7 wizyt w Kartaginie i Sidi Bou Said

Wejdź do historii Kartaginy, a następnie podziwiaj ładną niebiesko-białą wioskę Sidi Bou Saïd!

Kartagina była znanym miastem w starożytności. Dziś stał się miejscem turystycznym i eksponatami dla odwiedzających ślady jego chwalebnej przeszłości. Kilka kilometrów od Tunisu można dotrzeć do Kartaginy z wieś Sidi Bou Said. Z brukowanymi uliczkami i bielonymi domami i niebieskimi okiennicami, ta wioska położona na klifie wywiera szalony urok na odwiedzających. Odkryj wszystkie wizyty w Kartaginie i Sidi Bou Saïd!

Wizyty do zrobienia w Kartaginie

Założona w IX wieku p.n.e., Kartagina dominuje w zachodniej części Morza Śródziemnego w IV wieku p.n.e. wraz z podbojem Półwyspu Iberyjskiego oraz Sycylii. Zbliżając się do ziem rzymskich, zagraża cesarstwu rzymskiemu i zostaje zniszczone podczas Wojny punickiesto lat później. Rzymianie odbudowali go później, ale jego przetrwanie wynikało głównie z dominacji Cesarstwa Bizantyjskiego, któremu Kartagina dała kilku cesarzom. Dziś, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, to spokojne miasto i dumne ze swojej przeszłościeksponując turystom swoje zabytki.

Muzeum Narodowe Kartaginy
Reprezentacja Kartaginy przed jej zniszczeniem ©damian entwistle / Wikipedia Commons

1. Udaj się na stanowisko archeologiczne Kartaginy

Miasto Kartagina wymienia wiele stanowisk archeologicznych rozrzucone po całym mieście, z kamieniami wypalonymi przez słońce. Te historyczne miejsca, będące świadkami ciężkiej przeszłości między Kartagińczykami a Rzymianami, są obecnie niezbędnymi wizytami w Kartaginie. Można zobaczyć teatr, pozostałości amfiteatru, ale także przejść się po dzielnicy punickiej. Nie wahaj się iść do starożytne łaźnie rzymskieprzy plaży i jednocześnie obserwuj sąsiedni pałac prezydencki.

stanowisko archeologiczne Kartaginy
Stanowisko archeologiczne Kartaginy ©Christian Manhart / Wikipedia Commons

Możesz również zobaczyć ruiny starego akweduktu gdzie łatwo sobie wyobrazić pracę, jaka została tam wykonana. Rzeczywiście, czołgi i narzędzia są nadal na miejscu. Nie zapomnij iść zobaczyć starożytne rzymskie wille. Wskazane jest, aby te wizyty odbywały się z przewodnikiem, aby w pełni zanurzyć się w tych miejscach, w których wydaje się, że czas się zatrzymał. Nie zdając sobie z tego sprawy, wszedłeś na pokład wehikułu czasu i zanurzyłeś się w cywilizacji, aby odkryć absolutnie!

2. Odwiedź Muzeum Oceanograficzne w Salammbo

The Muzeum Oceanograficzne Kartaginy to wspaniałe i bardzo wzbogacające miejsce. Tam odkryjesz wiele gatunków ryb, skorupiaków i innych gatunków morskich w pięknych i dużych akwariach. Dowiesz się trochę więcej o każdym z tych gatunków, ale także o starszych, które już wyginęły. Rzeczywiście, muzeum posiada kilka skamieniałości i zrekonstruowanych szkieletów. Odwiedzicie 11 sal, każdy o innej specyfice takich jak gatunki chronione, wybrzeże Tunezji czy nawet techniki połowowe. Wizyty organizowane są codziennie z przewodnikami mówiącymi w kilku językach. Na zewnątrz będziesz miał jeden z najlepszych widoków na Morze Śródziemne?. Wspaniała rodzinna wycieczka do Kartaginy!

Muzeum Oceanograficzne Kartaginy
Muzeum Oceanograficzne Kartaginy ©Shoestring / Wikipedia Commons

3. Odkryj Muzeum Narodowe Kartaginy

Położony na Wzgórzu Byrsa, w samym sercu miasta, muzeum narodowe to naprawdę obowiązkowa wizyta w Kartaginie. Lepiej zrozumiesz przeszłość tego regionu Tunezji. Rzeczywiście, odkryjesz w tym muzeum? całą historię Kartaginy i jej niepowodzeń. Znajdziesz tu również wiele śladów świadczących o ciężkiej przeszłości. Jak na przykład stare przedmioty znalezione w gruzach, wazony i słoje czy nawet zrekonstruowane freski. Muzeum znajduje się na akropol Kartaginy skąd będziesz miał wspaniały widok na całe miasto i jego ruiny. Będziesz także w odległości spaceru od Katedra Saint-Louis, która jest również obowiązkową wizytą w Kartaginie. Obecnie jest nieużywany, ale przyjmuje wielu odwiedzających, którzy kochają sztukę bizantyjsko-mauretańską. Odbywają się tu także koncerty muzyki tunezyjskiej.

do zrobienia w Kartaginie i Sidi Bou Said
Muzeum Narodowe Kartaginy ©Mietek Ł / Wikipedia Commons

Wizyty w Sidi Bou Said

Położona na klifie z widokiem na Kartaginę, wiosce Sidi Bou Saïd nie brakuje uroku. Cechą szczególną Sidi Bou Saïd jest prezentacja niebiesko-białych fasad. Całość daje olśniewającą harmonię pod słońcem!

4. Ugaś pragnienie w kawiarni

Podczas wizyty w Sidi Bou Saïd poświęć trochę czasu na zatrzymanie się w jednej z kawiarni w mieście. Wielu ma dobrą reputację takie jak słynna Café des Délices, Café des Nattes lub Café Hadj Amor. Można było skosztować doskonałej herbaty miętowej lub innych napojów typowych dla tego kraju, takich jak wina produkowane w Afryce Północnej. Delektując się tymi pysznymi napojami, rozejrzyj się i podziwiaj miasto i jego architektoniczne piękno. Jeśli zdecydujesz się na Café des Délices (patrz na kwarta), to właśnie na Zatokę Tunis i Kartaginę będziesz miał wspaniały widok.

kawa pyszności
Słynna Café des Délices ©Amira Guebsi / Wikipedia Commons

5. Poznaj Pałac Barona d’Erlanger

W samym sercu Sidi Bou Said możesz odwiedzić Pałac Ennejmy Ezzahry, dawniej należący do barona d’Erlanger. Teraz przekształcony w muzeum otwarte dla publiczności, więc możesz zobaczyć, jak wyglądał dom tego Francusko-Brytyjczyka, zmarł w 1932 w Tunisie. Ale poznaj także tradycje i zwyczaje z przeszłości. Sam architekt swojego Pałacu, baron był także malarzem. Jego liczne obrazy są również prezentowane w rezydencji. Możesz również odwiedzić prywatną łaźnię turecką, ale także wspaniały ogród, z którego roztacza się wspaniały widok na Zatokę Tunis.

palais baron Erlanger
Pałac Barona d’Erlanger ©RostomBaccar / Wikipedia Commons

6. Podziwiaj widok z punktów widokowych Ras Qatarjamah i Sidi Chabaane

Położony niedaleko wioski Sidi Bou Saïd, belweder Ras Qatarjamah można łatwo znaleźć, korzystając z trasy turystycznej. Jest zbudowany na starym ribacie Sidi Bou Said. Przy odrobinie odwagi uda Ci się wspiąć na szczyt wzgórza, u podnóża latarni o tej samej nazwie. Będziesz wtedy miał szansę na jeden z najlepszych widoków który zostanie wam podarowany na Zatoce Tunis i jej okolicach.

widok z Sidi Bou Said
Widok z Sidi Bou Said ©eva-ufa / Pixabay

Belweder Sidi Chabaane znajduje się bardzo blisko Café des Délices, w samej wiosce Sidi Bou Saïd. Z biało-niebieskich tarasów można podziwiać kolejny równie wysublimowany widok na Zatokę Tunis.. Z tych belwederów zrobisz najpiękniejsze zdjęcia, jakie można zrobić w Sidi Bou Saïd.

7. Spacer po Rue Habib Thameur

Rue Habib Thameur to główna ulica Sidi Bou Said. To ulica, której nie można przegapić podczas wizyty w mieście. To miejsce dla tych z Was, którzy chcą wyjechać z wszelkiego rodzaju pamiątkami i przedmiotami.. Znajdziesz tam prawie wszystko, co chcesz i oczywiście będziesz musiał się targować. Jest to również ulica, na której znajdziecie wiele bardzo dobrych restauracji. Poświęć trochę czasu, aby się tam zatrzymać, aby skosztuj lokalnych specjałów. Po wejściu na tę ulicę w tunezyjskim upale mile widziana będzie przerwa na zaspokojenie pragnienia.

rue Habib Thameur
Część rue Habib Thameur ©Bertrand Bouret / Wikipedia Commons

Podstawy Kartaginy i Sidi Bou Saïd… i potem?

Sidi Bou Said i Kartagina to naprawdę dwa bardzo interesujące miasta, biorąc pod uwagę ich historię, ale także dzięki wizytom i panoramom, które Ci zaoferują. Szkoda byłoby nie pojechać tam podczas pobytu w Tunezji, a zwłaszcza jeśli przejeżdżasz przez Tunis, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów dalej. Nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami poświęconymi innym miastom Tunezji, one również będą miały do ​​zaoferowania kilka pięknych wizyt.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Spędź noc w domu w kształcie buta!

Jakie pudełko podróżne wybrać? Nasz wybór najlepszych pudełek na prezenty!