6 powodów, aby odwiedzić Mediolan, arcydzieło renesansu i mody

Milan, nazwa będąca synonimem Mekki w świecie mody i haute couture. Cała planeta gromadzi się tam na zakupy. Ale Mediolan ma też wiele innych rzeczy do zaoferowania, aby to zrealizować wystarczy pobyt w jednym z największych włoskich miast. Rodzaj wymarzonego celu na długi weekend, kilka godzin lotu z Francji, by odwiedzić dynamiczne i odświętne miasto.

Miasto, które zawsze było ważne

Stolica Lombardii prowadzi w wyścigu wśród najbardziej dynamicznych włoskich miast pod względem gospodarczym i kulturalnym. Trzeba powiedzieć, że Mediolan ma długą historię, w której gościli zwłaszcza malarze, tacy jak Leonardo da Vinci czy Caravaggio. Zmodernizowany przez zjednoczenie Włoch w 1870 r. Mediolan zawsze był w stanie utrzymać przywództwo w kraju.

Bosco Verticale w Mediolanie, Włochy
Bosco Verticale w Mediolanie, Włochy

Mediolan: miasto globalne

„Miasto światowe”, podobnie jak Paryż, Nowy Jork czy Hongkong, Mediolan posiada dużą bazę hotelową. Reprezentowane są wszystkie kategorie zakwaterowania, więc turystom ucieszy się informacja, że ​​w centrum miasta znajduje się wiele niedrogich hoteli. Jednak wiele wydarzeń, które się tam odbywają, w szczególności „Tydzień mody”, sprawiają, że konieczne jest dobre przygotowanie pobytu, a nie rezerwowanie pokoju na ostatnią chwilę!

Galeria Vittorio Emmanuelle II w Mediolanie, Włochy
Galeria Vittorio Emmanuelle II w Mediolanie

Ciesz się pobytem kulturalnym

Nawet jeśli Mediolan nie jest Florencją czy Wenecją, ma niezwykłe dziedzictwo. Na szczycie Duomo, jedna z najwyższych katedr na świecie – iglica kończy się na 108 metrach – przetrwała wieki i dziś miesza kilka wpływów, od gotyku po neoklasycyzm, poprzez barok. W XVIII wieku w Mediolanie wybudowano także teatr operowy La Scala. Bardzo słynna, wspaniała sala, w której gościł zwłaszcza włoski kompozytor Verdi, autor Traviaty i Aïdy.

Katedra w Mediolanie, Włochy
Katedra w Mediolanie

CZYTAĆ : Co zobaczyć i co robić w Mediolanie? Nasze 13 niezbędnych wizyt!

Mediolan pod znakiem zakupów

Moda zajmuje więc poczesne miejsce w życiu Mediolanu. I wielu odwiedzających przyjeżdża tam, aby cieszyć się wspaniałym miejscem poświęconym zakupom: galerią Vittorio Emmanuelle II. Pochodzi z XIX wieku, łączy dwa najważniejsze place Mediolanu i jest domem dla wielu sklepów: luksusowych marek, takich jak Louis Vuitton, czy butików największych międzynarodowych marek. Bardzo popularna w sercach mieszkańców, galeria zawiera również kilka restauracji i kawiarni, sklepy z antykami…

Galeria Vittorio Emmanuelle II w Mediolanie, Włochy
Galeria Vittorio Emmanuelle II w Mediolanie

Zielony weekend wokół Mediolanu

W okolicy Mediolanu znajdują się również piękne jeziora, z których dwa najbardziej znane to Jezioro Como i Jezioro Maggiore. Ich brzegi witają zagranicznych gości na wakacjach i Włochów, którzy przyjeżdżają na weekend.

Menaggio nad jeziorem Como, Włochy
Menaggio nad jeziorem Como, Włochy

Modne bary i restauracje

W Mediolanie poczesne miejsce zajmuje również uznane włoskie know-how: gastronomia. Pizza i makaron są oczywiście w centrum uwagi, ale restauracje oferują wiele innych typowych dań, takich jak eskalopki po Mediolanie. Specjalnością miasta jest także „aperetivo”. Wiele barów umieszcza je teraz w swoim menu: jest to bufet „jesz ile chcesz”, serwowany między 18:00 a 21:00 z koktajlem. Ta przyjazna i biesiadna formuła pozwala tanio zjeść obiad przed wyjściem na przykład do jednego z wielu klubów nocnych w mieście.

Restauracje i bary wzdłuż Canale Grande w Mediolanie, Włochy
Restauracje i bary wzdłuż Canale Grande w Mediolanie

Praktyczne informacje

Chcesz pojechać do Mediolanu? Aby zapewnić udany pobyt, OK Voyage umożliwia korzystanie z praktycznych informacji i dobrych planów.

Klimat Mediolan : sprawdzaj statystyki miesiąc po miesiącu, aby określić najlepszy okres na urlop.

Biuro Informacji turystycznej : IAT – Biuro Informacji Turystycznej i Recepcji, Piazza Duomo 19/A.
Odwiedź również stronę internetową biuro turystyczne

Dojazd do Mediolanu: Międzynarodowy port lotniczy Mediolan Malpensa obsługuje loty ze wszystkich głównych miast Francji i wielu miast zagranicznych. Znajduje się 45 km na północny zachód od Mediolanu, obsługuje je regularne połączenie autobusowe.
Porównaj ceny lotów, aby uzyskać najlepsze ceny. Zachęcamy do uzupełnienia badań, porównując również ceny hoteli.

Poruszanie się po Mediolanie: Chociaż spacer jest najskuteczniejszym sposobem na odkrywanie centrum miasta, Mediolan ma rozbudowaną sieć transportu publicznego. Trzy linie metra umożliwiają sprawne poruszanie się. Ponadto codziennie od 6 rano do północy przez miasto przecina się duża liczba linii autobusowych. Wreszcie, istnieją bilety komunikacyjne ważne przez dwa dni i do wykorzystania w całej sieci Mediolanu. Idealny na weekend.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Dlaczego warto odwiedzić Neapol? Dobre stoły, dolce vita i zakupy!

Weekend walentynkowy we Włoszech: 3 wymarzone kierunki