Co zobaczyć i zrobić w Pekinie? Nasze 15 niezbędnych wizyt!

Tutaj nowoczesność i tradycja toczą łagodną, ​​ale nieustanną walkę o podbój kosmosu. Ślady przeszłości stykają się z architekturą jutra, kształtując miasto, w którym wybór zwiedzania może być trudny, ponieważ możliwości są nieograniczone. więc tutaj jest sugestia rzeczy do zrobienia w Pekinie zbadać wszystkie aspekty jego osobowości.

Spacer po placu Tian’anmen

Witamy na największym placu na świecie. Jeden z najbardziej znanych także ze względu na deklarację założenia przez Mao Chińskiej Republiki Ludowej, a następnie Rewolucję Kulturalną 1989 roku. Wokół tego placu znajdują się najważniejsze zabytki Pekinu: Mauzoleum Mao, Brama Niebiańskiego Pokoju (i jej przedłużenie, Zakazane Miasto), Muzeum Narodowe Chin itp. Na pewno przejdziesz tam podczas wizyty w Pekinie!

miejsce Tian anmen Pékin
La place Tian’anmen ©PoppyPixels

Odkryj Zakazane Miasto

Zakazane Miasto bierze swoją nazwę od tego, że przez ponad 500 lat zakazano wjazdu. Dziś, jest to najczęściej odwiedzane miejsce w Pekinie i prawdopodobnie w Chinach. Chroniony murami o wysokości dziesięciu metrów, zazdrośnie strzeże swojego skarbu: Pałacu Najwyższej Harmonii (pałac wielkich wydarzeń cesarskich).

zakazane miasto pekin
Zakazane Miasto zimą ©06photo

Odwiedź wyspę Qiongdao

Na północny zachód od Zakazanego Miasta, park beihai jest rajem dla każdego, kto czuje się trochę przytłoczony nieustanną furią życia w Pekinie. Ten tysiącletni ogród, niegdyś zarezerwowany dla cesarza, jest jednym z najpiękniejszych parków w kraju, w szczególności dzięki jego centralna wyspa Qiongdao. Ten, odwiedzany pieszo lub rowerem, jest niewątpliwie jedną z najbardziej relaksujących wycieczek w Pekinie!

Wyspa Qiongdao
L’île Qiongdao ©TkKurikawa

Zbierz się w Świątyni Nieba

Świątynia Nieba pozwalała cesarzom czcić naturalny element, którego uważali za duchowych synów: niebo. Ten uroczysty budynek (największy w Zakazanym Mieście), z każdym bogatszym zdobieniem niż następny, ma bramę do czterech punktów kardynalnych. W upalnym upale warto wybrać się na spacer po sąsiednim ogrodzie z cyprysami i sosnami.

świątynia nieba w Pekinie
Świątynia Nieba ©SeanPavonePhoto

Odnajdywanie spokoju w Pałacu Letnim

Pałac Letni był drugą rezydencją cesarzy, kiedy chcieli opuścić Pekin. Zorganizowane wokół jeziora Kumming, jest w całości poświęcony reszcie swoich znamienitych gości. Wszystko tam tchnie spokojem. Podobnie jak Zakazane Miasto, składa się z różnych budynków, w tym Pałacu Dobroczynności czy pawilonu zapachów.

letni pałac w pekinie
Letni Pałac ©axz66

Ucz się w Narodowym Muzeum Chin

Wynik unii dwóch ważnych muzeów miasta, Muzeum Narodowe Chin otworzył swoje podwoje w 2003 roku. Wśród największych muzeów na świecie śledzi całą historię Chin, od prehistorii do końca starego reżimu, w dynastii Qing, na początku XX wieku. Jej unikatowe na świecie kolekcje pozwolą odkryć kunszt i kulturę ludu ukształtowanego przez tysiąclecia wspólnej historii.

Muzeum Narodowe w Chinach
Muzeum Narodowe Chin ©Jean-Pierre Dalbéra / Flickr

Zgub się w labiryncie Hutongów

Aby odnaleźć oryginalną atmosferę tego megalopolis, wystarczy w Pekinie tylko jedno: daj się kierować instynktowi w Hutongowie. Te małe starożytne uliczki (niektóre mają ponad osiemset lat!) są zorganizowane wokół tradycyjnych domów. Zwane siheyuans, domy te połączone są ze sobą galeriami i stanowią to, co najbardziej autentyczne dla miasta, które zdecydowanie wybrało przyszłość.

Hutong Pekin
Un Hutong © fotostory

Podziwiaj architekturę Opery Pekińskiej

To upodobanie do nowoczesności wyraża się w szczególności w imponującej architekturze ostatnich budynków, zbudowanych z myślą o realizacji ambicji Państwa Środka. Narodowe Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie, częściej nazywane Beijing Opera, jest najbardziej uderzającym przykładem. Umieszczona pośrodku niecki, zakrzywiona konstrukcja dumnie odbija swoją sylwetkę na wodzie i oznajmia zwiedzającemu, jeszcze zanim ten wejdzie do środka: artystyczne powołanie miejsca.

opera pekińska
Opera Pekińska ©Jorge Láscar

Zakupy na ulicy Qianmen

Ponad 850 metrów, la rue Qianmen łączy w sobie wszystko, co turysta lubi robić w Pekinie. Sklepy, restauracje i małe stragany, ta ulica była jedną z najbardziej komercyjnych arterii w epoce Qing. Trochę cierpi z powodu swojej sławy, ale nie mniej obowiązkowy punkt przejścia dla wszystkich, którzy chcą odkryć duszę Pekinu.

rue Qianmen Pékin
Qianmen ©orfeusz26

Spaceruj po parku Yuanmingyuan

Nie mylić z Pałacem Letnim, Park Yuanmingyuan, zwany także starym Pałacem Letnim, to ogromny kompleks ogrodów, kanałów i jezior, gdzieniegdzie przerywany tradycyjnymi pawilonami i mostami o architekturze klasycznej. Doceniamy konfucjański spokój, który emanuje z tego miejsca! Możesz także poznać historię wojny opiumowejodwiedzając ślady tych niespokojnych czasów.

Yuanmingyuan Pékin
Yuanmingyuan © Ronen1021

Naładuj akumulatory w Świątyni Lamy

Pierwotnie rezydencja pałacowa księcia, Świątynia Lamy został przekształcony w 1744 w rezydencję dla mnichów tybetańskich. Po przetrwaniu maoistowskiej rewolucji kulturalnej jest obecnie jedną z najbardziej znanych świątyń buddyjskich poza Tybetem. Obserwowanie mnichów w medytacji trochę spokoju duszyw tym mieście tak dynamicznym i zawsze w ruchu.

lamowie świątyni
Świątynia Lamy ©crackerclips

Podziwiaj architekturę Stadionu Narodowego

Park Olimpijski jest wizytówką potęgi i ambicji dzisiejszych Chin. Z okazji Igrzysk zorganizowanych w 2008 roku miasto wzbogaciło się o tę ogromną przestrzeń, w której mieszczą się przede wszystkim: Stadion Narodowy, którego fałszywie zdezorganizowana architektura zyskała przydomek „Ptasie Gniazdo”. Może pomieścić do 91 000 widzówjest to największa stalowa konstrukcja, jaką kiedykolwiek zbudowano i obowiązkowa rzecz w Pekinie!

stadion narodowy w Pekinie
Stadion Narodowy w Pekinie © Romain Pontida / Flickr

Podgrzej niebieską kartę na ulicy Wangfujing

Wśród rzeczy do zrobienia w Pekinie koniecznie musisz zrobić objazd do la rue Wangfujin uwolnić cię od kilku juanów. Ulica jest dla pieszych i jest domem zarówno dla głównych luksusowych marek, jak i kilku tradycyjnych straganów. Możesz skosztować smażonego skorpiona lub kupić torebkę Gucci, w zależności od twoich pragnień!

Wangfujing
Wangfujing ©axz66

Zanurz się w imperialnej historii, odwiedzając grobowce Ming

Dla tych, którzy chcą ponownie przeżyć imperialną przeszłość Chin, będą musieli podróżować około pięćdziesięciu kilometrów od Pekinu, aby dotrzeć… grobowce Ming, największa dynastia cesarzy, jaką znał kraj. Przejście Święta Droga ponad 7 kilometróww pełni zmierzysz splendor i wspaniałość cenionego okresu Imperium.

Grobowce Ming
Grobowce Ming ©photonaj

Podziwiaj Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński to jedna z konstrukcji, o których marzy cała ludzkość. Z oszałamiającą długością prawie 7000 kilometrów, Wielki Mur imponuje również datą powstania: między IV a II wiekiem p.n.e. JC. Pierwotnie zbudowany w celu obrony Pekinu, ostatecznie służył głównie jako droga powietrzna do transportu ludzi i towarów przez góry.. Jest to część Badaling, 70 kilometrów na północ od Pekinu, która jest najczęściej odwiedzaną częściąjako najmocniej odrestaurowany.

wielka porcelana ścienna
Wielki Mur Chiński ©aphotostory

Badaling jest najbardziej dostępną sekcją dla turystów, ponieważ na innych stronach będziesz potrzebować dużo wytrzymałości, aby chodzić po murze: wysokość i strome nachylenie niektórych fragmentów bardzo szybko utrudnia spacer. Bez względu na miejsce, w którym zaczniesz, Wielki Mur obiecuje spektakularne widoki na otaczającą przyrodę.

Przydatna informacja

  • Aby dotrzeć do Pekinu z Paryża, będziesz potrzebować około około dziesięciu godzin lotu za cenę oscylującą wokół 700 euro.
  • Do centrum można wtedy łatwo dojechać metrem lub autobusem. W mieście, nie krępuj się korzystać z roweru. Nawet jeśli ustąpiły pasom zarezerwowanym dla samochodów, ścieżek rowerowych wciąż jest mnóstwo. W przypadku dłuższych podróży należy pamiętać, że taksówka jest dość praktyczna i bardzo łatwo dostępna.
  • Jeśli chodzi o wizyty, weź „Pekin Museum Pass”, który umożliwia wejście z duża zniżka w wielu muzeach miasta, jednocześnie informując o dogodnościach dojazdu.
  • Wreszcie wiedz, że miesiące od listopada do marca nie są zalecane na zwiedzanie Pekinu ponieważ są zimne i bardzo zanieczyszczone! Sprawdź klimat w Pekinie.
widok z lotu ptaka pekin
Widok z lotu ptaka na Pekin ©dengsongquan

To, co trzeba zobaczyć w Pekinie… i później?

Takim miastem jest stolica Chin bogaty w swoją historię i dynamikę że można tam osiedlić się miesiącami, nie robiąc połowy tego, co jest do zrobienia w Pekinie. Nie można jednak zdecydowanie polecić odejdź od ekonomicznego płuca Chin aby lepiej zrozumieć jego różnorodność. Majestatyczny Xi’an i jego imperialne doświadczenie lub nowoczesny Szanghaj i jego nieumiarkowany smak przyszłości, oto wiele miejsc, których nie można przegapić, gdy postawisz stopę w Państwie Środka!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

8 etapów, które trzeba zobaczyć!

Wynajmij mały domek na wakacje: testowaliśmy!