6 rzeczy do zrobienia w Tajlandii (póki jest jeszcze czas)

Tajlandia przyciąga coraz więcej turystów. Aby cieszyć się autentyczną i niezapomnianą podróżą, oto 6 doświadczeń, które możesz zrobić i przeżyć jak najszybciej w Tajlandii.

Z niezapomniane przeżycia mieszkać w Tajlandii

Tajlandia przyciąga coraz więcej turystów. Aby cieszyć się autentyczną i niezapomnianą podróżą, oto 6 doświadczeń, aby jak najszybciej przeżyć w Tajlandii.

China Town, Yaowarat Road, Bangkok

Tajlandia, będąca już obowiązkowym celem podróży w Azji, powinna jeszcze bardziej zwiększyć swoją popularność w ciągu najbliższych kilku lat. Do 2020 roku kraina uśmiechu może przyjąć 47,5 miliona turystów w porównaniu z 29,9 miliona w 2015 roku.

1. Zamieszkaj ze słoniami w dżungli Chiang Mai

Istnieje wiele rozwiązań, aby mieszkać bliżej słoni, poza spacerami, które nie mają nic dobrego do zaoferowania turystycznie i które sprawiają tym zwierzętom cierpienie. Jeśli niektórzy podróżnicy zdecydują się przeprowadzić kompletne odosobnienie w Kanchanaburi, aby zaopiekować się słoniami, północna Tajlandia, z Chiang Mai w zasięgu wzroku, jest również miejscem docelowym z wyboru.
Blisko dżungli, w której mieszkają kornaki zamienione w przewodników dla turystów zatroskanych o dobrostan gruboskórych, miasteczko w prowincji o tej samej nazwie jest idealnym punktem wyjścia na egzotyczny dzień. Zwiedzający nauczą się jeździć na grzbietach słoni niczym kornaki (bez kosza). Pójdą na spacer po dżungli i będą mieli okazję wykąpać się przed podaniem posiłku składającego się z bananów.

Życie ze słoniami w dżungli Chiang Mai

2. Zaprzyjaźnij się z małpami Lopburi

Na północ od Bangkoku, kilka godzin jazdy samochodem, odkryj Lopburi, miasto małp. Odkrywając świątynie pochodzenia Khmerów, podróżnicy muszą zadowolić się małymi makakami zamieszkującymi miasto. Lepiej być ostrożnym i trzymać jedzenie w torbie (lub zaplanować później obiad), aby uniknąć stania się celem. Spotkanie obiecuje w każdym razie zostać zapamiętane i stworzyć zabawne zdjęcia.

Zaprzyjaźnienie się z małpami Lopburi

3. Podróż w czasie w Sukhothai na rowerze

Sukhothai było pierwszą stolicą Królestwa Syjamu, które później stało się Tajlandią. Położone 4h30 drogą z Chiang Mai, miasto jest interesujące ze względu na pozostałości 21 świątyń otoczonych starożytnymi fortyfikacjami. Jeśli odkrycie tych świadectw historii daje początek wspaniałym zdjęciom, na których Budda jest uwieczniony pod każdym kątem, historyczny park Sukhothai jest szczególnie przyjemny ze względu na sposób zwiedzania. Po prostu wypożycz rower za kilka bahtów. Wolny wybór, aby przychodzić i wychodzić do parku.

Cofnięcie się w czasie w Sukhothai na rowerze?

4. Przeżyj na nowo historię mostu na rzece Kwai w Kanchanaburi

130 km na zachód od Bangkoku Kanchanaburi jest kluczowym przystankiem dla fanów historii Tajlandii. Przyjeżdżają tam, aby sfotografować most na rzece Kwai, przy którego budowie zginęło kilka tysięcy robotników. W czasie II wojny światowej Japończycy, okupanci regionu, postanowili poprowadzić Kanchanaburi do Birmy drogą o długości ponad 410 km. Prace miały trwać pięć lat, ale zakończą się już za 18 miesięcy. Okupacja japońska postanowiła w szczególności zaapelować do jeńców wojennych z Australii, Holandii i Anglii. Dramat uwieczniony przez powieść Pierre’a Boulle’a i jej słynną filmową adaptację”Most na rzece Kwai“.

Przeżyj historię mostu na rzece Kwai w Kanchanaburi

5. Poznaj Loy Kratong, Festiwal Latarni

Chwila zawieszona w czasie. Każdego roku, w wieczór pełni dwunastego miesiąca księżycowego, Tajowie świętują zakończenie pory deszczowej i komplementują duchy wody. Robią małe łódeczki z liści bananowca, w których umieszcza się świece. Wysyłają też w niebo latarnie. Popularny i rodzinny festiwal, do którego łatwo się dołączyć, ponieważ Tajowie nie patrzą nieprzychylnie na turystów oddających się temu rytuałowi.
Loy Krathong obchodzone jest w całej Tajlandii, a towarzyszą mu występy i posiłki. Sukhothai słynie szczególnie z tego festiwalu dzięki swojemu pokazowi dźwiękowo-świetlnemu organizowanemu w historycznym parku.

Live Loy Kratong, festiwal lampionów

6. Nie spiesz się na Koh Tao

Wycieczka do Tajlandii nie byłaby oczywiście kompletna bez objazdu na jedną z rajskich wysp. Każdy odpowiada profilowi ​​urlopowiczów. Ale gdyby trzeba było wybrać tylko jednego, Koh Tao mógłby całkiem wywiązać się z umowy.
W Zatoce Siam, Turtle Island oferuje spokój i relaks, z dala od turystycznego Koh Phi Phi i Koh Pha Ngan popularnego wśród biesiadników na Full Moon Party. Koh Tao zachwyci nurków i miłośników snorkelingu.

Nie spiesz się na Koh Tao

Kontynuuj swoją wycieczkę po Tajlandii

Mamy nadzieję, że te kilka niezapomnianych przeżyć zainspiruje Was do kolejnej podróży do Tajlandii. Nie wahaj się pogłębić swoich badań dzięki naszym artykułom o Bangkoku lub Phuket lub dowiedzieć się więcej o historii i kulturze Tajlandii. Podziel się z innymi podróżnikami (w komentarzach) swoją trasą zwiedzania Tajlandii.

Kredyty fotograficzne © iStock

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

nasze 7 niezbędnych wizyt do zrobienia!

Jakie są najlepsze atrakcje Futuroscope? Podążaj za liderem !