Co robić w Hanoi? 10 niezbędnych wizyt

Położone w delcie Rzeki Czerwonej Hanoi to miasto o wyjątkowym dziedzictwie!

Chcesz zmienić scenerię i autentyczność? Kierunek Hanoi, stolica Wietnamu! Dzięki zachowanej architekturze, ulicznym sprzedawcom, setkom świątyń i wyjątkowej atmosferze, wszystkie składniki są zbierane dla niezapomniana podróż. Aby lepiej zorganizować Twoją podróż, oto 10 naszych najważniejszych rzeczy do zrobienia w Hanoi!

Zgub się w Starej Dzielnicy Hanoi

Spacer do Hanoi: zgub się w zaułkach starej dzielnicy i poczuj duszę wietnamskiej stolicy. Pokrycie ponad 100 hato plątanina małych uliczek, ładnych świątyń, restauracji, sklepów i domków z lampami, z wąskimi, ale bardzo głębokimi fasadami. Jeśli twoje nogi zaczynają się męczyć, rozważ pedicab! Okolica dobrze się do tego nadaje, a Twój kierowca będzie mógł robić przerwy na zakupy…

Stare miasto w Hanoi
Wąskie uliczki starego miasta ©DR

Zobacz pokaz marionetek wodnych w Thang Long

Jeśli jest dobrze pokaz do zrobienia w Hanoi to ten! Prześledzić codzienne życie wietnamskich chłopów, przedstawienie to podzielone jest na kilka scen, z których każda przedstawia tradycyjną czynność: hodowla, opieka nad bawołami, rybołówstwo itp. Dzięki oszałamiającym efektom świetlnym i akompaniamentowi muzycznemu na żywo ten występ wprowadzi Cię w wiele legend tej tajemniczej krainy. Nie można przegapić, jeśli podróżujesz z rodziną!

Wodny teatr lalek
Wodny teatr lalek ©Jean-Pierre Dalbéra / Flickr

Wypowiedz życzenie w świątyni Quan Thanh

Zbudowana w XI wieku świątynia Quan Thanh wita Największa statua z brązu w Wietnamie. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć stopy tego ogromnego posągu, aby spełnić twoje życzenia. Ten posąg pochodzi z XVII wieku i reprezentuje geniusz strażnika północy. Kontynuując swoją wizytę, zauważysz wiele przedmiotów kultowych, takich jak szable czy włócznie.

Quan Thanh
Posąg Quan Thanh ©Joel Riedesel / Flickr

Spaceruj na nocny targ

Wśród wielu rynków do zrobienia w Hanoi trudno wybrać! Za atmosferę i oryginalność polecamy nocny targ, który odbywa się w każdy weekend. Położony w samym sercu starego miasta, czynny od piątku do niedzieli od 18:00 do 23:00. Całkowicie zarezerwowany dla pieszych, to także okazja do odkrycia autentycznych alejek w zupełnie innej atmosferze dnia! Znajdziesz coś do zapełnienia walizki przed powrotem: biżuteria, ubrania, obrazy, wszelkiego rodzaju wyroby rzemieślnicze… Czujesz się głodny? Nie ma problemu, jest też coś do przekąszenia!

Rynek w Hanoi
Street food na nocnym targu ©DR

Odpocznij w Pagodzie Jednego Filaru

Prawdziwa nazwa Pagody Jednego Filaru to Chua Môt Côt. Ta świątynia została zbudowana w XI wieku, ale był częścią znacznie większego zestawu miejsc kultu. To, co czyni architekturę świątyni wyjątkową, to jej kształt, który naśladuje kształt lotosu. Został wzniesiony w ten sposób na rozkaz cesarza, ponieważ w lotosie miał się urodzić jego syn, zgodnie ze snem, który miał. To niezwykle spokojne miejsceotoczony gęstą roślinnością.

Pagoda z jednym filarem
Pagoda Jednego Filaru ©DR

Odwiedź Wietnamskie Muzeum Etnologiczne

Odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, to muzeum? jest szczególnie ciekawa i bardzo dobrze udokumentowana. Położony w środku pięknego zielonego parku, kolekcja muzeum obejmuje ponad 25 000 przedmiotów, które pozwolą Ci odkryć zwyczaje i zwyczaje wielu wietnamskich grup etnicznych. Tradycyjne stroje, rekonstrukcje mieszkań, instrumenty muzyczne… kolorowe wystawy, które ukażą wszystkie oblicza kraju… obowiązkowy punkt w Hanoi!

Muzeum etnologiczne w Hanoi
Muzeum Etnologiczne ©Daderot / Wikipedia Commons

Spacer po jeziorze Hoan Kiem

To urocze jezioro, epicentrum starego miasta, jest punktem orientacyjnym dla zakochanych i dla tych, którzy ćwiczą Tai Chi o wschodzie słońca. Otoczone wiekowymi drzewami to miejsce przesiąknięte mitami i legendami jest bardzo ważne dla mieszkańców. Możesz go obejść, ale także udać się do świątyni Ngoc Son, dostępny przez bardzo fotogeniczny stary czerwony drewniany most. Do zrobienia w Hanoi, jeśli szukasz spokoju i spokoju!

Hoan Kiem
Le lac Hoan Kiem ©DR

Wejdź do Świątyni Literatury

The Świątynia Literatury Witam książęta i synowie mandarynek i dba o ich edukację. Charakteryzuje się ogromne tereny zielone a także zbiorniki wodne. Ten uniwersytet jest pełen symboli przypominających studentom pojęcia cierpliwości i pokory. Bardzo miłe miejsce do odwiedzenia, aby zrozumieć dawny Wietnam.

Świątynia literatury
Świątynia Literatury ©Goran Bogicevic

Ucztuj na typowych wietnamskich potrawach

Miłośnicy jedzenia, wycieczka po gargotach i innych restauracjach to absolutnie obowiązkowa pozycja w Hanoi! Bogactwo wietnamskiej gastronomii podnieci Twoje kubki smakowe. Oto kilka przykładów na zaostrzenie apetytu:

  • Le Pho : typowa zupa hanoi z wołowiną lub kurczakiem. Znajduje się na liście 100 najlepszych dań na świecie!
  • Le Bun Cha: Grillowany na węglu drzewnym makaron ryżowy wieprzowy o smaku nuoc mam, marchwi i papai
  • Chleb : słynna wietnamska kanapka inspirowana francuskimi standardami!
  • Le Cha Ca: gulasz rybny z grilla z koperkiem.
Zupa Pho
Zupa Pho ©DR

Odwiedź mauzoleum Ho Chi Minha

Mauzoleum Ho Chi Minha zostało zbudowane, aby pomieścić szczątki prezydenta założyciela Republiki Wietnamu. Jeśli interesuje Cię historia Wietnamu, będziesz mógł zapoznać się z wizualnymi i dźwiękowymi dokumentami archiwalnymi oraz odkryć najważniejsze wydarzenia poprzedzające jego wybór.

mauzolee Ho Chi Minh
Mauzoleum Ho Chi Minha ©DR

Przydatna informacja

  • Aby dostać się do Hanoi, policz 11 godzin podróży z Paryża decydując się na lot bezpośredni.
  • Formalności : w zależności od czasu trwania i rodzaju podróży, przed wyjazdem do Wietnamu może być obowiązkowe uzyskanie wizy lub e-wizy. Sprawdź formalności wjazdowe, czytając nasz artykuł poświęcony wizom, lub zrób bezpośrednio Twój wniosek wizowy z RapideVisa.
  • Jeśli chodzi o zakwaterowanie, będziesz rozpieszczany wyborem W starym mieściecentralne miejsce, które pozwoli Ci odwiedzić wszystko, co jest do zrobienia w Hanoi!
  • Na miejscu możesz łatwo się poruszać autobusem, taksówką lub pedicabem. Nawet jeśli ideałem jest użycie stóp, aby lepiej poczuć duszę miasta!
  • Hanoi to jedno z najtańszych miast w Azji… można się bawić nawet z ograniczony budżet !
  • Bok klimat, zimy w Hanoi mogą być chłodne i mokre. Najlepszy okres to kwiecień i maj oraz październik i listopad.
Hanoi
Hanoï ©vinh.dav

Podstawy Hanoi… i potem?

Hanoi, popularny cel podróży, jest jednym z obowiązkowych miejsc podczas podróży do Wietnamu. Wieloetniczna, zachowana, żywa i radosna stolica zachwyci każdego, kto tam postawi stopę. Nadal wahasz się? Podziwiaj te kilka zdjęć, a będziesz miał tylko jedno pragnienie: odkryj Hanoi!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co można zobaczyć na safari w Tanzanii?

Top 8 najpiękniejszych zamków we Francji?