywaj

Dżerba Odkrywaj jest w rzeczywistości wioską łączącą wypoczynek, kultury i tradycje tunezyjskiego życia. Znajdziesz wszelkiego rodzaju zajęcia dla najmłodszych, ale także dla starszych. Baw się, poznając historię Dżerby i jej folklor. Odkryć Muzeum Lalla Hadria i wszystkie jego arabsko-islamskie dzieła. Możesz również przejść do największa farma krokodyli na Morzu Śródziemnym. Ale także chodź na koncerty i poznawaj tunezyjską kulturę muzyczną dzięki scenie Musik Explore.

Dżerba odkrywać
Farma krokodyli ©Ad Meskens / Wikipedia Commons

Spaceruj po plażach Dżerba

Jeśli bardziej przyciągają Cię plaże, wiedz o tym Djerba ma ogromne przestrzenie prawie nieskazitelnego białego piasku. Wzdłuż tych plaż rosną imponujące palmy. To właśnie te śródziemnomorskie rośliny robią największe wrażenie na umysłach ludzi. Bez wątpienia Polinezja leży na Morzu Śródziemnym!

Czy wiesz, że plaże Dżerby są uważane za najpiękniejsze na kontynencie afrykańskim? Rzeczywiście, nie będziesz mógł udać się na tę wyspę, nawet nie przechodząc kilka godzin wylegiwania się na ciepłym piasku w idyllicznej scenerii. Plaże Djerby są bardzo popularne wśród turystów. Woda ma prawie dobrą temperaturę przez cały rok. Wiedz, że słońce tam świeci 350 dni z 365 ! Możesz znaleźć hotele z dostępem do prywatnej plaży, dla większego spokoju.

🐫 Bez tego nie będziesz mógł opuścić Djerby przejażdżka na wielbłądzie ! Przeżyj piękno Dżerby podczas niezapomnianej przejażdżki i odkryj laguny i wioski berberyjskie otoczone fascynującymi krajobrazami. Więcej informacji tutaj.

Plaża Dżerba
Plaże Dżerby ©alex i mac / Wikipedia Commons

Inne pomysły na zajęcia lub wycieczki z Djerby:

Przydatna informacja

  • Aby dostać się na Dżerbę z Tunezjimożna pojechać rzymską drogą, którą widzieliśmy wcześniej, lub promem łączącym kontynentalne miasto El Jorf z Djerba Ajim.
  • Z Francjimożna się tam dostać drogą lotniczą lub morską.
  • Waluta na wyspie Dżerba używany jest dinar tunezyjski (TND). Wiedz, że 1 € = około 3,38 TND.
  • Jest brak jet lag między Francją a Dżerbą zimą, a latem -1 godzina.
co zobaczyć na Dżerbie
Zachód słońca na wyspie Dżerba ©SuperManu / Wikipedia Commons

Podstawy Djerby… i po?

Miasta Tunezji są bardzo podobne, ale oferują różne wizyty i zajęcia. Jeśli podobała Ci się podróż na Dżerbę, z pewnością spodoba Ci się wizyta w innych miastach, takich jak Monastir czy Tunis, stolica Tunezji. Nie wahaj się zostawić nam swoich komentarzy i wrażeń twój pobyt na Dżerbie gdybyś miał okazję tam pojechać!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

10 niezwykłych miejsc do odwiedzenia

Odkrywanie Tajlandii na 24 zdjęciach