5 niezwykłych miejsc do odkrycia w Australii

Nie myśl, że Australia to tylko Opera w Sydney i słynna Ayers Rock. Odkryj 5 australijskich krajobrazów wciąż mało znanych turystom.

Zapierające dech w piersiach australijskie krajobrazy

Na początku 2016 r. organ promocji turystyki w kraju kangurów rozpoczyna dużą kampanię, aby przyciągnąć do Australii jeszcze więcej turystów z zagranicy. Jeśli skała Uluru lub Wielka Rafa Koralowa są już niezbędne podczas wakacji, inne krajobrazy równie dobrze zasługują na objazd.

Niebieskie góry

Dwie godziny pociągiem z Sydney, Góry Błękitne oferują zapierający dech w piersiach krajobraz, którego nazwa pochodzi od oparów eukaliptusa, które uwalniają niebieski blask. Miejsce to można łatwo zwiedzać na pokładzie kolejki linowej i autobusu, który przewozi ciekawskich zarówno na wysokości, jak i niżej, gdzie pędzą do wilgotnego lasu. Turyści nie omieszkają sfotografować „trzech sióstr”, trzech położonych obok siebie skał. Legenda Aborygenów uczyniła z nich gwiazdy Gór Błękitnych.

Niebieskie Góry

Jezioro Hillier

Australia oferuje turystom również tajemnice, takie jak to jezioro położone na Middle Island, w Archipelagu Badawczym, w stanie Australia Zachodnia (na południu). Wody tego stawu są bardzo mocno słone, co nadaje mu cukierkowo-różowy kolor. Długie na 600 metrów jezioro Hilier nie ujawniło jeszcze do końca swojej tajemnicy, a naukowcy próbują zrozumieć przyczyny tak intensywnego stężenia soli.

Lac Hillier

Las Daintree

Na wybrzeżu Queensland, na samej północy, po wielkim mieście Cairns, poszukiwacze przygód zatopią się w tropikalnym lesie, największym w Australii. Region jest koncentracją bioróżnorodności – jednej z największych na Ziemi – która zachwyci miłośników przyrody, a zwłaszcza miłośników dzikiej przyrody. Na przykład las deszczowy Daintree jest domem dla słynnej zielonej tropikalnej żaby, która jest obecnie chroniona. Żyje tam 90% australijskich gatunków motyli i nietoperzy.

Las Daintree

Pustynia Pinnacles

To kolejna ciekawa strona do odkrycia. Kierunek Park Narodowy Nambung, na północ od Perth, w stanie Australia Zachodnia. Ta żółta piaszczysta pustynia wyróżnia się spośród innych w kraju dzięki tysiącom wapiennych formacji skalnych rozsianych po całym terenie. Te naturalne rzeźby mają różne rozmiary i czasami osiągają cztery metry wysokości.

Pustynia Pinnacles

Kanion Królów

Stany Zjednoczone mają swój Wielki Kanion. Australia też. Terytorium Północne powinno przyciągać turystów nie tylko słynną Uluru (Skałą Ayers). Około 300 km od Aboriginal Rock, odwiedzający będą mieli zawroty głowy w Parku Narodowym Watarrka, gdzie George Hill Range oferuje skaliste formacje skalne opadające w dolinę. Lepiej zwrócić uwagę na kształt każdego z nich, aby odróżnić profil zwierząt, które zainspirowały wiele legend Aborygenów. Obwód o długości 6 km zapewnia dostęp do szczytu klifów. Trasa prowadzi dalej w dół do grobu; wodopój, w którym nadal istnieją prehistoryczne rośliny.

Kanion Królów

© iStock – Richard Sharrocks, RyanFletcher, Marco Saracco, Cn0ra, emeldrum

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Top 8 najpiękniejszych zamków we Francji?

jakie są formalności?