8 etapów, które trzeba zobaczyć!

Marzysz o lagunach i rajskich krajobrazach? Przygotuj swój tor na Polinezji Francuskiej i leć na niezapomnianą podróż na te wzniosłe wyspy Pacyfiku!

Polinezja Francuska składa się z pięć archipelagów i ponad sto wysp. Archipelag Towarzystwa, Tuamotu, Markizy, Gambierzy czy Wyspy Australijskie, każdy z nich przedstawia bardzo różne krajobrazy. Najsłynniejszym archipelagiem z lagunami, górami i bungalowami na palach jest archipelag Wyspy Towarzystwa. Z Tahiti w Bora-Bora Przechodząc obok Moorea, symboliczne wyspy Polinezji Francuskiej rzeczywiście znajdują się na tym archipelagu! Przy mnogości wysp, które można odwiedzić w tym regionie Pacyfiku, zorganizowanie obwodu w Polinezji Francuskiej z konieczności wiąże się z dokonywaniem wyborów. Aby pomóc Ci przygotować się do podróży, wybraliśmy osiem etapów, które musisz zobaczyć!

Tahiti

Podczas wycieczki po Polinezji Francuskiej nieuchronnie wylądujesz w Papite, stolica Tahiti, która jest główną wyspą. Na Tahiti zalecamy poświęcenie czasu na wizytę w Papeete, a zwłaszcza na wkroczenie na ziemie, które odkryjesz wspaniałe wodospady i wędrówki. Tahiti słynie również na całym świecie z unikalnych fal do surfowania. Osiągając ponad 10 metrów wysokości, fale Filiżanka do herbaty należą do najpiękniejszych i najbardziej niebezpiecznych na świecie.

Papeete na Tahiti
Papeete na Tahiti © daboost

Bora-Bora

Około 50 minut samolotem z Papeete wylądujesz na wyspie Bora-Bora. Nazywana „Perłą Pacyfiku”, wyspa ta jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie i prawdziwa pocztówka Polinezji Francuskiej między turkusowymi wodami a domy na palach. Najbardziej turystyczna wyspa archipelagu Towarzystwa, Bora-Bora ma laguna wysublimowane i wyjątkowe plaże z białym piaskiem, takie jak Matira, które polecamy. Możesz ćwiczyć snorkeling w przezroczystych wodach lub spotkać promienie. Po stronie wędrówek Góra Pahia nagradza dobrych spacerowiczów magicznym widokiem Góra Otemanu, który ze swoimi 727 metrami wysokości jest jednym z symboli wyspy.

Bora-Bora i góra Otemanu w oddali
Bora-Bora i góra Otemanu w oddali © eqroy

Zalety zorganizowanej wycieczki: Jak już zrozumiałeś, Polinezja Francuska jest ogromna i składa się z wielu wysp. Tak więc samotne podróżowanie po tym zakątku raju może szybko wymagać dużej organizacji. W szczególności w przypadku transferów samolotem lub statkiem z jednej wyspy na drugą, a także rezerwacji różnych hoteli i wycieczek. Zwłaszcza jeśli chcesz odkryć kilka archipelagów i jesteś trochę oddalony od Wysp Towarzystwa, zorganizowana wycieczka jest idealnym rozwiązaniem. Zrobić kompletne zwiedzanie głównych wyspmożesz na przykład wybrać 21-dniowa wycieczka po Polinezji Francuskiej?. Od Tahiti po archipelag Markizy nie przegapisz żadnego z najpiękniejszych miejsc i najpiękniejszych wizyt, podczas gdy wszystko, co musisz zrobić, to dać się ponieść pięknu krajobrazów!

Moorea

Utworzona przez erupcję wulkanu, a następnie ukształtowana przez czas, Moorea oferuje idealne połączenie lagun i gór. Słynąca z wysublimowanych zatok Moorea daje możliwość zanurzać lub ćwicz wiele Sporty wodne w jego turkusowych wodach. Podczas pobytu będziesz mógł również zobaczyć humbaki lub wybierz się na wspaniałe wędrówki.

Plaża Moorea na torze w Polinezji Francuskiej
Plaża w Moorea © nyker

Liaitea

Uważany za kolebka kultury polinezyjskiejRaiatea to wyspa, na której można poćwiczyć nurkowanie i żeglować kajak na rzece Faaroa. Nie można przegapić, nie przegap, aby odkryć Stanowisko archeologiczne Royal Marae of Taputapuatea, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli organizujesz własny obwód w Polinezji Francuskiej, a tym samym transfery z jednej wyspy na drugą, pamiętaj, że możesz znaleźć wiele informacji na temat Strona internetowa biura turystycznego Tahiti.

Krajobraz wyspy Raiatea
Krajobraz wyspy Raiatea © ggfoto

Stać się

Mały raj dostępny tylko łodzią z Raiatea, Tahaa ma przydomek wyspa waniliowa. Na tej spokojnej i kojącej wyspie poświęć czas na relaks w lagunie i odwiedź jedną z wielu plantacji wanilii.

Motu Tahaa na torze w Polinezji Francuskiej
Wyspa Złodzieja © Aurélie F

Huahine

Dzikie i zachowane z masowej turystyki Huahine znajduje się tylko 170 km od Tahiti i można do niego łatwo dotrzeć samolotem z Papeete, Moorea lub Bora-Bora, w zależności od kolejności obwodu. Na tej autentycznej wyspie będziesz miał wiele okazji do podziwiania między sesjami nurkowania, wędrówek po mont Tapu lub odkrycia autentyczne wioski.

Wieś Maeva w Huahine
Wieś Maeva w Huahine © damedias

Rangiroa

Jeśli chcesz opuścić archipelag Towarzystwa, aby odkryć inne rajskie krajobrazy, polecamy wyspę Rangiroa położoną w archipelagu Tuamotu. Na tym archipelagu nie będziesz miał ulgi, ale płaskie wyspy. Miłośnicy nurkować, Rangiroa to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. W jego przezroczystej lagunie będziesz miał okazję popływać w sercu prawdziwego naturalnego akwarium.

Widok z lotu ptaka na Rangiroa i jego lagunę
Widok z lotu ptaka na Rangiroa i jego lagunę © Maridav

Hiva Oa

Położona w archipelagu Marquesas wyspa Hiva Oa jest również nazywana wyspą Gauguin, ponieważ gościła słynnego malarza lub „Ogrodem Markizów” ze względu na swoją wysublimowaną roślinność. Głównym zainteresowaniem tej wyspy jest odkrycie luksusowa roślinność Pacyfiku. W sercu tej roślinności nie przegap, aby znaleźć największe Tikis w Polinezjite tradycyjne polinezyjskie rzeźby drewniane.

Wyspa Hiva Oa i jej Tikis
Wyspa Hiva Oa i jej Tikis © Angela Meier

Łącznie 118 wysp Polinezji Francuskiej oferuje wiele możliwości zorganizowania wycieczki szytej na miarę!

Jest również idealnie odkryty podczas zorganizowanej wycieczki, aby z łatwością cieszyć się przystankami i wyspami. I ty, które wyspy chcesz odkryć podczas następnej podróży na Pacyfik? A jaki typ toru w Polinezji Francuskiej preferujesz?

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Najpiękniejsze Spa we Francji

Co zobaczyć i zrobić w Pekinie? Nasze 15 niezbędnych wizyt!