Co zobaczyć i zrobić w Adelajdzie? Nasze 10 niezbędnych wizyt

Nie wiesz, co robić w Adelajdzie? Oto wszystkie nasze pomysły na wycieczki po tym niezwykłym mieście.

Położone na południu Australii to miasto na ludzką skalę oczaruje Cię. Co robić w Adelajdzie? Wybierz się na spacer po deptakach, idź na zakupy, skosztuj słynnych win regionu lub zwiedzaj jego muzea. Nie będziesz miał czasu na nudę! Jest to również idealny punkt wyjścia do przygody w Australijski Bush lub na Wyspie Kangura Blisko. Jesteś gotowy ? Wybierzmy się na rewelacyjną wycieczkę do Adelajdy!

Spaceruj po Rynku Centralnym

Co robić w Adelajdzie po przyjeździe? Poznaj Rynek Centralny. Położony w samym centrum miasta, niedaleko Victoria Square, ten kryty targ to idealne miejsce na wprawienie się w nastrój. Poświęć pół dnia na zwiedzanie lokalu, czas na przemieszczanie się z jednego stoiska na drugie z przerwami na kawę lub przekąskę. Tutaj znajdziesz wszystkie świeże produkty, które Australia ma do zaoferowania!

centralny rynek Adelaide
Rynek Centralny ©moisseyev

Odwiedź Port Adelaide

Port-Adélaïde to historyczna dzielnica miasta i jako taka stanowi prawdziwe dziedzictwo. Odkryjesz tam pierwsze budynki Adelajdy, ale także stary telegraf. W szczególności można tam spać: hotele zostały nawet sklasyfikowane przez rząd australijski jako zabytki. W pobliżu znajduje się również większość głównych muzeówco sprawia, że ​​nie można przegapić krótkiego spaceru!

Port Adelajda
Port-Adelaïde © Steven G Huddy

Dowiedz się o kulturze Aborygenów w Muzeum Australii Południowej

Tutaj jest największe muzeum świata poświęconego sztuce Aborygenów, z tysiącami przedmiotów kolekcjonerskich. Na 5 piętrach prezentowane są wystawy stałe i czasowe. Znajdziesz również szkielety wielorybów i kaszalotów. Krótko mówiąc, dzięki tak zróżnicowanym wystawom, to muzeum może zadowolić wszystkich i jest niezbędną wizytą w Adelajdzie!

Muzeum Australii Południowej
Muzeum Australii Południowej ©Rexness / Flickr

Poznaj historię Australii w Muzeum Migracji

Jeśli interesuje Cię historia Australii, to nie przegap tego muzeum? podczas pobytu w Adelajdzie. W ten sposób prześledzisz imigrację na południu Australiigłówne motywacje osadników i ich relacje z tubylcami.

Muzeum Migracji w Adelajdzie
Muzeum Migracji ©Ranjit Simkhada

Spaceruj po Ogrodzie Botanicznym

Spaceruj po 30 hektarach tego wyjątkowego ogrodu! Ogród Botaniczny w Adelajdzie oferuje niesamowitą różnorodność egzotycznych roślin z całego świata. Dowiedz się również więcej o lokalnych roślinach, a w każdym razie miłego i spokojnego czasu. Adelaide to niesamowicie zielone miasto i to pokazuje!

ogród botaniczny w adelajdzie
Ogród botaniczny © Dietmar Rabich / Wikipedia Commons

Poznaj Muzeum Morskie

Adelaide Port odzwierciedla część historii miasta. W muzeum marynarki wojennej?dowiesz się więcej o imigracji, przyrządy nawigacyjne i pomiarowe,a także na lokalnej gospodarce!

Południowoaustralijskie Muzeum Morskie
Muzeum Morskie Australii Południowej ©Bahudhara / Wikipédia Commons

Muzeum Dom Admirera la Ayers

Ten dom był zamieszkany przez Sir Henry Ayers, jeden z premierów Australii. W stylu kolonialnym możesz odwiedzić to dziedzictwo Adelajdy i w ten sposób zobaczyć, w jakiej scenerii żył premier.

Muzeum Domu Ayers
Ayers House Museum ©Bahudhara / Wikipedia Commons

Zobacz zwierzęta w Adelaide Zoo

Ogród zoologiczny w Adelajdzie wita ponad 3000 pensjonariuszy i pochodzi z 1883 roku. Czyniąc to jednym z najstarszych w Australii. Nie tylko dowiesz się wiele o tych zwierzętach, ale przede wszystkim będziesz miał okazję zobaczyć typową architekturę tego kraju. Krótko mówiąc, kultura i rozrywka są na miejscu!

Ogród zoologiczny Adelajda
Koale w zoo ©moisseyev

Spacer po Rundle Street i jej okolicach

To właśnie na tej zamkniętej dla ruchu kołowego ulicy naprawdę można poczuć bicie serca Adelajdy! Ze wszystkimi małymi sklepikami, muzykami i posągami świń (bardzo fotogeniczne!), Rundle Street ma niezaprzeczalny urok. Jeśli nie wiesz, co robić w Adelajdzie w niedzielę, wiedz o tym le Rundle Mallnajstarszy pasaż handlowy w Australii, jest otwarty 7 dni w tygodniu.

Ulica Rundle Adelaide
Ulica Rundle i jej świnie ©Shou-Hui Wang / Flickr

Podziwiaj Park Narodowy Mungo

Położony około 500 km od Adelajdy, Park Narodowy Mungo jest częścią regionu Willandra Lakes (UNESCO). Tworzy ogromną wydmę z błota i piasku. Wydmy te ulegają zjawisku erozji pod wpływem wiatru i wody. Szczątki skremowanego ludzkiego szkieletu, kobiety Mungo (26 000 lat) i mężczyzny Mungo (62 000 lat), zostały znalezione zakopane w wykopanym ochrą dole. W towarzystwie przewodnika będziesz miał mnóstwo czasu, aby dowiedzieć się więcej australijska żywność i medycyna krzewów.

park narodowy Mungo
Le parc national Mungo ©Nick Fox

Przydatna informacja

  • Aby dostać się do Adelajdy, licz 20 godzin lotu z Paryża z co najmniej jednym międzylądowaniem.
  • Najlepsze miesiące na wizytę w Adelajdzie pochodzą z Od września do maja. Unikaj australijskiej zimy, kiedy temperatury spadają (ale pozostaje łagodna) i gdzie pada deszcz. Zobacz szczegóły i trendy klimatyczne w Adelajdzie
  • Międzynarodowe lotnisko w Adelajdzie znajduje się około 6 km od centrum miasta. Aby następnie dotrzeć do centrum miasta, możesz wziąć taksówkę lub autobus.
  • Aby poruszać się i zobaczyć wszystko, co jest do zrobienia w Adelajdzie, najlepiej kupić metroKARTA, z którego można korzystać w całej sieci autobusów, pociągów i tramwajów. Jeśli zostaniesz tam przez krótki czas, wybierz karnet dla gości metroCARD który oferuje trzy dni nieograniczonej jazdy.
Plage Port Willunga
Plaża Port Willunga ©moisseyev

Koniecznie trzeba zobaczyć Adelaide… a potem?

W Adelajdzie jest tyle rzeczy do zrobienia! Jak we wszystkich australijskich miastach, będziesz pod wrażeniem chłodna postawa mieszkańców oraz przez ciepłą i dynamiczną atmosferę, która tam panuje. Aby przygotować się do podróży do Australii, nie wahaj się zapoznać z naszym kompletnym przewodnikiem na niezapomnianą podróż!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

12 wizyt, których nie można przegapić w Lotaryngii!

Niezbędne do odwiedzenia Hammamet, jednej z pereł Tunezji