5 wskazówek na udane safari fotograficzne w Tanzanii i Kenii

Poznaj nasze porady dotyczące udanego fotosafari w Kenii i Tanzanii: park i rezerwat przyrody, domek, 4×4, wybór aparatu…

Kusi Cię foto safari w Kenii czy Tanzanii? Z ich wyjątkowymi parkami narodowymi i rezerwatami przyrody zachwyci Cię spotkanie z dzikimi zwierzętami. zaledwie kilka metrów od Ciebie. Żyrafy, słonie, zebry, nosorożce, duże koty itp. Wystarczy, że masz w bagażu odpowiedni aparat i zastosujesz się do tych kilku wskazówek, aby zrobić wspaniałe zdjęcia.

Jaki aparat wybrać na foto safari?

To, co naprawdę ma znaczenie przy wyborze aparatu na safari, to wybór celu. Ideałem jest naprawdęmają dwa : jeden 28/80 mm (dla krajobrazów) i jeden 75/300 mm (dla większych ujęć). Jeśli możesz przynieść tylko jeden, wybierz 28/200 mm.

kamera z zoomem w safari
Dobry zoom do portretów zwierząt © Max Zed

Sprawdź, czy Twój zoom również ma dobry stabilizator przeciwwstrząsowy : pozwoli uniknąć rozmytych zdjęć! Z drugiej strony liczba pikseli urządzenia jest do tej pory mniej istotna. Uwaga, nie zapomnij wziąć wiele kart pamięci i ustaw jakość na “wysoka rozdzielczość”, zrobisz mniej zdjęć, ale będzie je łatwo powiększać.

Organizacje gwarantujące jakość agencji lub operatora

Kontaktowanie się bezpośrednio z agencjami na miejscu to dobry sposób na bardziej autentyczne safari. Tylko w Kenii i Tanzanii jak gdzie indziej istnieją pułapki turystyczne i trzeba być czujnym, aby spędzić przyjemne wakacje. Dwa organy gwarantują jakość agencji w tych dwóch krajach. Są to Kenijskie Stowarzyszenie Tour Operatorów (Kato) i Tanzania Association of Tour Operators (Tato). Organizacje te sprawdzają w szczególności ubezpieczenia i licencje firm, patenty kierowców… Aby być bardziej spokojnym, wybierz firmę, która jest członkiem jednej z tych dwóch organizacjito niezbędna pierwsza gwarancja jakości!

Na bardziej intymne chwile z naturą niezbędny jest prywatny samochód lub autobus

Safari nie jest podróżą budżetową: szkoda więc je marnować, ponieważ jesteś po złej stronie autobusu, aby zrobić najlepsze zdjęcia! Aby w pełni cieszyć się widowiskiem, które na Ciebie czeka, najlepiej wynająć samochód (4×4) lub minibusa z rodziną lub przyjaciółmi. z kierowcą, który będzie również Twoim przewodnikiem.

Zdjęcia z safari minibusem 4x4
Minibus 4×4 typowy dla fotosafari © Max Zed

Parki są oczywiście daleko od miast, więc konieczne jest zapewnienie jednego lub więcej kilka nocy w parku. Domki są bardzo wygodne i luksusowe, co jest znakomitym sposobem na zakończenie dnia! Są również idealne na miesiąc miodowy.

Jakie zakwaterowanie wybrać na safari w Tanzanii?

Jeśli szukasz hoteli w Tanzanii lub Kenii, idź swoją drogą, ponieważ nie istnieje! Zamiast tego dla twojego tanzańskie safari, będziesz mógł znaleźć piękne loże. Te obozy pozwolą Ci skorzystać z niesamowitych wrażeń. Położone w sercu natury, te kwatery rzeczywiście oferują wszystkie nowoczesne udogodnienia, żyjąc w harmonii blisko natury: to najlepszy sposób na ciesz się safari w Tanzanii?. Ze szczególnym widokiem na zapierający dech w piersiach widok podczas wschodu słońca, wszędzie w Tanzanii i Kenii można znaleźć piękne loże.

Możesz równie dobrze wybrać Manyara z Eileen Trees Inn słynącą z niesamowitych widoków lub w Tarangire z Tarangire Simba Lodge, który oferuje bardzo dobrej jakości usługi na safari. Dzięki bardzo jakościowej ofercie cateringowej wszystko zostanie połączone, aby umożliwić odkryj najlepsze dania Tanzanii a także lokalne wina na safari. Rzeczywiście, wbrew pozorom, są bardzo dobre butelki, które można skosztować na miejscu i nie będziesz miał innych okazji, by się nimi cieszyć.
Wystarczy zarezerwować wycieczkę!

Kilka pomysłów na parki i rezerwaty przyrody

Parki Kenii i Tanzanii są piękniejsze od siebie, ale oto kilka niewyczerpujących tras.

Au Kenia najsłynniejszym rezerwatem jest niewątpliwie Rezerwat Narodowy Masai Mara. Ale możemy też wspomnieć o parkach Amboseli czy Samburu.

W Tanzanii Parki narodowe Lake Manyara i Serengeti są prawdopodobnie najważniejszymi do zobaczenia, chociaż wybór jest bardzo trudny i arbitralny!

Kiedy jechać do Kenii lub Tanzanii?

• Na safari w Kenianależy unikać tylko miesiąca maja (pora deszczowa), roślinność jest obfita i trochę ukrywa zwierzęta.
Zobacz szczegóły klimatu w Kenii.

• W Tanzania najbardziej znana jest pora sucha od maja do października, choć pora deszczowa ma swoje uroki: wybór należy do Ciebie!
Zobacz szczegóły klimatu w Tanzanii.

Gotowy na Photo Safari?

Pozostaje teraz wybrać kierunek: Kenia czy Tanzania? Powiedz nam swoje preferencje w komentarzach, jesteśmy zainteresowani!

Kredyty fotograficzne: © Max Zed / OKvoyage

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Odkryj krajobrazy Australii na 16 zdjęciach

Odkryj Wietnam na 42 zdjęciach