Co można zobaczyć na safari w Tanzanii?

Odkrycie tych mitycznych krajów afrykańskich daje możliwość przeżycia snu na jawie. Pomiędzy odkryciem zwierząt i ludów przodków, podziwiaj widok podczas safari w Tanzanii!

The dzika fauna tego fantastycznego kraju apeluje do wszystkich pokoleń. Poczuj zew natury, udostępnij chwile życia z plemionami przodków i zanurz się w wyjątkowym na świecie otoczeniu. Najpiękniejsze rezerwaty przyrody są na wyciągnięcie ręki i sprawią, że safari w Tanzanii będzie niezapomnianą podróżą. Ocieraj się o niezrównaną faunę, odłącz się od codziennego życia i poznaj inny sposób na życie. Daj się porwać sawannie, wypróbuj biwak w samym sercu wielkich parków i rozkoszuj się całkowitym zanurzeniem w innym świecie. Miłośnicy przyrody, pasjonaci zwierząt, bez względu na wiek, pragnienia i oczekiwania, safari w Tanzanii to doświadczenie jak żadne inne.

Biwak w Serengeti i obserwuj „Wielką Piątkę”

Serengeti, najsłynniejszy park narodowy Tanzanii, to ogromna równina o powierzchni około 20 000 km², która rozciąga się jak okiem sięgnąć. Zaplanuj kilka dni, aby odwiedzić tylko niewielką część tego terytorium Tanzanii. Poświęć czas, nie przeszkadzając, na obserwację spokój tych zwierząt na wolności. Oprócz „Wielkiej Piątki” (słoń, bawół, lew, gepard i lampart) zachwyć się żyrafami, zebrami, hienami i wieloma innymi nieoczekiwanymi gatunkami. Dlaczego nie zaplanować obóz na łonie natury odpocząć blisko zwierząt? Miejsca nadzorowane przez strażników czekają na Ciebie z łatwością.

Park Serengeti w Tanzanii o wschodzie słońca
Park Serengeti w Tanzanii o wschodzie słońca © Suntichai

Aby przeprowadzić wysokiej jakości safari w Tanzanii, wolą zaufać A doświadczona lokalna agencja. Zarządzane przez pasjonatów przyrody i profesjonaliści tego typu wypraw, jest to bezpieczny zakład do zarządzania podróżą. Co więcej, posiadanie przekaźnik na miejscu dla tego typu bardzo wyjątkowy pobyt jest znaczącym atutem. Przekonanie, że po prostu trzeba tam pojechać, aby przeżyć tę przygodę, jest utopijne. Przygotuj się trochę i skorzystaj z pomocy tych, którzy najlepiej znają teren. Uporządkuj wszystkie swoje tanzańskie safari wcześniej i wykorzystaj w pełni te emocje!

Zapiera dech w piersiach w kraterze Ngorongoro

The krater Ngorongoro to mistrzowskie przedstawienie, które na zawsze naznaczy duchy. Pamiętaj, aby przybyć wcześnie rano, aby natknąć się na duże koty, nie przeszkadzając im. Wpisz to prawdziwa Afrykańska Arka Noego i zobacz równowagę natury. Ten krater o średnicy 20 km jest domem dla prawie wszystkich gatunków zwierząt. Kohabitacja jest idealna, a panorama uderzająca. Ten symboliczne miejsce naturalne to obowiązkowa pozycja na safari w Tanzanii. Poświęć trochę czasu, aby go odkryć i chłonąć jego atmosferę.

Krater Ngorongoro
Krater Ngorongoro © Pixeltheater

Obserwuj naturalne piękno Parku Narodowego Lake Manyara

Ten majestatyczny park jest dobrym wprowadzeniem przed zanurzeniem się bezkresne przestrzenie okolicznych sawann. Oprócz możliwości obserwowania niezliczonej liczby ptaków, jest tam cała afrykańska fauna. Interesująca jest również flora w tej części Tanzanii. Zadzwoń do eksperta w dziedzinie roślin leczniczych, będziesz zaskoczony. Nie wahaj się programować przejażdżka rowerem po jeziorze. Poruszaj się powoli i zrób niezapomniany piknik w tym niesamowitym miejscu.

Park Narodowy Jeziora Manyara
Park Narodowy Lake Manyara © foscrotimages

Dzielenie się intensywnymi chwilami ze słoniami Tarangire

Tarangire to park, którego wizyta jest proponowana w wielu obwodach. Nie wahaj się włączyć go do swojego programu podczas safari w Tanzanii. Liczy się unikalny spis słoni na świecie. Podejdź do rzeki o tej samej nazwie i podziwiaj te grupy setek słoni, które przyszły pić. Jak każdy punkt wodny, to wyjątkowe miejsce przyciąga wiele innych gatunków zwierząt dla Twojego największego szczęścia.

Słonie Tarangire
Słonie Tarangire © Xaver Klaussner

Przeżyj transhumancję gnu

The coroczna migracja gnu i zebr odbywa się co roku w tym dużym parku. Od lipca obserwuj te stada migrujące na północ w poszukiwaniu bardziej zielonych przestrzeni. To wydarzenie pozwala uświadomić sobie moc natury. Jeśli będziesz miał okazję przeżyć to wyjątkowe widowisko podczas safari w Tanzanii, na pewno wrócisz przemieniony.

Migracja gnu na safari w Tanzanii
Migracja gnu © Michael

Dziel się chwilami życia z Masajami i innymi plemionami

Podczas safari udaj się także nad brzeg jeziora Eyasi, aby spotkać ludzi z Broussardów, mieszkających w jaskiniach. Następnie poznaj Dagotów, koczowniczych pasterzy i kowali. Czy wiedziałeś o tym 120 różnych grup etnicznych były obecne na ziemiach Tanzanii? The spotkanie z Masajami nie zostawi cię zimnym. Poświęć trochę czasu na omówienie codziennego życia tych narodów, ich filozofii życia, ich nadziei i trosk. Tradycja tej części Afryki jest na wyciągnięcie ręki. Daj się pochłonąć temu prostemu życiu, począwszy od techniki ognia, poprzez przygotowanie roślin leczniczych, poprzez polowanie i zbieranie.

Poznaj Masajów
Spotkanie Masajów © aylerein

Safari w Tanzanii zabierze Cię do odkrycie sawanny, buszu i tradycyjnego afrykańskiego życia. Sceneria zapiera dech w piersiach, a emocje wystawione na próbę podczas tego sporego doświadczenia. Dlaczego nie skorzystać z pobytu, aby dotrzeć na wyspę Zanzibar i odpoczywać tam kilka dni? To niebiańskie miejsce zaskoczy Cię i pozwoli zakończyć tę przygodę tak dobrze, jak to możliwe. Ale uważaj, uzyskanie wizy jest niezbędne przed podróżą…

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

biały raj w Australii

Co robić w Hanoi? 10 niezbędnych wizyt