5 niezwykłych pomysłów na weekend we Francji (przetestowane i zatwierdzone)

Szukasz oryginalnego pomysłu na weekend we Francji? Wznoszące się chaty, igloo, barki… oto wybór niezwykłych i oryginalnych pomysłów!

Spać na drzewach przez weekend

Na weekend lub wyjątkowe wakacje: zamień pokój w hotelu na domek na drzewie. Życie we dwoje, z rodziną lub przyjaciółmi to oryginalne doświadczenie, aby spędzić kilka dni na szczycie drzewa. Koncepcja rozwijała się od dziesięciu lat i te niecodzienne pobyty stały się obowiązkowym punktem w „pudełkach prezentowych”. Wyobraź sobie przytulne gniazdo w liściach z widokiem na spokojną przyrodę i przyjazne zwierzęta. Może (lub nie) być elektryczność, ale komfort nadal tam jest. Dokonujemy swego rodzaju powrotu do dzieciństwa, odcięci od „ziemskiego” świata na naprawdę niezwykłe wakacje. Dla tych, którzy obawiają się zawrotów głowy, jest też pomysł loży na palach: jest mniej wysoki, ale równie przyjemny.

Kabina usadowiona na drzewie lub na palach
Chatka na drzewie lub na palach © LesZed

Doświadczenie rodzinne LesZed :
„Ponieważ podróżujemy na pełny etat, mieliśmy okazję przetestować 3 kabiny rodzinne. Niektóre miały prąd, inne nie, ale żaden nie miał bieżącej wody. Ogólnie przestrzeń nie jest zbyt duża, ale atmosfera jest bardzo przyjemna dzięki drewnianej konstrukcji: prawdziwe przytulne gniazdko. Ale to, co za każdym razem woleliśmy, to wzniesione tarasy, na szczycie których jedliśmy śniadanie (które czekało na nas na końcu liny, a które musieliśmy do siebie podciągnąć) pośrodku pól ptaków . Spokojna ! Pomysł, który polecamy parom lub rodzinom. »

👉 Odkryj inne domy na drzewie : Na pewno są jakieś niedaleko od miejsca, w którym mieszkasz?

Oryginalna noc pod gwiazdami, w bańce

Spać pod gwiazdami przez weekend, będąc chronionym? Jest to możliwe, jeśli zdecydujesz się przeżyć niezwykłe doświadczenie nocy (lub więcej) w bańce. Oto naprawdę oryginalny pomysł na mieszkanie! W rzeczywistości jest to plastikowa kopuła oferująca 360-stopniowy widok na krajobraz i gwiazdy. Wewnątrz wszystko jest zapewnione dla wygody. To „glamping”, czarujący kemping, bardzo udany. Cieszymy się przytulną przestrzenią w często wystawnym, naturalnym otoczeniu, z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem. We dwoje lub z rodziną jest to zawsze niezapomniane przeżycie, a niektóre są nawet wyposażone w spa lub jacuzzi. Niezwykły pomysł do zapamiętania na najbliższy weekend!

Niezwykłe zakwaterowanie z widokiem 360°
Niezwykłe zakwaterowanie z widokiem 360° © JDroadtrip

Doświadczenie Jenny / JDroadtrip
„To najbardziej niezwykłe i ekscentryczne doświadczenie, jakie przeżyłem, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Plastikowa kopuła z widokiem 360° na góry i gwiazdy. Noce mogą być chłodne, zaplanuj ciepłe ubrania, jeśli jest ci chłodno, ale w środku masz wszystko, czego potrzebujesz, aby się ogrzać. W nocy nie jest ciemno, więc możesz doskonale zobaczyć, co możesz zrobić, możesz słyszeć naturę przez całą noc, może to być niepokojące, ale doświadczenie jest wspaniałe, jeśli naprawdę kochasz naturę! Budzenie się w górach jest naprawdę niesamowite. »

👉 Widok inne miejsca we Francji gdzie możesz spać w bańce.

Niezwykły weekend w igloo

Mroźne noce, tego możesz doświadczyć wybierając spanie w igloo. I nie trzeba jechać do Kanady: we Francji jest kilka! Najczęściej do miejsca zakwaterowania dociera się wyposażony w rakiety śnieżne lub skuter śnieżny, a gdy już tam dotrzecie, widok jest generalnie magiczny. Wewnątrz nie martw się, nie zamarzniesz na śmierć podczas snu. Igloo są czasami przestronne i zapewniają mniej lub bardziej podstawowy komfort. W przypadku niektórych z tych kwater czeka na Ciebie lodowe łóżko, pokryte ogromnym materacem ze skór zwierzęcych (+ duża kołdra do uzupełnienia oferty). Z drugiej strony nie licz na bieżąca wodę podczas weekendu, ale możesz mieć prawo do gniazdka elektrycznego i trochę światła. To niekoniecznie najsłodsza noc w twoim życiu, ale prawdopodobnie najbardziej oryginalna.

Lodowisko Igloo Village
Lodowisko w Igloo Village © Bestjobers

Doświadczenie Elisy i Maxa / Kierownictwo
„Spanie w igloo, mroźne doświadczenie, które przyciąga nas od dłuższego czasu! To właśnie w kurorcie Avoriaz w końcu przetestowaliśmy tę niezwykłą noc, podczas której myśleliśmy, że jesteśmy Eskimosami. Gdy zapadła noc, dołączyliśmy do naszego lodowego hotelu na noc, na rakietach śnieżnych na piechotę, witani dobrym grzanym winem, zwiedziliśmy to miejsce. Strona była znacznie większa, niż sobie wyobrażaliśmy. Mówi się nam o budowie takiego igloo, to fascynujące! Rzeźby lodowe są wspaniałe, jesteśmy zachwyceni! Chwila fondue to wyczekiwana chwila, która ociepla atmosferę. O dziwo zimno nie jest problemem w środku, osłonięte od wiatru, a noc w bardzo ciepłej kołdrze, na skórach, będzie komfortowa. Dla nas to bardziej zamknięta i pozbawiona okien strona będzie nam przeszkadzać, lepiej nie być klaustrofobicznym. Noc, aby przeżyć przynajmniej raz w życiu! »

Sprawdź dostępność tego zakwaterowania.

Wynajmij Mały Domek na weekend

Tiny House to bardzo mały dom, ale prawdziwy dom. Często jest wykonany z drewna i montowany na kołach. Te miniatury przyjeżdżają do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie pozwalają na tanie noclegi przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko, ale coraz więcej znajdujemy ich we Francji. Dziś stał się również pięknym miejscem na spędzenie weekendu lub niecodziennego urlopu (lub więcej jak kto woli). W Tiny Houses jest mały, ale często mamy dwa piętra ze wszystkim, czego potrzebujesz do przyjemnego pobytu. To mikro mieszkanie jest idealnie zaprojektowane tak, aby każda przestrzeń miała swoją własną funkcję. Pozwala to uniknąć ciasnoty i korzystać z niezwykłej oprawy.

Tiny House / Saint-James / Manche - Normandia
Mały domek: mały, ale wygodny

Doświadczenie twojego pokornego sługi:
„Pozostając z rodziną, boję się, że nadepnę na siebie nawzajem. I wreszcie „nie”: Tiny House został zaprojektowany tak, aby każda przestrzeń miała swoją funkcję (nawet jeśli adaptacja na początku zajęła trochę czasu). Siedlisko ekologiczne, które pozwoliło nam również zapoznać się z pewnymi pojęciami, takimi jak suche toalety. Ale ostatecznie doświadczenie było bardzo wzbogacające, dostosowujemy się i czujemy się tam komfortowo: jest przytulnie. »

Przeczytaj cały artykuł o tym doświadczeniu.
👉 Chcesz wypróbować grę Tiny House? Sprawdź, czy istnieje blisko Twojego domu lub miejsca na wakacje.

Niezwykły weekend na rzekach i kanałach Francji

Wyrusz na statek, z rodziną, sam, z przyjaciółmi i wyrusz na przygodę na rzekach i kanałach Francji (lub Europy): czy to nie niezwykłe doświadczenie? Na pokładzie to duży komfort: sypialnie, salon, kuchnia, łazienki… no i oczywiście stanowisko sterownicze i stacja nawigacyjna. To rodzaj mieszkania na wodzie, które każdego ranka pozwala budzić się z nowym krajobrazem. Na weekend lub na tydzień możliwości są nieograniczone i możesz po prostu pożeglować lub zwiedzać okolicę.

Prywatny rejs statkiem Mayenne © playingtheworld
Prywatny rejs statkiem Mayenne © playingtheworld

Doświadczenie Romaina i Chloé / Gra na Świecie
„Odkryliśmy turystykę rzeczną podczas weekendu w Mayenne. To pierwsze niezwykłe doświadczenie było prawdziwym odkryciem i prawdziwym zachwytem. Przez dwa dni schodziliśmy Mayenne z Laval do wioski Grez-Neuville. Uwielbialiśmy swobodę, jaką zapewnia ten środek transportu. Łódź jest bardzo łatwa w obsłudze i możesz zacumować w dowolnym miejscu na piknik, pojeździć na rowerze lub zdrzemnąć się pod drzewem. A życie na pokładzie jest naprawdę spokojne między grami planszowymi, opalaniem się na pokładzie i pływaniem w rzece. Prawdziwa chwila relaksu. »

👉 Odkryj inne nietypowe rodzaje zakwaterowania na następny weekend.

Jakie będzie Twoje następne niezwykłe doświadczenie?

Jakie niezwykłe doświadczenie przemawia do Ciebie najbardziej? Wiedząc, że może być jeszcze wiele innych pomysłów, każdy bardziej oryginalny od drugiego, i że każde doświadczenie może być przeżywane inaczej… Nie wahaj się więc podzielić się z nami swoimi w komentarzach.

Jeśli zima wskazała już nos, sprawdź nasz wybór oryginalnych hoteli na niezwykły pobyt o tej porze roku. A tak przy okazji, czy wiesz, jakie są najbardziej niezwykłe miejsca we Francji?

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Odkryj Wietnam na 42 zdjęciach

Jak ubiegać się o wizę do Chin? Podążaj za liderem !