biały raj w Australii

Plaża Whitehaven, dosłownie biała rajska plaża, znajduje się na Wyspach Whitsunday, bardzo blisko Wielkiej Rafy Koralowej w Australii.

Wymarzona plaża w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej

Uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, Whitehaven Beach znajduje się na archipelagu Wysp Whitsunday, u północno-zachodniego wybrzeża Queensland i jest osłonięta przez Wielką Rafę Koralową.

Ten archipelag ma 74 wyspy, w tym wyspę Hamilton, bardzo popularną wśród bogatych turystów i Australijczyków, którzy przyjeżdżają tam, aby świętować swój wieczór kawalerski/panieński. Whitehaven Beach znajduje się na wyspie Whitsunday.

Le sable si particulier de Whitehaven Beach

Jeśli wszystkie wyspy są piękniejsze od innych, Whitehaven Beach wyróżnia się ze względu na… biały piasek kwarcowy, bardzo drobny. W dotyku przypomina mąkę, a jego chłodna temperatura zderza się z wielkim słońcem, które kąpie siedmiokilometrowy odcinek. Wisienką na torcie, woda jest krystalicznie czysta, znowu dzięki białemu piaskowi.

Plaża Le sable blanc de Whitehaven

Plaża Le sable blanc de Whitehaven / ©iStock

Jak dostać się na tę plażę?

Generalnie turyści biorą udział w rejsie po Wyspach Whitsunday, planując kilkugodzinny postój na Whitehaven Beach. Witryna jest chroniona przez rząd australijski. Planowane są jednak kempingi; ci mniej śpieszący się często podpływają do nich łodzią. Podróżni powinni planować z wyprzedzeniem i zabrać ze sobą wodę (co najmniej pięć litrów dziennie na osobę), a także sprzęt na paliwo lub gaz do gotowania. Pożary są zabronione.

Między plażą a lasem deszczowym?

Naprawdę dobry plan w Whitehaven Beach? Zareplikować Wejście na wzgórze, na północ od plaży, która graniczy z lasem tropikalnym. To tutaj wszyscy fotografowie, profesjonaliści i amatorzy uwieczniają błękitne refleksy wody mieszające się z bladym kolorem piasku. Obserwatorium znajduje się również na poziomie Punkt języka.

Co robić na plaży Whitehaven?

Biorąc pod uwagę przejrzystość wody, nurkowanie jest oczywiście najbardziej polecaną czynnością. Należy jednak pamiętać, że przyjemność można zepsuć w sezonie meduz, między listopadem a majem. W takim przypadku zdecydowanie zaleca się noszenie kombinacji.
Kolory i piękno plaży Whitehaven można również podziwiać z powietrza, biorąc udział w lot nad archipelagiem. Kilka firm oferuje trasę, która czasami popycha trasę do Wielkiej Rafy Koralowej.

Samolot na plaży Whitehaven

Samolot na plaży Whitehaven / ©Hemera

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

15 niezwykłych miejsc we Francji do zobaczenia absolutnie w swoim życiu!

Co można zobaczyć na safari w Tanzanii?