Co robić we Frankfurcie podczas pobytu? Oto 13 pomysłów!

Planujesz wkrótce podróż do Frankfurtu? Postępuj zgodnie z przewodnikiem, aby odkryć podstawy tego niemieckiego miasta!

Główne centrum finansowe w Europie, Frankfurt niekoniecznie jest pierwszym miastem, które myślisz o odwiedzeniu w Niemczech. Z boku główna rzekaFrankfurt nad Menem (bardziej znany jako Frankfurt) to wielokulturowe miasto, które oferuje swoim gościom wiele możliwości. pomiędzy drapacze chmur, muzea eti historyczne centrumodkryj 13 naszych pomysłów do zrobienia we Frankfurcie podczas następnego pobytu!

Spaceruj po historycznym centrum Frankfurtu

Jeśli Frankfurt został prawie całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, większość jego historycznego centrum została odbudowana w identyczny sposób i jest jednym z obowiązkowych miejsc do odkrycia w tym mieście. Idealny na rozpoczęcie wizyty we Frankfurcie, centrum dzielnicy-Alstadt jest idealnie odwiedzany podczas spacerów i pozwoli Ci odkryć główne atrakcje miasta.

Odkryj Frankfurt
Odkryj Frankfurt © Lotharingia

Poznaj plac Römerberg

Z jego domy szachulcowePlac Römerberga jest serce historycznego centrum z Frankfurtu. Na placu tym znajduje się ratusz wybudowany w 1405 roku, a także fontanna sprawiedliwości. Jeśli chcesz mieć typowe zdjęcie Frankfurtu, jesteś we właściwym miejscu na tym placu.

Domy na placu Römerberg
Domy na placu Römerberg © Gwenaelle.R

Wejdź na szczyt Wieży Głównej

Nie do pominięcia we Frankfurcie, zalecamy udać się do Platforma widokowa Main Tower. Przy prawie 200 metrach wysokości możesz skorzystać z panoramiczny widok na miasto. Zauważ, że ten wieżowiec jest czwartym najwyższym budynkiem w Niemczech. Jeśli chcesz zafundować sobie przerwę na szczycie głównej wieży Frankfurtu, restauracja „Main Tower” pozwala zjeść posiłek z widokiem.

Wejdź na szczyt Wieży Głównej (na zdjęciu po lewej stronie)
Wejdź na szczyt Wieży Głównej (na zdjęciu po lewej) © JFL Photography

Zainspiruj się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej we Frankfurcie prezentuje jeden z najważniejsze kolekcje sztuki współczesnej w Europie. Od Andy’ego Warhola po Roya Lichtensteina, odkryj niektóre dzieła największych artystów sztuki współczesnej. Należy pamiętać, że Muzeum futra Moderne Kunst słynie również ze swoich wspaniała architektura w kształcie trójkąta.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej we Frankfurcie
Musée d’art moderne © Daviidos / Wikipedia Commons

Odwiedź katedrę Saint-Barthélemy

Wiadomo, że katedra Saint-Barthélemy była miejscem wybór cesarzy od 1356 następnie od ich koronacja z 1562 r. Zbudowany w latach 13mi i 15mi wieku, jest to największy kościół we Frankfurcie i warto go odwiedzić. Pamiętaj, aby wspiąć się na szczyt katedry, aby podziwiać wspaniałe widoki na miasto.

Katedra we Frankfurcie
Katedra we Frankfurcie © helenedevun

Skosztuj wina jabłkowego w tawernie w dzielnicy Sachsenhausen

Typowy napój regionu a szczególnie popularne w Niemczech wino jabłkowe jest tradycyjnie podawane w Tawerny we Frankfurcie. Nie do pominięcia podczas pobytu, radzimy udać się do dzielnicy Sachsenhausen, gdzie znajduje się wiele tawern i pubów, gdzie można napić się wina jabłkowego.

Dzielnica Sachsenhausen do zrobienia we Frankfurcie
Powiat Sachsenhausen © Marius

Weź udział w występie w Operze we Frankfurcie

Opera we Frankfurcie jest jeden z najpiękniejszych teatrów w Niemczech. Zainaugurowana w 1880 r. Stara Opera została zniszczona przez wojnę i pożar, zanim została odbudowana w 1981 r. Nie wahaj się przed podróżą zapoznać z programem, aby zarezerwować wspaniały wieczór muzyczny.

Opera we Frankfurcie
Opera we Frankfurcie © markus thoenen

Odwiedź dom Goethego

Miłośnikom literatury radzimy odwiedzić dom Goethego. Znany pisarz w Niemczech, Johann Wolfgang von Goethe urodził się we Frankfurcie i można odkryć jego dom, który został całkowicie odbudowany po wojnie. Zainspiruj się jego nauka i dowiedz się więcej o pisarzu poprzez wiele oryginalnych obiektów artysty.

Dom Goethego
Dom Goethego © Dontworry / Wikipedia Commons

Odkryj ogród botaniczny

W przybliżeniu 6000 różnych gatunków Pochodzący z całego świata ogród botaniczny we Frankfurcie jest koniecznością, jeśli kochasz przyrodę. Pomiędzy szklarniami a wystawami plenerowymi przemierz ponad 200 000 m² i poświęć czas na spacer wśród tropikalnych roślin i wspaniałych kwiatów.

Ogród Botaniczny we Frankfurcie
Ogród Botaniczny we Frankfurcie © Pixabay

Odwiedź kościół św. Pawła

Kościół św. Pawła jest ważnym budynkiem w Niemczech, ponieważ był siedziba pierwszego niemieckiego parlamentu w 1848 i gospodarzem wiele spotkań politycznych kierunki. Dziś służy do wystaw i wydarzeń i można go odwiedzać codziennie.

Kościół św. Pawła
Kościół św. Pawła © Andreas Praefcke / Wikipedia commons

Pij grzane wino na jarmarku bożonarodzeniowym

W Niemczech jarmarki bożonarodzeniowe to prawdziwa instytucja. Jeśli jesteś w kraju w grudniu, koniecznie musisz odwiedzić ten we Frankfurcie. Pomiędzy dekoracjami, gastronomią, grzanym winem lub rękodziełem zanurzysz się w sercu tradycyjna świąteczna atmosfera ku uciesze zarówno młodych, jak i starych.

Jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie
Jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie © Marc

Odkryj frankfurckie zoo

Z niedźwiedziami, pingwinami i krokodylami frankfurckie zoo to niezapomniana wizyta dla dzieci. Ten drugi co do wielkości park zwierząt w Niemczech jest domem dla około 450 gatunków zwierząt różne.

Zoo we Frankfurcie
Zoo we Frankfurcie © Mike Peel / Wikipedia Commons

Odwiedź Muzeum Senckenberg

Muzeum Senckenberga znane jest z tego, że mieści jedną z najważniejszych kolekcji szkielety dinozaurów z Niemiec. Muzeum Historii Naturalnejeksponuje również dużą liczbę obiektów i skamieniałości.

Muzeum Senckenberga
Muzeum Senckenberga © ines39

Przydatna informacja

Oto nasze praktyczne informacje dotyczące organizacji pobytu we Frankfurcie:

  • Jak się tam dostać : Frankfurt jest blisko granicy z Francją. Bez problemu dostaniesz się tam samolotem, pociągiem lub samochodem.
  • Jak się poruszać : Metro, tramwaj lub autobus, poruszanie się po Frankfurcie jest bardzo łatwe. Pamiętaj, że bilety są zazwyczaj kupowane bezpośrednio na peronach.
  • Klimat : sprawdzaj trendy klimatyczne z miesiąca na miesiąc.
  • Formalności : Aby wjechać do Niemiec jako Europejczyk, wystarczy ważny dokument tożsamości.
  • Karta miejska : Na jeden lub dwa dni nie wahaj się, aby otrzymać kartę frankfurcką, która umożliwia korzystanie z bezpłatnego transportu i wielu zniżek w muzeach.

Koniecznie trzeba zobaczyć we Frankfurcie… i później?

Po wizycie we Frankfurcie masz wiele możliwości kontynuowania podróży do Niemiec. Na przykład zalecamy odkrycie Kolonii, Heidelbergu lub spędzenie czasu nad romantycznym Renem.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co zobaczyć i zrobić w Hamburgu? 14 niezbędnych wizyt!

12 najważniejszych wizyt w Dreźnie w Niemczech!