Co zobaczyć i co robić w Lozère na północy Oksytanii?

Lozère to miejsce szczególne, prawie kraj. W każdym razie podróż sama w sobie, w samym sercu Francji. Pobyt, który zapowiada się wyjątkowo, ponieważ w Lozère jest tak wiele rzeczy do zrobienia!

Ze swoimi świeckimi tradycjami, dzikimi krajobrazami, małymi spokojnymi wioskami: terytorium Lozère zadziwia. Na północ od Oksytania ten najmniej zaludniony departament we Francji jest bogaty w dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze co sprawia, że ​​chcesz przedłużyć urlop w nieskończoność. Ale ponieważ często brakuje nam czasu, oto 12 rzeczy do zrobienia w Lozère!

Spaceruj po ładnym miasteczku Mende

Zacznijmy od głównego miasta Lozère. Mende jest fajny, urzekający, z urokliwymi skwerkami i wyjątkowymi alejkami. Zabytki historyczne przypominają bogatą przeszłość miasta. Na przykład imponujący gotycka katedra. Świadczy o władzy biskupów w dawnej prowincji Gévaudan.

Mende et sa cathédrale
Mende et sa cathédrale © mat

Gorges du Tarn to prawdziwa naturalna perełka. Rzeka cierpliwie wykopała wspaniały kanion między Causse Méjean a Causse de Sauveterre. Zwiedzanie wąwozów jest koniecznością, ale zrobienie tego łodzią to obietnica niezapomnianej chwili. Przewoźnicy małych wieś Malene zapraszamy na spacer wzdłuż wody, aby odkryć najpiękniejszą część kanionu.

Spływ kajakowy w Gorges du Tarn w Lozère
Spływ kajakowy w Gorges du Tarn © w dziczy

TRZEBA ZOBACZYĆ WIDEO

Odkryj zabytki Marvejols

W dolina Colagne, to miasto z bezcennym dziedzictwem kulturowym, nazywane „Belle du Gévaudan”. Ufortyfikowane bramy, posągi Bestii z Gévaudan i Henryka IV, kościół Notre-Dame-de-la-Carce, rezydencje… Coś, co zaimponuje! Marvejols to także przyjemna baza wypadowa do zwiedzania Aubracniedaleko.

Dzwonnica Notre-Dame de la Carce w Marvejols
Dzwonnica Notre-Dame de la Carce w Marvejols © rysan34

Weź się za listonosza na scenowizji Saint Alban

Co robić w Lozère? Zostań oczywiście listonoszem! Poprzez zaskakujące wciągające wrażenia, podążaj za Augustem, wiejskim listonoszem. Oryginalny sposób odkrywać historię, życie codzienne i piękno otoczenia. W przeddzień przejścia na emeryturę Auguste szuka swojego następcy: na dobrych warunkach…

Śledź Auguste, listonosza, w Saint-Alban, aby zrobić w Lozère
Podążaj za Auguste, listonoszem, do Saint-Alban! © scenovisionstalban.com

Zakochaj się w Saint-Enimie

Są miasta, które cię znaczą. Saint-Enimie jest częścią ! Ulice wyłożone kamykami Tarn, malownicze domy z wapienia, niezwykły klasztor: małe średniowieczne miasteczko nie ma sobie równych. To prawdziwa przyjemność spacerować po tym „najpiękniejsza wioska we Francji“.

Urocza wioska Sainte-Enimie w Lozère
Urocza wioska Sainte-Enimie © panosud360

Skosztuj gastronomii Lozère

Smakosze, Smakosze: Lozère jest dla Ciebie! Odkryj to bogate terroir, słynące z jakości wędlin i serów. Causses ser pleśniowy, fricandeau (rodzaj wieprzowiny), aligota i wiele innych pysznych przepisów: kulinarne know-how tutaj jest niezaprzeczalne! Rozgość się przy stole małej restauracji?w cieniu świerka lub altany na wsi w Lozère… Zapachy jedzenia, nastrój wiatru, śpiew ptaków, szelest liści, rozkosze do delektowania się: szczęście tu jest!

Smakuj aligot w Lozère
Smakuj aligot w Lozère © Jérôme Rommé

Zagraj w speleologa w jaskini Aven Armand

Położony w pięknym? Causse Mejean, jaskinia Aven Armand pozwala nam odkryć trzewia Ziemi, w których stalagmity są królowymi. Oprócz, jeden z nich ma ponad 30m wysokości: jest największym w Europie. Podziemny świat, który zafascynuje zarówno dorosłych, jak i dzieci!

Stalagmity Aven Armand do zrobienia w Lozère
Stalagmity Aven Armand © Guillaume Buffet

Pedałowanie w Parku Narodowym Sewennów

Na łonie natury wsiadaj na rower górski wyjątkowe i mało uczęszczane szlaki. Potwierdzony lub początkujący, przeglądaj wspaniałe krajobrazy lasów, wapiennych płaskowyżów lub głębokich dolin. Niektóre wioski lubią ispagnac lub Florac są idealnymi punktami wyjścia do odkrywania Park w Sewennach.

Poznaj park Sewennów z Ispagnac
Poznaj park Sewennów z Ispagnac © didier salou

Podziwiaj żubry w powozie konnym w Sainte-Eulalie

To miłe doświadczenie do życia! ten żubr Europy został ponownie wprowadzony w Margeride dzięki programowi ratunkowemu prowadzonemu przez Polskę. Podziwiaj to prehistoryczne i imponujące zwierzę w całkowitym bezpieczeństwie podczas oryginalnej przejażdżki dorożką. Jeśli przyjdziesz odwiedź Lozère z rodzinąto miejsce będzie obowiązkowym przystankiem!

Żubr z Sainte-Eulalie w Lozère
Żubr z Sainte-Eulalie w Lozère © louis

Wspinaj się na Mont Lozère

Najwyższy punkt w Lozère, góra wznosi się na 1699 metrów. Na szczyt można dotrzeć kilkoma drogami. Jedną z możliwości jest rozpoczęcie od wieś Finiels na dość sportową egzotyczną wspinaczkę. Dla większej wygody można rozpocząć wędrówkę na Col de Finiels. Tam na górze czeka na Ciebie wspaniała panorama. Kiedy pogoda jest ładna, można zobaczyć Alpy i Pireneje !

Wybierz się na wędrówkę po Mont Lozère
Wędrówka po Mont Lozère © ataly

Baw się w Vallon du Villaret

Co zrobić w Lozère, żeby połączyć naturę, sztukę i zabawę? Odkryj Vallon du Villaret ! To jest niezwykły park pełen niespodzianek i dobrych pomysłów. Pomysłowe instalacje i dzieła sztuki są łatwo dostępne w naturze. Świetny sposób na spędzenie wspaniałego czasu z rodziną lub przyjaciółmi!

Vallon du Villaret z rodziną
Vallon du Villaret z rodziną © leszed.com

Śpij z wilkami w Saint Lucia

Wilk jesteś tam ? W park „Wilki z Gévaudan”“, w środku sosnowych lasów Margeride, przygotuj się na niezapomniane spotkanie. Wilki to mistrzowie dużych wybiegów. Małe szlaki turystyczne i punkty obserwacyjne pozwalają lepiej je podziwiać. Kiedy nadchodzi wieczór i park pustoszeje, dołącz do swojej „jaskini”! Urocze zakwaterowanie do spania w sercu stada i obserwuj to mityczne zwierzę.

Wilki z Gévaudan w Lozère
Wilki z Gévaudan © loupsdugevaudan.com

Podstawy Lozère i po?

Lozère pachnie otwartymi przestrzeniami, zmianą scenerii i dziką przyrodą. A kiedy wieś czerwieni się od ostatnich promieni słońca, kiedy słychać tylko dotyk pszenicy lub szmer wody, odczuwa się głęboką pogodę ducha. pomiędzy Wielkie sprawy, AubracGorges du Tarn i Margeride : nie można się nudzić! Małe średniowieczne wioski, ugruntowane tradycje i lokalna gastronomia dodaj ekscytującą atrakcję kulturalną do Lozère. Bezsprzecznie jeden z najbardziej ujmujących departamentów Francji. A jeśli uroki Oksytanii Cię zafascynują, zawsze możesz rozszerzyć przyjemność poza granice Lozère, wybierając się na odkrycie Lot, Aveyron lub Gard, niedaleko.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

gdzie pojechać na wspaniałe wakacje?

10 najlepszych plaż w Australii