7 miejsc do odkrycia absolutnie!

W Hue jest tak wiele rzeczy do zrobienia! Podczas swoich wizyt będziesz zachwycony bogactwem tego niezwykłego miasta.

Hue to duże miasto w Wietnamie, choć wiele zabytków zostało zrównanych z ziemią. Zakazane Miasto Hue zostało rzeczywiście zniszczone przez Francuzów. Dlatego miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w celu zebrania funduszy na ewentualną odbudowę jednego z klejnotów Wietnamu. Odkryj najważniejsze wizyty w Hue!

Odkryj Cesarskie Miasto

Cesarskie Miasto znajduje się na północ od Rzeki Perfum. To tutaj mieszkali wietnamscy pisarze i poeci, ale także, a zwłaszcza cesarzy z dynastii N’Guyen. Jest to wspaniałe miejsce do odkrycia, w szczególności Porte du Midi, Pałac Najwyższej Harmonii czy Biblioteka Królewska. Pałac Harmonii dominował nad esplanadą, po której poruszali się mandaryni.

Hue Zakazane Miasto
Drzwi wewnętrzne Zakazanego Miasta ©Jean-Pierre Dalbéra

Wybierz się w rejs po Perfumowej Rzece

Wijąca się przez miasto i okoliczne tereny, rzeka Perfume River to obowiązkowy punkt w Hue! Udaj się na molo, aby wypożyczyć smoczą łódź i wyrusz w rejs z falami. Ciesz się spokojem i spokojem tego miejsca, z dala od zgiełku miasta. Podczas spaceru będziesz mógł zobaczyć kilka historycznych miejsc na brzegach.

rejs po rzece perfum
Wybierz się w rejs po Perfume River ©Jean-Pierre Dalbéra

Odwiedź pagodę Thien Mu lub Pagodę Niebiańskiej Pani

Po krótkim rejsie dotrzesz w ten sposób do Pagody Niebiańskiej Pani. To buddyjska pagoda. Został zbudowany w XVII wieku według przepowiedni starszej pani, którą widzieli chłopi. Ogrody otaczające tę pagodę są okazałe, demonstrując całe wietnamskie know-how. Możesz kontynuować wizytę w grobowcu Minh Manga, a następnie w grobowcu cesarza Khai Dinha.

Pagoda Thien Mu
Pagoda Thien Mu ©Jean-Pierre Dalbéra

Zobacz grobowiec Tu Duc

Początkowo miejsce to było drugą rezydencją cesarza Tu Duca. Jest to zatem przede wszystkim miejsce życia, które tu odwiedzisz, m.in. pawilon, w którym cesarz i jego konkubiny zwykli pisać wiersze. Zwróć uwagę, że nie wiemy dokładnie, gdzie dokładnie znajduje się ciało cesarza: mężczyźni, którzy byli odpowiedzialni za jego pochówek, zostali straceni, aby uniknąć jakiejkolwiek ucieczki.

Grób Tu Duc
Grób Tu Duc ©Jean-Pierre Dalbéra

Podziwiaj grobowiec Khai Dinh

Znajdujący się około 10 km od miasta Grobowiec Khai Dinha jest obowiązkowym punktem w Hue. Uznany za oryginalne miejsce, jego architektura jest zróżnicowana: ściany wyłożone są betonowymi, porcelanowymi mozaikami i kryształami. Czeka na Ciebie eksplozja kolorów! Mieszanka starożytności i nowoczesności, zabarwiona wpływami azjatyckimi i europejskimi, Grób Khai Dinha bardzo różni się od pozostałych: wizyta, której nie można przegapić.

tombeau Khai Dinh
Tombeau Khai Dinh ©Glina Gilliland

Wybierz się na przejażdżkę rowerową po mieście i jego okolicach

Oryginalny i ekologiczny sposób na zwiedzanie miejsc: wypożyczyć rower. Miasto jest dość płaskie, a oddalając się, znajdujesz się w zapierających dech w piersiach krajobrazach: pola ryżowe, wioski, targi, szkoły, świątynie, pola grejpfrutowe… nie brakuje ścieżek. Idealna aktywność do zrobienia w Hue odkrywać okolicę i spotykać się z mieszkańcami!

Odcień pola ryżowego
Pole ryżowe w pobliżu Hue ©Jean-Pierre Dalbéra

Bańka na wspaniałych plażach

Po całym zwiedzaniu Hue warto się zrelaksować. Niedaleko miasta znajdziesz plaże, wszystkie równie piękne jak inne. Te najbliżej są oczywiście najbardziej ruchliwe. Jeśli jesteś niezależny pod względem transportu, nie wahaj się spacerować wzdłuż wybrzeża: wtedy będziesz sam w zapierających dech w piersiach krajobrazach!

Plaża Lang Co
Plaża Lang Co ©Jean-Pierre Dalbéra

Przydatna informacja

Aby ułatwić Ci organizację pobytu, oto kilka informacji, które powinny Cię zainteresować:

  • Aby dostać się do Hue, nie ma bezpośrednich lotów z Francji. Będziesz musiał przejść przez Ho Chi Minh City lub Hanoi. Policz 12 godzin z Paryża na lot bezpośredni. Najłatwiejszym sposobem na dotarcie do Hue jest wtedy lot krajowy (około 1h20 z dwóch głównych miast Wietnamu). Jeśli masz napięty budżet, możesz przejść do Hue autobusem lub pociągiemale podróż jest długa i męcząca, zostałeś ostrzeżony!
  • Formalności : w zależności od czasu trwania i rodzaju podróży, przed wyjazdem do Wietnamu może być obowiązkowe uzyskanie wizy lub e-wizy. Sprawdź formalności wjazdowe, czytając nasz artykuł poświęcony wizom, lub zrób bezpośrednio Twój wniosek wizowy z RapideVisa.
  • Aby odwiedzić wszystko, co jest do zrobienia w Hue, zdobądź Przełęcz co pozwoli ci uzyskać dostęp do trzech zabytków.
  • Wlać poruszać się po Hue będziesz rozpieszczany wyborem: rower, motocykl, pedicab, samochód lub łódź.
  • Najlepszy czas na wyjazd do Hue to od stycznia do maja. Możesz zaplanować wyjazd między lipcem a wrześniem, ale jest większa szansa na deszcz.
  • Jeśli chodzi o zakwaterowanie, najlepiej spać w dzielnicy backpackerskiej, w okolicy ulica „Pham Ngu Lao”. Będziesz wtedy w samym sercu tętniącej życiem okolicy (mnóstwo restauracji i barów), a jednocześnie będziesz mógł spać w spokoju.
Ben Bac Hue
Ben Bac ©ThanhNamNguyen

Podstawy Hue… i po?

Nie wahaj się spędzić kilku dni w Hue przed dalszą podróżą po Wietnamie. Aby zorganizować podróż, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem po Wietnamie, który tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na wymarzone wakacje!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Gdzie iść na Safari? Wybrane kraje Afryki

Jakie jest najlepsze zoo we Francji? Oto nasze 10 niezbędnych rzeczy!