Co warto zobaczyć w Monastyrze? 8 niezbędnych rzeczy!

Monastir to młode, atrakcyjne miasto, które przekłada całe bogactwo Tunezji, poruszając się między tradycją a nowoczesnością.

Miasto Monastir znajduje się na półwysep na południowy wschód od Zatoki Hammamet w środkowo-wschodniej Tunezji. Z biegiem czasu stał się popularnym celem podróży dla Europejczyków. Rzeczywiście, w Monastyrze jest wiele rzeczy do zobaczenia. Tu jest kilka !

Poznaj miasto Monastir

Monastir to jedna z pierwszych kolonii założonych w Ifrikiji, średniowieczna afryka północna. Wyposażony w port, nadal jest ważnym punktem handlowym. Jednak tym, co sprawia, że ​​cieszy się sławą pozostaje turystyka nadmorska dzięki wspaniałym plażom. Kurort Skanès jest znany na całym świecie w tej dziedzinie. Monastir to młode, dynamiczne miasto, ze względu na obecność kilku uczelni w mieście. Spaceruj więc wzdłuż nabrzeża wejdź do medyny z brukowanymi uliczkami : wcześnie rano stare miasto zamienia się w ogromny rynek. To jeden z momentów, w których można zmierzyć temperaturę tego pięknego śródziemnomorskiego miasta.

medina monastir
Medyna Monastyru ©Hamed Gamaoun / Wikipedia Commons

Jak wielu turystów, będziesz musiał wykorzystać skarby pomysłowości, aby nie ulec pokusom oferowanym przez handlarzy dywanami. W efekcie, dywany są częścią know-how regionu, a nierzadko można je znaleźć na różnych straganach na suku. Tkanina będąca królem w regionie, Monastir mamuzeum strojów ludowych. Możesz również odwiedzić ten poświęcony sztuce islamu.

Podziwiaj fort Ribat

Ta imponująca tunezyjska forteca, zbudowana w 796 roku, jest najstarszy i najważniejszy ribat w Maghrebie. Jest to również najbardziej imponujący zabytek w Monastyrze. Fort można łatwo zwiedzać z przewodnikiem lub bez. Możesz także odkryj muzeum, które się w nim znajduje?. Mieści wiele reliktów, takich jak rzeźbione kawałki drewna z Wielkiego Meczetu w Kairouan. Fort jest najbardziej turystycznym i najważniejszym zabytkiem do zobaczenia w Monastyrze: nie możesz go przegapić!

klasztorne pieniądze
Ribat ©Helasoyeh / Wikipedia, wolna encyklopedia

Zobacz Mauzoleum Bourguiba

Jeśli jesteś zagorzałym miłośnikiem pięknej architektury, zachwyci Cię to wspaniałe mauzoleum. Wnętrze jest tak samo imponujące jak wygląd zewnętrzny. Dotrzesz dużą i szeroką utwardzoną alejką wysadzaną palmami. Na końcu czeka na Ciebie mauzoleum Bourguiba i jego dwie ogromne kolumny. Otwórz szeroko oczy i podziwiaj marmury, rzeźby, mozaiki, które czynią to miejsce wspaniałym miejscem. Wejście jest za darmo. Możesz odwiedzić wnętrze i kontemplować jego liczne sklepienia, żyrandole i wszystkie inne umiejętności architektoniczne. Nie zapominajmy jednak, że jest to przede wszystkim mauzoleum, a więc miejsce, w którym wymagana jest cisza i króluje duchowość. W efekcie, w mauzoleum znajduje się grób prezydenta Bourguiba Zmarł 6 kwietnia 2000 r.

mauzoleum burguiby
Mauzoleum Bourguiba ©Albert Dezetter / Pixabay

Popłyń na Wyspy Kuriackie

U wschodniego wybrzeża Monastyru zobaczysz Wyspy Kuriat (zlokalizuj na mapie). Prawdziwe miejsce bioróżnorodności, ten archipelag jest bardzo ważny dla niektórych zagrożonych gatunków. Na przykład te wyspy są głównym miejscem gniazdowania Żółw karłowaty. Ale także ważny przystanek dla migrujących mew. Jak zapewne zrozumiesz, jeśli kochasz przyrodę, żeglowanie na Wyspy Kuriat będzie dla Ciebie koniecznością podczas pobytu w Monastyrze. Organizowanych jest kilka rejsów łodzią codziennie z Monastyru, tylko latem. Niektóre z nich oferują nawet usługi cateringowe na pokładzie.

kuriacja
Wyspa Kuriat ©matribuenvadrouille.com

Odkryj Koloseum El Djem

Chociaż nie jest w Monastyrze, ale około 1 godziny jazdy, Koloseum El Djem (zwane również amfiteatrem) to coś, co warto zobaczyć podczas pobytu. Rzeczywiście jest to budynek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koloseum zostało zbudowane przez Rzymian w II wieku naszej ery. Dziś możesz ją odwiedzić i odkryć jej liczne tajemnice. eliptyczny kształt, Koloseum jest w całości zbudowane z ashlar. Możesz także wziąć udział w pokazie lub innych wydarzeniach, aby odkryć ten gigantyczny budynek. Poświęć też trochę czasu, aby odwiedź podziemne galerie znajduje się pod amfiteatrem, skąd na arenę wyszli gladiatorzy i bestie.

koloseum el djem
Le Colisée El Djem ©Pixi0815 / Pixabay

Wybierz się na spacer po marinie Monastir

Marina to świetne miejsce do zobaczenia w Monastyrze. Znajdziesz kilka kawiarni i restauracji, ale także wiele hoteli z widokiem na morze na pobyt. Udaj się do portu, będziesz podziwiać wspaniałe łodzie, z których część możesz wejść na pokład. W efekcie, kilka statków pirackich wypłynęło w morze z wieloma turystami na pokładzie. Można zjeść na pokładzie i przy odrobinie szczęścia, zobaczysz nawet delfiny. Morska wycieczka, która zachwyci zarówno najmłodszych, jak i starszych.

przystań w klasztorze
Monastir Navy ©Vivaystn / Wikipedia, wolna encyklopedia

Skosztuj lokalnych napojów

Zwiedzanie miasta to nie tylko odwiedzenie najpiękniejszych zabytków, ale także poznanie jego smaków. W Monastyrze będziesz miał do skosztowania kilka małych lokalnych drinków. Szczególnie, soki owocowe wyciskane przed oczami, smaczna mieszanka witamin. Możesz także skosztować słynna herbata miętowa, ten gorący napój ceniony w całym Maghrebie. Pomyśl też o piciu kawy, zobaczysz, że będzie się bardzo różniła od kawy zachodniej. Zakład jest nadal znany w Monastyrze ze swojej obsługi i piękna, to kawiarnia Bir Al Andalous (Widzieć na stronie na Facebooku). Nie wahaj się tam zrobić sobie krótką przerwę!

zobacz w monastyrze
Tunezyjska herbata miętowa ©Daniel Wanke / Pixabay

Poznaj Muzeum Habiba Bourguiby

Muzeum Bourguiba, zbudowane w pałacu prezydenckim Skanès, jest muzeum tunezyjskie w całości poświęcone jednemu człowiekowi, Habibowi Bourguiba. Był Prezydentem Republiki w latach 1957-1987. Uważany za ojciec niepodległości tunezyjskiej, jego szczątki spoczywają teraz w mauzoleum noszącym jego imię. Muzeum gospodarzy wszelkie sprawy osobiste i zawodowe ważne należące do niego. Został otwarty 6 kwietnia 2013 roku, 13 lat po śmierci prezydenta. Możesz zobaczyć albumy ze zdjęciami, przemówienia, archiwa, jego statuty, a nawet jego samochód. Bardzo wzbogacająca kulturowo wizyta w Monastyrze.

muzeum klasztoru bourguiba
Muzeum Bourguiba ©Habib M’henni / Wikipedia, wolna encyklopedia

Zabawa w wiosennej krainie

Jeśli chcesz się trochę zabawić podczas pobytu w Monastyrze, możesz wybrać się do parku rozrywki Spring Land (strona Facebook). Znajdziesz wszelkiego rodzaju przejażdżki dla młodych i starszych takie jak kolejki górskie, samochodziki, upadki swobodne itp. Park rozrywki jest idealnie położony w centrum Monastyru. Znajdziesz tam również coś do jedzenia. W efekcie, w parku znajduje się kilka herbaciarni, pizzeria, restauracja i kilka barów z przekąskami.

wiosenny monastyr
Springland ©springland.com

Przydatna informacja

  • Aby dostać się do Monastyru z Francji?, masz do dyspozycji dwa rozwiązania, samolot i łódź. Samolot jest znacznie prostszy, szybszy i bardziej ekonomiczny. Kilka francuskich lotnisk oferuje takie loty codziennie. Następnie pomyśl o zorganizować transfer między lotniskiem a hotelem z góry.
  • Jest brak różnicy czasu między Francją i Tunezja, gdy jesteśmy zimą i 1 godzinę latem.
  • Użyta waluta to Dinar tunezyjski (TND), wiedz, że 1 € = około 3,38 TND.

Podstawy Monastyru… i później

Monastir to ważne miasto do zobaczenia w Tunezji. Po wizycie w Monastyrze możesz ulec pokusie jedź do innych tunezyjskich miast. I miałbyś rację, ponieważ wszystkie są tak samo interesujące jak siebie nawzajem. Pomyśl na przykład o Tunisie, Hammamet lub wyspie Dżerba.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Jak uzyskać wizę do Australii?

Co robić w Bangkoku podczas pobytu?