Co robić w Bangkoku podczas pobytu?

Z milionami mieszkańców, plątaniną dróg i autostrad, centrami handlowymi i budynkami, Bangkok jest żywą, nowoczesną i dynamiczną megalopolis.

Stolica Tajlandii oferuje swoim gościom podróż do serca tradycji kraju. Od Wielkiego Pałacu do buddyjskiej świątyni Wat Pho, długi weekend podczas pobytu w Tajlandii nie będzie zbytnio nacieszył się Bangkokiem. Odkryć wszystkie atrakcje w Bangkoku? aby w pełni to wykorzystać!

Odkryj Bangkok, miasto o dwóch twarzach

Jeśli Tajlandia oferuje kilka twarzy, Bangkok jest najbardziej miejskim i dynamicznym profilem. Założony wokół starej XVIII-wiecznej fortecy, Wielki Pałac, miasto doświadczyło gwałtownego rozwoju w XX wieku wraz z uprzemysłowieniem krajów Azji Południowo-Wschodniej. Podzielony na dwie części rzeką „Chao Phraya”, Bangkok jest pełen wielu kanałów na prawym brzegu, dzięki czemu zyskał przydomek Wenecji Azji. To już wystarczy, by chcieć polecieć do stolicy Tajlandii…

kanały Bangkoku
Kanały Bangkoku ©Frida Aguilar Estrada / Unsplash

Weź udział w tradycyjnym festiwalu

Bangkok to miasto naznaczone swoimi tradycjami. Jak pokazano przez festiwal z okazji Tajskiego Nowego Roku czy „Krathong”. Mieszkańcy Bangkoku robią kosze wypełnione kwiatami, świecami i kadzidłem – znane jako Krathong – które zapalają i umieszczają na wodzie. Tysiące koszy płyną więc po kanałach. Dla Tajów są synonimem spełniania marzeń i długiego życia.

Krathong
Krathong © John Shedrick / Wikipédia Commons

Odwiedź Palais-Royal

Jeśli jest jedna obowiązkowa wizyta w Bangkoku, to ta: Pałac Królewski. Składa się z kilku pomników tak samo piękne jak siebie nawzajem. Są to głównie świątynie i budynki urzędowe. Król Tajlandii ma tam nawet mieszkania, które od czasu do czasu odwiedza. Świątynie są najpiękniejsze i najbardziej majestatyczne w Tajlandii.. Są nawet najbardziej szanowanym miejscem kultu w Bangkoku. Zaplanuj długą wizytę, ponieważ będziesz zaskoczony wieloma pięknymi rzeczami do zobaczenia, takimi jak Szmaragdowy Budda, który znajdziesz na środku centralnego placu.

Pałac Królewski w Bangkoku
Pałac Królewski w Bangkoku ©Andy Marchand / Wikipedia Commons

Kontempluj Szmaragdowego Buddę, symbol kraju

Buddyzm jest kluczowym elementem kultury tajskiej. Najbardziej reprezentatywne elementy w Bangkoku to bez wątpienia Wielki Pałac i świątynia „Wat Phra Kaeo”. Składają się z kilku budynków o architekturze reprezentatywnej dla sztuki tajskiej. W królewskiej kaplicy Grand Palais kryje się prawdziwy skarb, Szmaragdowy Budda, Jadeitowy posąg, symbol dynastii Chakri, obecnie panujące w Tajlandii.

Szmaragdowy Budda
Szmaragdowy Budda ©JPSwimmer / Wikipedia Commons

Handel na pływającym rynku

Kiedyś nazywany „Wenecją Azji”, Bangkok to miasto z wieloma kanałami. Służyły do ​​transportu towarów, ale także jako środek transportu. W tym czasie istniało już kilka pływających rynków. Obecnie, to niezwykła aktywność do zrobienia w Bangkoku podczas pobytu. Z łatwością znajdziesz kilka pływających targów, wystarczy wsiąść na jedną z wielu łodzi oferowanych przez miejscowych. Każdy „stojak” ma na ogół własną kolorową łódkę. Znajdziesz tu lokalne owoce i warzywa, skorupiaki, ale także pamiątki, bibeloty itp. Oczywiście, nie wahaj się rozpocząć negocjacji! Będzie to okazja do poznania lokalnych produktów i bezpośredniego przetestowania kuchni tajskiej.

Pływający rynek
Pływający targ ©Dean Moriarty / Pixabay

Idź zobaczyć lokalny program

Wiele pokazów odbywa się każdego wieczoru w mieście. Ważne jest, aby podczas pobytu zobaczyć co najmniej jednego, aby odkryć stare lokalne zwyczaje. Zachwyci Cię inscenizacja, ale przede wszystkim majestatyczne kostiumy noszone przez aktorów. Poznasz wspaniałe dekoracje, wiele gier świetlnych do całkowicie niezapomniany wieczór. Niektórym pokazom towarzyszy smaczna kolacja. To okazja do połączenia odkryć kulturowych i kulinarnych!

Tańce w Bangkoku
Tradycyjne tańce ©Sasin Tipchai / Pixabay

Podziwiaj Wat Pho (Świątynię Leżącego Buddy)

Wat Pho to jedna z najstarszych i największych świątyń buddyjskich w Bangkoku. Obecnie mieści jedną z najlepszych szkół masażu tajskiego na świecie. Zbudowany w 1722 roku, będziesz podziwiać niesamowitą typową buddyjską architekturę. Ale najbardziej imponujące pozostaje wewnątrz świątyni, odkryjesz ogromny posąg złotego leżącego Buddy. W efekcie, ten Budda ma nie mniej niż 43 metry długości i 15 metrów wysokości. Ta świątynia jest zdecydowanie obowiązkowa podczas pobytu w Bangkoku.

Co Pho
Leżący Budda w Wat Pho ©Diego Delso / Wikipedia Commons

Explorer Wat saket (świątynia du mont d’or)

Wat Saket to jedna z najpiękniejszych świątyń w Bangkoku. Położona na sztucznym wzgórzu o wysokości 75 metrów, zaoferuje Ci panoramiczny widok na miasto. W tym celu będziesz musiał wspiąć się po 344 małych schodach, zanim dotrzesz na duży i piękny złoty taras. Co roku w listopadzie mnisi świętują wejście na Phu Khao Thong przy świecach. Ta impreza stała się popularną atrakcją dla podróżników!

Co Saket
What Saket ©Preecha.MJ / Wikipedia, wolna encyklopedia

Nawiguj po rzece Chao Phraya

Chao Phraya to jedna z największych i najważniejszych rzek Tajlandii, po Mekongu i Salouen. Przecina cały kraj z północy na południe. On nadal jest obecnie jedna z głównych osi transportu i handlu. Po rzece i jej kanałach, zwanych Khlongs, codziennie przepływają setki łodzi. Podczas pobytu z pewnością będziesz musiał wziąć jedną z nich, aby udać się na jedną z twoich wizyt. Charakteryzują się tym, że mieszczą raczej nietypowe łodzie: łódki tekowe to sklepy, pomiędzy którymi można się poruszać, tworząc słynny pływający targ. Wielu podróżnych również docenia organizowane regularnie rejsy obiadowe po tej rzece. O zachodzie słońca z jednej z nich będziesz podziwiać wspaniały krajobraz!

Chao Phraya
Chao Phraya © Regina Ajes / Pixabay

Spacer po domu Jima Thompsona

Dom Jima Thomsona, poszukiwacz przygód i biznesmen, znajduje się w pobliżu nowoczesnej dzielnicy Bangkoku. Po tajemniczym zniknięciu w 1967 roku w Malezji dom został przekształcony w muzeum zgodnie z wolą jego właściciela. Możesz odwiedzić wspaniałe ogrody tego domu. Znajdziesz tu stawy i bogatą zieloną roślinność. To naprawdę spokojne i relaksujące miejsce. Wnętrze budynku domy wspaniała kolekcja dzieł sztuki (brązy kambodżańskie, ceramika Mings, porcelana i wazony różnego pochodzenia…). Jim Thompson również pasjonował się jedwabiem, znajdziesz tam kilka powiązanych przedmiotów, ale także unikatowe tkaniny. Wycieczki z przewodnikiem organizowane są codziennie. Znajdziesz sklep na miejscu, sprzedający doskonałe wyroby z jedwabiu o doskonałej jakości.

dom Jima Thompsona?
Dom Jima Thompsona © Don Ramey Logan / Wikipedia Commons

Dowiedz się o historii i kulturze Tajlandii w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe mieści najpiękniejsze i najważniejsze zabytki tajskiej historii. To naprawdę obowiązkowa wizyta w Bangkoku. Znajdziesz wiele obiektów zabytkowych z całego kraju. Na przykład przedmioty pochodzące z wykopalisk archeologicznych lub kosztowności ze starych pałaców czy świątyń. Muzeum podzielone jest na kilka galerii, znajdziesz między innymi Tajską Galerię Historii, Galerię Prehistorii czy Galerię poświęconą Historii Sztuki. Ponieważ muzeum jest ogromne i pełne ważnych informacji, może to być dobry pomysł zwiedzać z przewodnikiem. Niektóre z nich będą nawet po francusku!

Artykuł do przeczytania: Poznanie historii i kultury Tajlandii

Muzeum Narodowe w Bangkoku
Muzeum Narodowe w Bangkoku © Supanut Arunoprayote / Wikipedia Commons

Wyjdź na nocne targi i modne bary

Turyści z całego świata przybywają do sklepy w dzielnicy „Patpong-Suriwong Silom”. Dziesiątki sklepów, straganów i wszelkiego rodzaju sklepów sprawiają, że jest to nieunikniony przystanek na zakupy! Okolica żyje dniem i nocą, „Patpong” organizujący nocny targ bardzo znany w Bangkoku. Również nocą stolica Tajlandii oferuje swoje najbardziej siarkowe oblicze. W nocny targ „Suan Lum”sklepy sąsiadują z modnymi barami i klubami z „gorącą” atmosferą.

Suan Lum
Suan Lum ©GFDL / Wikipedia, wolna encyklopedia

Przydatna informacja

Chcesz pojechać do Bangkoku? Aby zapewnić udany pobyt, oto kilka praktycznych informacji które przydadzą Ci się na miejscu:

  • Pieniądze i wymiana: Walutą Tajlandii jest baht. Jedno euro to około 50 bahtów.
  • Zmęczenie spowodowane różnicą czasu : Bangkok jest 6 godzin przed Francją zimą i 5 godzin latem. Tak więc, gdy w Paryżu jest południe, w Bangkoku jest godzina 17:00 lub 18:00.
  • Klimat : Tajlandia doświadcza pory monsunowej od czerwca do września. Najprzyjemniejszym okresem na pobyt w Bangkoku jest wiosna, od marca do maja.
  • Transporty : Miasto Bangkok jest obsługiwane przez międzynarodowe lotnisko Bangkok-Suvarnabhumi. Podróż Paryż-Bangkok trwa około 12 godzin. Z lotniska do centrum miasta można dojechać autobusem wahadłowym lub taksówką.
  • Poruszanie się po Bangkoku: Ponieważ miasto jest bardzo duże, najlepiej poruszać się autobusami lub taksówkami. Przez miasto przebiega również metro. Co bardziej niezwykłe, Tuk-tuki to bardzo praktyczne trójkołowe taksówki na krótkie dystanse. Niemniej jednak zaleca się ustalenie ceny przed rozpoczęciem wyścigu.
  • Mnogość hoteli przy głównych arteriach: Na lewym brzegu to kosmopolityczny i dynamiczny Bangkok, który wita gości. „Sukhumvit”, jedna z głównych arterii miasta, jest również strategicznym punktem do odłożenia bagażu. Współistnieje tam kilka hoteli, które oferują stawki zgodne ze wszystkimi budżetami. Cena sukcesu, w szczycie sezonu turystycznego lepiej nie rezerwować pokoju na ostatnią chwilę. Natomiast w okresach spokojniejszych można znaleźć tanie noclegi.
co robić w Bangkoku
Świątynia w Bangkoku ©Sasin Tipchai / Pixabay

Koniecznie trzeba zobaczyć Bangkok… i potem?

Tajlandia to ogromny kraj, a Bangkok to tylko jego mały przebłysk. Jeśli podobała Ci się wizyta i chcesz powtórzyć to wspaniałe doświadczenie, nie wahaj się wybrać na przykład do innych miast, takich jak Phuket lub Chiang Mai. Odkryjesz inne wspaniałe świątynie i spektakularne zabytki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompletnym przewodnikiem po Tajlandii! Na pewno znajdziesz inne pomysły na tajskie destynacje, które mogą Cię uwieść.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co warto zobaczyć w Monastyrze? 8 niezbędnych rzeczy!

30 najpiękniejszych miejsc we Francji do odwiedzenia!